سریال در حاشیه مهران مدیری قرار است تا قسمت سی ام، بخش های بیمارستانی خود را به اتمام برساند و به حاشیه هایی که با آن مواجه شده، پایان دهد.

سریال در حاشیه مهران مدیری از همان ابتدا با حاشیه هایی دست به گریبان بود و حالا با وجود پخش 10 قسمت، سریال «در حاشیه» بار دیگر دچار حاشیه شد.

این بار سازمان نظام پزشکی هشدارهایی را نسبت به تخریب رابطه پزشک و بیمار و عواقب هرگونه واکنش احتمالی جامعه پزشکی به نهادهای امنیتی و قضایی مطرح کرد.

اما اینطور که عنوان می شود سریال «در حاشیه» قرار است تا قسمت سی ام، بخش های بیمارستانی خود را به اتمام برساند و به نوعی به فشارها و حاشیه هایی که با آن مواجهه شده، پایان دهد.
 
مجموعه «درحاشیه»ی مهران مدیری که پیش از این با عنوان «اتاق عمل» شناخته می شد ، پس از پشت سر گذاشتن توقفی سه ماهه، مجددا با شرط و شروطی کار تولید خود را از سر گرفت. از جمله ی این شروط می توان به بیشتر شدن سکانس های مربوط به دکترهایی با شخصیت های مثبت به هنگام بازنویسی فیلمنامه سریال اشاره کرد.
 
مهران مدیری
 
حال به نظر می رسد دست اندرکاران این مجموعه به جهت فشارهایی که همچنان بر روی این مجموعه وجود دارد، تصمیم گرفته اند بخش های تخلفات بیمارستانی و همچنین بخش های مربوط به بیمارستان را تا قسمت سی ام جمع کنند و به حاشیه های اصلی این مجموعه مبنی بر هشدارهای سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت پایان دهند.
 
فاز اول مجموعه «در حاشیه» در 35 قسمت است و قبل از ماه رمضان پخش تلویزیونی آن به پایان می رسد. پیش از این علی اصغر پورمحمدی در بازدید از مجموعه «درحاشیه» نیز عنوان کرده بود فاز اول سریال طنز «در حاشیه» قرار است تا قبل از ایام رمضان در 35 قسمت به پخش تلویزیونی برسد.
 
پس از قسمت سی ام هم این سریال با وجود شخصیت هایی که خلق کرده است داستان خود را ادامه می دهد.
 
***
سریال در حاشیه
اما پیش از هشدارهای رییس کل سازمان نظام پزشکی که پس از تعطیلات نوروزی مطرح شد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در نامه ای به رییس صدا و سیما دغدغه های خود را درباره پخش سریال جدید مهران مدیری با عنوان «در حاشیه» بیان کرده بود.
 
هر چند مجددا در نامه ای توضیح داده شد  وزیر بهداشت تنها دغدغه های خود را از پخش این سریال مطرح کرده و هیچ درخواستی مبنی بر جلوگیری از پخش این سریال در نامه مذکور مطرح نشده است.
 
معاون سیما نیز در نامه ای در پاسخ به نامه وزیر بهداشت با بیان این مطلب که هرگز نباید در روند اعتلای سلامت اختلالی پیش بیاید، عنوان کرده بود:یکی از نیازهای جامعه، نشاط و بهجت درونی است. رسانه ملی بر اساس وظیفه خود ملزم است که زمینه های نشاط و آرامش را با استفاده از زبان طنز، با رعایت و حفظ ارزش ها فراهم کند. در استفاده از قالب طنز، مسایل مختلف اجتماعی به صورتی بازگویی می شود که «موضوع» مورد توجه قرار گیرد.
 
بر اساس این گزارش، سریال «در حاشیه» در 90 قسمت به کارگردانی مهران مدیری و تهیه کنندگی حمیدرضا مهدوی در حال تولید است.
 
داستان «در حاشیه» درباره ی اتفاقاتی است که در یک بیمارستان رخ می دهد. بینندگان در این سریال با حضور شخصیت های پزشک، بیمار، پرستار و ... شاهد موقعیت های طنزی هستند که در بیمارستان رخ می دهد.
 
مهران مدیری و سیامک انصاری در حاشیه
 
سیامک انصاری ، سپند امیرسلیمانی ، علی اوجی، لیلا ایرانی ، پوریا ایرائی ، شراره ارمغانی ، تینا اسدی ، بهناز توسلی ، فرزانه تفرشی ، فلامک جنیدی ، جوانه دلشاد ، سید جواد رضویان، آذین رئوف، سحر ذکریا ، نادر سلیمانی ، ماندانا سوری ، شادان شهیدی ، یوسف صیادی ، الیکا عبدالرزاقی ، گل ناز عباسی ، مهران غفوریان ، رضا فیض نوروزی ، نیما فلاح ، شبنم فرشادجو، عارف لرستانی ، علی لک پوریان ، مهران مدیری ، دریا مرادی دشت ، رضا نیک خواه ، رامین ناصر نصیر ، سام نوروزی ، سحر ولدبیگی ، محمدرضا هدایتی ، فاطمه هاشمی ، ساعد هدایتی و نصرالله رادش از بازیگران سریال طنز «در حاشیه» هستند.
 
مهدی ژوله و الهه زارع نژاد و ... تیم نویسندگی این سریال را شامل می شوند که این گروه زیر نظر مهران مدیری فعالیت می کنند.
 
مهران مدیری، کارگردان مجموعه طنز «در حاشیه» نیز پیش از این درخصوص این مجموعه بیان کرده بود:طنز و کمدی در ذات خود ماهیت ویژه ای دارد و تعبیرهای متفاوتی از آن برداشت می شود. در نگارش این مجموعه طنز ما در خلق شخصیت های داستان سعی کردیم تا با ظرافت و مهارت خاصی موضوعات را مطرح کنیم تا حساسیت ایجاد نشود. چهار شخصیت اصلی داستان ما پزشکان این بیمارستان هستند که هر کدام شخصیت ویژه ای دارند؛ برای مثال دکتر با وجدان و آرمانگر، دکتر متخلف و... از شخصیت های این سریال هستند. 30 درصد از شخصیت های ما در این مجموعه پزشکان و پرستاران متعهد و با وجدان هستند و ما سعی داریم پیام های مختلف این مجموعه را در کنار انتقادات مطرح کنیم که با نگاه طنز آمیخته شده است.

مهران مدیری ، پایان حاشیه های در حاشیه

مهران مدیری به حاشیه های در حاشیه پایان می دهد؟ : امتیاز : 4.8 تعداد رای : 73
این مطلب مفید بود ؟703
برگرفته از ایسنا - / ک
برچسب :
نظرات
وبگردی