نمناک سبک زندگیخانه داری موادهای سمی در گرد و غبار خانه
گرد و غبار ، گرد و غبارهای خانگی
دانشمندان برای نخستین بار توانستند مواد شیمیایی خطرناک را در گرد و غبار داخل منازل شناسایی کنند.
بازدید : 1,637 نفر

گرد و غبارهای خانگی را جدی بگیرید

گرد و غبار یکی از معضلات افراد خانه دار و خانه هاست که خیلی هم عادی به نظر می رسد اما همین گرد و غبار 45 ماده ی سمی را در خود جای داده است! معمولا هر چند روز یک بار گرد و غبار هایی که روی وسایل خانه مثل میز ها و مبلمان می نشیند را پاک میکنیم اما باید بدانیم 45 ماده ی سمی که در این گرد و غبار جای گرفته است هر کدام برای یک بیماری کافیست…

گرد و غبارهای خانگی که روی میز می نشیند و توجه ویژه ای به آن نداریم، 45 نوع ماده سمی مختلف را در خود جا داده است که هر کدام از آنها می توانند بیماری های مختلفی را در افراد ایجاد کنند. محققان در دانشگاه جرج واشنگتن برای آنکه بتوانند بررسی های خود را در این زمینه انجام دهند، از گرد و غبار خانه های 14 ایالت مختلف نمونه برداری کردند و در پایان مشخص شد 45 نوع ماده شیمیایی سمی در گرد و غبارها موجود است.

این گرد و غبار معمولا از طریق لوازم خانگی، فرش، مبلمان، پرده، لوازم الکترونیکی و اسباب بازی ها ایجاد می شوند.

گرد و غبار

در گرد و غبار های خانگی 45 نوع ماده سمی وجود دارد

در این بررسی مشخص شد گرد و غبارهایی که در فضاهای داخلی ایجاد می شوند، می توانند انواع مواد شیمیایی خطرناک که در لوازم خانگی به کار گرفته شده اند را شامل شوند.

پیش از این 26 مطالعه مجزا در این زمینه انجام شده بود و این نخستین باری است که دانشمندان توانستند مواد شیمیایی خطرناک را در گرد و خاک داخل منازل شناسایی کنند.

انجمن شیمی آمریکا با انجام آزمایش های بیشتر روی نتایج بررسی جدید اعلام کرد بسیاری از آلاینده های موجود در گرد و غبار خانگی می توانند احتمال بروز بیماری های جدی را در افراد به وجود آورند.

به گفته محققان، میزان باقی ماندن گرد و غبار روی وسایل منزل و نحوه تعامل انسان با وسایل مذکور می تواند احتمال بروز این بیماری ها را افزایش دهد.

موادهای سمی در گرد و غبار خانه

موادهای سمی در گرد و غبار خانه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از باز خبر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف