نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون ناگفته های مهراوه شریفی نیا از کیمیا + تصاویر
مهراوه شریفی نیا ، بازیگر سریال کیمیا
مهراوه شریفی نیا بازیگر نقش اصلی سریال پر طرفدار کیمیا در حاشیه سفرش به جلفا از عشقش به کیمیا گفت.

سفر مهراوه شریفی نیا به آذربایجان

سریال کیمیا با بازی مهراوه شریفی نیا یکی از سریال های پرطرفدار این شبهای شبکه دوم سیما است که قسمت های پایانی خود را سپری میکند، گفتگوی ما را با مهراوه شریفی نیا بازیگر نقش کیمیا در این سریال را در ادامه میخوانید.

مهراوه شریفی نیا، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون کشور که در ماه های اخیر با بازی در سریال «کیمیا» به روی آنتن رفته است، با سفر به جلفا در جشن های 10 روزه ایام الله مبارک دهه فجر، جشنواره زمستانی ارس شرکت کرد و در گفت وگو با ما گفت:مردم به قدری مهربان و مهمان نواز هستند که دلم می خواست بیشتر اینجا باشم.

شریفی نیا با حضور در کنار اهالی و گردشگران منطقه، با انتخاب مردم و شرکت کنندگان جشنواره زمستانی ارس به عنوان «سفیر افتخاری فرهنگی و هنری منطقه آزاد ارس برای معرفی ظرفیت های منطقه در کشور» معرفی شد.

خانم شریفی نیا، تجربه سفر به جلفا چطور بود؟

- من پیش از این به مناطق آزاد دیگر رفته بودم اما برای اولین بار به ارس آمدم، طبق تجربه سفرهای قبلی دیدم که مردم در مناطق آزاد زندگی جذابتر و شادتری دارند، برندهای متنوع و خوبی برای خرید دارند، امکانات و تفریحات شادتری دارند، پتانسیل های سرمایه گذاری بالایی دارند و به واسطه همین فضای شاد و طبیعت جذاب روحیه شادی دارند که در خلقیات و رفتار مردم تاثیر مستقیم دارد.

مهراوه شریفی نیا

پیش از این به آذربایجان سفر کرده بودید و شناختی از مردم منطقه داشتید؟

- بله، من زمان زلزله ورزقان هم سفری به آذربایجان داشتم که متاسفانه اهالی منطقه را در سوگ و غم دیدم ولی این سفر با تفاوت بسیار در شرایط توام با شادی است و خوشحالم که مردم توانستند این اتفاق ناگوار را پشت سر گذاشته و بر مشکلات جاری غلبه کنند.

ما زمان زلزله به نیت کمک به مردم آمدیم اما همان مردم آسیب دیده و زلزله زده که همه زندگی خود را از دست داده بودند با خوش رویی از ما استقبال و پذیرایی کردند، برایمان شام و چایی درست کردند و من همیشه شرمنده مهر و محبت این عزیزان هستم.

من آذری ها را اینگونه می شناسم، آدم های مهمان نواز و دوست داشتنی به قدری که می توانم بگویم واقعا مردم اینجا روحیه ای به لطافت گل هایی که برایم هدیه آوردند، دارند.

گفتید تجربه سفر به دیگر مناطق آزاد را دارید، منطقه ارس را چطور دیدید؟

- شما علاوه بر قلب های مهربان مردم، طبیعت زیبایی نیز دارید که فرصت خیلی خوبی برای جذب گردشگر است، در مسیر سفر چشم اندازهای زیبایی دیدم، کوه های زیبای پوشیده از برف با تابش اشعه های ملایم خورشید منظره ای زیبا ایجاد کرده بود. همین طور با توجه به چیزهایی که من دیدم ارس منطقه ثروتمندی است.

مسئولیت پذیری و تلاش ایشان برای توسعه هرچه بیشتر منطقه امتیاز خوبی است که امیدوارم با همکاری مردم هرچه زودتر به نتایج قابل توجهی منجر شود.

شما در این سفر از طرف مردم منطقه به عنوان سفیر افتخاری فرهنگی و هنری منطقه آزاد ارس برای معرفی منطقه در کشور انتخاب شدید، این انتخاب چه مسئولیتی برای شما ایجاد می کند؟

ارس سکوی صادرات است و می توان با توجه به ظرفیت های فرهنگی و گردشگری منطقه پروژه های سینمایی خوبی تعریف کرد و با ایجاد زیرساخت های لازم مثل احداث سالن های سینما، تئاتر و فرهنگسرا در منطقه از فرصت های سرمایه گذاری، اشتغال و شرایط رفاهی موجود کمال بهره را برد.

امیدوارم جشنواره زمستانی ارس و دیگر ظرفیت های منطقه آزاد موجب توسعه و بهبود وضعیت زندگی، تضمین آینده شغلی و عرضه قابلیت ها و توانمندی های جوانان با امکانات خوبی در منطقه بومی خویش شود.

دلم می خواهد همه شهرهای ایران از ظرفیت واقعی خود استفاده کرده و توانمندی جوانان شکوفا شود، من افتخار می کنم به وجود داشتن چنین شهر و موقعیتی در کشورم و خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا بتوانم کنارتان باشم.

 

عوامل سریال کیمیا

 

در رابطه با نقش کیمیا برایمان بگوئید؟

- سریال کیمیا ادای دینی بود به مردم غیور ایران اسلامی و البته در 8 سال دفاع مقدس، که با خون دل کار کردن در این مجموعه داستانی به خصوص در صحنه های جنگ سخت بود، ما 6 ماه در آبادان و خرمشهر کار کردیم، خیلی روزهای سختی داشتیم، آقای جواد افشار کارگردان سریال خودشان جانباز هستند و در 16 سالگی پای خودشان را از دست دادند. خاطرات و تجربه ایشان برای نزدیک شدن به آن فضا به ما کمک می کرد.

برای خود من مهم ترین قسمت کیمیا صحنه های جنگ بود حتی تمام انفجارها واقعی بود تا بتوانیم حسی که در آن زمان وجود داشته را القا کنیم، تلاش کردیم باورپذیر باشد و مردم دوست داشته باشند.

کار دو ساله سخت است، ما کیمیا را با عشق برای شما ساختیم. امیدوارم نکات مثبت و قوت کار بیشتر از کاستی ها و ضعف ها بوده و به دلتان نشسته باشد.

صحبت آخر برای آذربایجانی ها و مردم ارس؟

- مهمان مردم جلفا بودن برای من افتخار بود، یک روز حتما مجددا به تبریز، جلفا و منطقه آزاد ارس سفر می کنم تا همه این شهرها را ببینم، مسیر زیبای ارس را از یاد نمی برم و دوست دارم باز هم ببینم، به شهرتان حتما برمی گردم.

مردم به قدری مهمان نواز هستند و به قدری از حضور کنار مردم جلفا خوشحال بودم که دلم می خواد بیشتر اینجا باشم.

من چند سال قبل تئاتری کار کردم که قرار بود نقش دختری آذری زبان را بازی کنم، عبارت «اللرین آغریماسین» را یاد گرفتم و امروز به مردم شریف آذربایجان می گویم، «اللریز آغریماسین».

خوشحالم که کنارتان بودم، روز خوبی با تجربه شاد و لذت بخش برایم رقم خورد، خیلی خیلی دوستتان دارم.

مهراوه شریفی نیا ، عشق مهراوه شریفی نیا به کیمیا

ناگفته های مهراوه شریفی نیا از کیمیا + تصاویر
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 67
برگرفته از فارس / - ک
این مطلب مفید بود ؟ 49 18
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف