نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون از انتقاد احسان علیخانی تا مهمان ویژه ماه عسل 95
ماه عسل 95 ، مهمان ماه عسل 95
شب گذشته احسان علیخانی قسمت هشتم از برنامه ماه عسل 95 را به داستان روحانی اختصاص داد که که شب آخر محکومان به اعدام با آنها صبح می کرد.

مهمان متفاوت احسان علیخانی در ماه عسل 95

 
احسان علیخانی از همان ابتدا نوید یک برنامه متفاوت و مهمانی با قصه متفاوت را داد. مهمانی که مجری «ماه عسل» نگاه و جنس زندگی او را بی نظیر توصیف کرد.

اما بعد از پخش آیتم پشت صحنه برنامه روز گذشته، علیخانی در نقد و البته یک خودزنی از عوامل برنامه و بچه های تدوین انتقاد کرد. مجری «ماه عسل» در تذکر جدی به گروهش گفت:از فردا در بخش پشت صحنه در کنار این تعریف و تمجیدهایی که از ما می شوذ، انتقادات را هم بگذارید. به هر حال در میان این ویدئوها و صوت ها ما منتقدانی هم داریم که باید نظرات آنها را هم پوشش بدهیم.

نبی سلطانی و احسان علیخانی

نبی سلطانی و احسان علیخانی در ماه عسل

علیخانی از پیچیدگی شغل مهمان اظهار داشت که اولین بار است در تلویزیون درباره این موضوع صحبت می شود. مهمان امروز برنامه «ماه عسل» روحانی نبی سلطانی متولد مازندران بود؛ در یک خانه پرجمعیت. چراکه بعد از ازدواج خواهرها، باجناق ها هم برادر حساب می کند. و اینجا بود که علیخانی گفت:شما خیلی خانواده خاص و ویژه ای هستنید که باجناق را برادر می دانید!

در ادامه مهمان برنامه از کودکی خود که شور و شیطنت بسیاری داشت گفت. اینکه درسخوان بود، شیطان بود و می خواست مکانیک بشود اما برخوردش با یک معلم و آموزش، او را وارد مسیر دیگری کرد. نبی سلطانی در این باره گفت:در واقع این شیطنت ها تا دوران راهنمایی ادامه داشت تا اینکه یک معلم روی من تاثیر گذاشت. به نظرم اگه بودجه کشور دست من بود، ابتدا به معلم ها بعد به آموزش و پرورش و در آخر به حوزه های علمیه می دادم؛ چراکه هر جا آخوند نداشتیم زندان ها پر شد.

علیخانی اینجا از شغل مهمان امروزش رونمایی کرد. نبی سلطانی در آخرین شب یک زندانی اعدامی با او همراه است . آخرین حرف ها و حسرت های زندانی ها را می شنود.

علیخانی گفت شما مبتوانستید کار دیگری را انتخاب کنید، اما نبی گفت:درسته اما زمانی که من زندانی را میبینم به نظرم آنها اهل برزخ هستند. من وارد زندان شدم برای ساختن زندانیان و برگرداندن آنها به زندگی سالم. شاید اگر من در شرایط خاصی زندگی میکردم بدون نظارت، مادر، پدر و اجتماع شاید من خودم الان جای آن زندانی ها بودم.

مهمان روحانی امروز «ماه عسل» در ادامه گفت:من هرروز در بند خودم هستم. علیخانی به مزاح گفت:اینطوری میگید فکر می کنند شما زندانی هستید. نبی در ادامه گفت:به هر حال این رسالتی بود که من احساس کردم و الان روزم در زندان می گذره و فرقی با یک زندانی ندارم. اما به سبب کارم به زندانی ها وابستگی ندارم. فقط در یک جا ناراحت شدم. در زمان اعدام یک زندانی حضور نداشتم. شاید اگر بودم با صحبت های من اولیای دم رضایت می دادند. من و امثال من همراه این اعدامی ها هستیم در شبی که به زعم من آنها به اوج می رسند.
یا بخشیده می شوند و دوباره به زندگی بر می گردند و یا با ایمان و توبه به اوج می رسند و به نظر من به بهشت می روند.

نبی سلطانی مهمان برنامه ماه عسل

نبی سلطانی مهمان برنامه ماه عسل احسان علیخانی

در ادامه مستندی پخش شد که قاتل و مقتول هر دو کر و لال بودند، و مادر مقتول با شرط اینکه قاتل پسزش همیشه در زندان بماند، رضایت داد که اعدام نشود.

بخش انتهایی برنامه امروز ماه عسل، مربوط می شد به حرف های نبی سلطانی با مجومین به اعدام در شب پایانی زندگی آن ها. حرف هایی که آن زندانی را آرام می کرد. از سویی دیگر این روحانی با صحبت ها و التماس های خودش نسبت به اولیای دم می توانست رضایت آن اعدامی را هم بگیره. این لحطه برای نبی سلطانی، لحطه شادمانی رسیدن به یک رضایت قلبی است.

در انتهای برنامه علیخانی از پدر و مدیر مدرسه آقای سلطانی دعوت کرد تا در قاب ماه عسل حضور پیدا کنند و به دلیل زمان کوتاه برنامه به سلام و احوال پرسی قناعت کردند و قرار شد در پشت صحنه گفتگویی با هم داشته باشند.

نبی سلطانی در پایان در یک جمله گفت:قاتلی که باعث کشتن یک فرد می شود آن لحظه نفهمیده و نمی دانست، اما تو (اولیای دم) که می دانی، ببخش.

از انتقاد احسان علیخانی تا مهمان ویژه ماه عسل 95

از انتقاد احسان علیخانی تا مهمان ویژه ماه عسل 95
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 34
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 31 3
نظر کاربران
بهروز

بهروز

سلام ممنون از زحماتتون . لطفا یکبار هم از اقایونی که حقوق های میلیاردی دارند و هیچ کاری برای مردم نمیکنن دعوت کنیند بیان توی برنامتون ببینیم چه جوابی دارند بدند. چرا انها پشت پرده ی ابهام قرار دارند . با تشکر

پاسخ دادن 8 0
نادری

نادری

سلام خسته نباشید با تشکر از عوامل برنامه ماه عسل همچنین مجری توانابرنامه اقای علی خانی . برنامه ماه عسل هیچ مشکلی نداره عالی .فقط در هنگام پخش برنامه در لحظات ناب گفتگو برنامه قطع میشه خواهش میکنم این مشل حل کنید با تشکر

پاسخ دادن 4 0
mosavi

mosavi

باسلام خدمت عوامل ودست اندرکاران زحمت کش ماه عسل و همينطورمجري توانمند اين برنامه.امسال هم دکورتون خوب بود هم موضوعات برنامه،اما امسال موضوع هاجذابيت موضوع هايسالهاي قبل رونداشت امابازم خسته نباشيدميگم به همتون.خداقوت

پاسخ دادن 3 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف