نمناک فرهنگ و هنرچهره ها مهران مدیری فیلمنامه اتاق عمل را اصلاح کرد
اتاق عمل ، اتاق عمل مدیری
مهران مدیری ادامه فیلمبرداری مجموعه اتاق عمل را پس از یک وقفه چهل روزه و انجام اصلاحاتی در متن و فیلمنامه از سر خواهد گرفت.
بازدید : 3,485 نفر

بعد از وقفه کوتاهی که در ادامه فیلمبرداری مجموعه اتاق عمل اعلام شده بود، ادامه تولید این سریال طنز از هفته آینده شروع خواهد شد. این وقفه از روز 26 آذر ماه به دلیل انجام تغییرات در متن فیلمنامه  اتفاق افتاده بود.

اما با گذشت 5 روز از این ماجرا یعنی 1 دی ماه رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه ای به معاون سیمای رسانه ملی، خواستار جلوگیری از خدشه دار شدن جایگاه جامعه پزشکی در پخش برنامه های طنز شد. در پایان این نامه 4 بندی، آمده بود سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را جهت همکاری و مشاوره در تهیه محتوای مناسب برای برنامه های مشابه اعلام می دارد و در عین حال مصرانه تقاضا دارد در مورد ساخت سریال مذکور نهایت دقت و صلاح اندیشی صورت پذیرد تا خدای ناکرده تصویری غیرواقعی و غیرمنصفانه از جامعه پزشکی و نظام سلامت در ذهن مردم ایجاد نگردد و موجب ناامنی ذهنی جامعه را فراهم نکند.
 
سریال اتاق عمل
 
ولی در این دوره توقف ماجرا به همین جا ختم نشد و وزیر بهداشت نیز در گفت وگویی اعلام کرد:مدیری از هنرمندان توانمند کشور است و خوشحالم که لبخند را بر لب مردم می نشاند و این روزها مردم به خندیدن و خوشحال شدن نیاز دارند اما اینکه دیوار جامعه پزشکی کوتاه است، مورد سؤال ما است.
وزیر بهداشت ادامه داد:باید خواسته رهبر که رعایت حرمت همه اقشار به ویژه پزشکان است مورد توجه قرار گیرد و بخش مهمی از درمان که اعتماد بیمار به پزشک است، خدشه دار نشود و به آنچه که به این اعتماد آسیب بزند، به شدت مخالف هستیم و باید برای جامعه پزشکی ارزش قائل شویم.
این اظهارنظرها باعث شد حواشی درباره سریال 90 قسمتی مهران مدیری هر روز بیشتر از گذشته شود و حتی در مقطعی سازندگان تصمیم گرفتند ماجرای سریال را تغییر دهند و آن را به خانه سالمندان اختصاص دهند.
بازار داغ شایعات هم در این میان بی تاثیر نبود و هرازچندگاهی اخبار غیر رسمی مبنی بر مخالفت علی اصغر پورمحمدی معاون سیما و یا محمد سرافراز رئیس سازمان صداوسیما با این پروژه منتشر می شد که هیچ وقت کسی آنها را تائید یا تکذیب نکرد.
در نهایت توقفی که قرار بود 20 روز به طول انجامد، به 40 روز رسید و حال زمزمه هایی مبنی بر آغاز دوباره کار به گوش می رسد. مهران مدیری تا جایی که توانسته فیلمنامه را جرح و تعدیل کرده و آن را به مذاق پزشکان خوش کرده است. حالا قرار است طی هفته های اخیر تصویربرداری سریال «اتاق عمل» از سر گرفته شده و ادامه آن ساخته شود.
قرار بود با شروع فصل زمستان این سریال پخش شود که با توجه به توقف ساخت، پخش آن نیز به سال94 موکول شده است. ضمن اینکه با توجه به تغییر ماموریت شبکه تهران، احتمالا شبکه پخش سریال نیز تغییر می کند.
این اتفاقات در حالی افتاده که در این مدت مهران مدیری با محمودرضا تخشید مدیرکل امور نمایش سیما نیز دیدارهایی داشته است.

مهران مدیری فیلمنامه اتاق عمل را اصلاح کرد

مهران مدیری فیلمنامه اتاق عمل را اصلاح کرد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 20
برگرفته از فارس-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 20 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف