نمناک اخبارجامعه مهماندار قطار تبریز مشهد که جان خود را فدا کرد + عکس
مهماندار قطار ، حادثه قطار تبریز مشهد
ایثار مهماندار قطار تبریز مشهد که برای نجات جان مسافران در میان شعله های آتش گرفتار شد و خانواده ای که هنوز نتوانسته اند پیکر عزیزشان را تحویل بگیرند.
تاریخ انتشار : 17 آذر 1395

ایثار مهماندار قطار مشهد سمنان

در قطار شماره 480 تبریز میهمانداری به نام محمد بود که رسمِ میهمان نوازی را خیلی خوب می دانست و برای نجاتِ مسافران گرفتار در آتش، خود را طعمه ی حریق کرد تا خانواده اش بعد از گذشت چندین روز، هنوز هم منتظر پیکر جگرگوشه شان باشند.

موسی اسکندری با اشاره به حادثه قطار تبریز-مشهد، اظهار داشت:برادرم را در این سانحه از دست داده ام اما هنوز خبری از پیکرش نیست تا یک خانواده را از چشم انتظاری درآورد.

وی ادامه داد:هنگامی که اجساد را به پزشک قانونی تبریز انتقال دادند، هر روز به آنجا رفتم تا بلکه خبری از برادرم به دست آورم، روز آخر گفتند تنها 4 جسد باقی مانده است و امیدواریم یکی از آن ها محمد شما باشد اما آن قطعه ها هم متعلق به اشخاص دیگری بود و پیکرم برادرم شناسایی نشد.


مهماندار قطار

صحبتهای برادر مهماندار قطار تبریز مشهد 

برادر «محمد اسکندی» با بیان اینکه رفتار مسئولین بعد از مراسم تشییع پیکرها تغییر یافته است، عنوان کرد:تا آن هنگامی که وزرا و مسئولین بلندپایه سر صحنه بودند، دست اندرکاران نیز به ما جوابِ درست حسابی می دادند اما اکنون پزشک قانونی به تلفن ما هم جواب نمی دهد، مگر ما جز پیکر محمد چیز دیگری می خواهیم؟
وی توضیح داد:مدام به مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی می روم تا پیگیر پرونده برادرم شوم اما آن ها می گویند دیگر جسدی باقی نمانده است و ما نیز تلاش خود را برای شناسایی پیکر مفقودین می کنیم.


مهماندار قطار

عکس مهماندار قطار فوت شده در حادثه قطار مشهد سمنان 

اسکندری با انتقاد از بی توجهی مسئولین به خانواده ی این جان باخته، ابراز داشت:برادرم 10 سال سابقه ی فعالیت در راه آهن را داشت، اشخاص حاضر در صحنه می گویند روز حادثه به منظور کمک رسانی به مسافران وارد سالن شماره 4 شد، چندین نفر را بیرون آورد، بازهم که داخل رفت تا گرفتاران سالن شماره 5 را نجات دهد، بر وسعت و شدت حریق افزوده گردید و بعد از آن هیچ کس محمد را ندید.
وی خاطرنشان کرد:محمد دختر کوچکی دارد و برادر زاده ام روزی 100 بار از من سراغ پدرش را می گیرد، به او چه بگویم؟ خانواده مان از هم پاشید و دخترِ جوان مردم بیوه شد.
برادر میهماندار جان باخته قطار تبریز-مشهد با اشاره به وضعیت نامساعد پدر و مادر محمد، یادآور شد:تاکنون هیچ یک از مسئولین استانداری و راه آهن پایِ خود را خانه ما نگذاشته اند، محمد می توانست مثل خیلی ها آن کنار بایستد و سوختنِ هم وطنان خود را مشاهده کند، اما غیرتش به او این اجازه را نداد و نتوانست در برابر زجه ها و امدادطلبی مسافران سکوت نماید.
وی اضافه کرد:والدینم بعد از شنیدن خبر مرگ محمد از پای درآمده و سکته کرده اند، اکنون در کنار غم از دست دادن محمد، نگران وضعیت آن ها هستیم و روزمان در بیمارستان می گذرد، خواهرانم خود را می زنند، گریه می کنند و از من می خواهند حداقل پیکر محمد را برایشان ببرم.
گفتنی است؛ خانواده ی محمد در روستای بسیط هشترود زندگی می کنند و پیکر این جان باخته حادثه قطار تبریز-مشهد جزو آن 6 پیکری است که مفقود شده است. 

مهماندار قطار تبریز مشهد که جان خود را فدا کرد + عکس

مهماندار قطار تبریز مشهد که جان خود را فدا کرد + عکس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از آناج /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف