نمناک فرهنگ و هنرچهره ها “مهناز افشار” از دوران زایمان تا تجربه مادر شدن + تصاویر
مهناز افشار ، بازیگر
“مهناز افشار” بازیگر 38 ساله سینمای کشورمان خاطرات دوران بارداری و حس زیبای مادر شدن را روایت میکند.

دنیای مادرانه مهناز افشار و دخترش لیانا

مهناز افشار به بیان خاطراتی از دوران بارداری و زایمانش پرداخته است و اینکه در آن دوران چه احساسی داشته است؟ با ما همراه باشید.

بعد از اینکه مهناز افشار خبر بارداری خود را اعلام کرد، شایعاتی مبنی بر اینکه او می خواهد فرزندش را در آمریکا به دنیا بیاورد تا شناسنامه غیرایرانی داشته باشد بر سر زبان ها افتاد شایعه ای که با روشنگری مهناز افشار در صفحه شخصی اش در اینستاگرام از رنگ و بو افتاد.

مهناز افشار از زمان بارداری و آخرین فیلم هایش یعنی «نهنگ عنبر» و «عشق تعطیل نیست» تا به حال پروژه ای را قبول نکرده تا بتواند به فرزندش بپردازد. او که ماه های آخر بارداری خود را در خارج از ایران گذراند، در کشور آلمان زایمان کرد و صاحب دختری به نام لیانا است.

مهناز افشار و همسرش

 

بارداری دنیا را برایم تمام کرد

بارداری برایم بسیار هیجان انگیز و جالب بود. درواقع دنیای بارداری برایم فانتزی و روحانی بود و من از اینکه معلوم شد باردار هستم لذت می بردم. وقتی به ترانه علیدوستی اطلاع دادم که باردارم، خیلی خوشحال شد و کمکم کرد. به نظرم او یکی از بهترین مادرهای روی زمین است، به خاطر اینکه با دقت و نظم از «حنا» دخترش مراقبت می کند.
وقتی فهمیدم باردارم به ترانه علیدوستی گفتم، احساس می کنم دنیا تمام شده است و ترانه در یک جمله این موضوع را برایم حل کرد و گفت طبیعی است. من حتی با لیلا حاتمی هم درباره بارداری صحبت کردم و بسیار آرام شدم. به نظرم لیلا نمونه موفق یک هنرمند صاحب خانواده است؛ او الگوی زنانگی در سینمای ایران است.

به خاطر لیانا فعلا کار نمی کنم

در فیلم «نهنگ عنبر» و این اواخر فیلم «عشق تعطیل نیست» باردار بودم و اتفاقا خیلی حالم خوب بود. حسابی با این مسئله سرگرم بودم که بعد ها با دیدن این دو کار می توانم به دخترم بگویم که اینجا همراه من بوده ای، اما از چهارماهگی به بعد تصمیم گرفتم کار نکنم. تصمیم گرفتم وقت بیشتری را با دخترم باشم و تا زمان زایمانم کار قبول نکنم. به علاوه بعد از زایمان هم بیشتر با دخترم بگذرانم تا بزرگ شدن و رشد او را ببینم. به طور کلی با کودکان رابطه خوبی دارم.

مهناز افشار و دخترش

با لیانا دوباره متولد شدم

تا قبل از این هر بار که از کارم صحبت می کردم اشک در چشمانم حلقه می زد چون عاشق شغلم هستم. اما از زمانی که لیانا به دنیا آمده حال عجیبی دارم زیرا عشق دیگری برایم به وجود آمده است. لیانا برای من عشق است و از او که صحبت می کنم احساساتی می شوم. من برای زایمان خیلی درد کشیدم و احساس می کنم دوباره متولد شدم. من بچه خیلی دوست دارم و دوست ندارم به قبل از مادر شدنم برگردم. شیر دادن یک مادر به فرزندش واقعا احساسی است که قابل وصف نیست؛ حس بسیار خوبی است.


می ترسیدم دخترم زشت باشد

قبل از زایمان می ترسیدم فرزندم زیبا نباشد، به خاطر همین سیب و انار زیاد می خوردم و عکس های قشنگ نگاه می کردم. بقیه کار را هم به خدا سپردم و گفتم خدایا هر چه کرمت است. وقتی برای اولین بار لیانا را دیدم، باورم نشد. وقتی دخترم را رو سینه ام گذاشتند، فکر کردم مگر می شود؟ این در دل من بوده؟ حالا چی کار کنم؟ فرزندم را بو کردم... نوزاد بوی عجیبی دارد. با خودم گفتم خدایا این نوزاد را من به دنیا آورد ه ام؟ بله... من به دنیا آوردم و کلی ذوق کردم.

مهناز افشار و دخترش

دختر مهناز افشار

نمی گذارم دخترم بازیگر شود

اگر دخترم بخواهد مثل خودم بازیگر شود همه خودم و خاطراتم را برایش تعریف می کنم، فیلم هایم را نشانش می دهم و بعد هم چند تا پیج پرحاشیه به او نشان می دهم. آن وقت احتمالا دخترم کلا از بازیگر شدن منصرف شود. دختر بودن و دختر داشتن در ایران بسیار سخت است اما آنقدر شیرین است که به سختی اش می ارزد. ایده آل ترین دنیایی که برای دخترم در ایران تصور می کنم دنیایی زیباتر، مهربان تر و انسانی تر از امروز است.

دختر مهناز افشار

لیانا دختر مهناز افشار

آرزویم عشق و آزادی برای لیانا است

من برای دخترم، برای این خانم نامه ای می نویسم که بداند آرزوی من و پدرش برای دختر کوچولوی مان عشق و آزادی و هویت مستقل است و می خواهم بداند که حق انتخاب دارد.

از خودش می خواهیم اسم انتخاب کند

من از همسرم خواستم نامی برای فرزندمان انتخاب کنیم. اما همسرم از آنجا که بسیار به آزادی و حق انتخاب معتقد است، گفت اجازه بدهیم که دخترمان چهار، پنج ساله شود و برای انتخاب اسم با خود او مشورت کنیم و خودش در نامش نظر بدهد. اما به هرحال نام دخترم را لیانا گذاشتم.

همسر مهناز افشار

مهناز افشار و همسرش

مهناز افشار ، دوران زایمان و بچه داری مهناز افشار

“مهناز افشار” از دوران زایمان تا تجربه مادر شدن + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 52
برگرفته از مجله سیب سبز - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 45 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف