مواد غذایی خنک کننده بدن
اگر احساس می کنید دمای بدنتان خیلی بالا رفته و به شدت داغ هستید از هندوانه و خیار نگذرید که به سرعت حرارت بدن شما را کاهش می دهند و از موادغذایی خنک کننده بشمار می آیند.

مواد غذایی خنک کننده بدن و مناسب برای کاهش حرارت بدن

دمای طبیعی بدن 37 درجه سانتی گراد است که با هر تغییر جزیی، تغییر میکند ، این درجه حرارت بدون در نظر گرفتن آب و هوا گفته میشود.کاهش یا افزایش دمای بدن میتواند مشکلات مختلفی را برای سلامتی بدن به همراه داشته باشد ما باید از ثابت بودن دمای بدن خود اطمینان حاصل کنیم.

حرارت بدن امروزه بسیاری از افراد را در معرض خطر سلامتی قرار داده است همچنین به عنوان تنش گرمایی شناخته شده است. بدن توانایی خنک کردن خود را ندارد و این باعث بسیاری از مشکلات مربوط به سلامتی ، مانند:آسیب اندام های درونی ، جوش، سرگیجه ، و حالت تهوع.

آب و هوای بیش از حد گرم ، کار کردن در محیط گرم ، خوردن غذا های بیش از حد گرم ، آب کم نوشیدن، و غیره ، خطر ایجاد حرارت بدن را افزایش میدهند ، برای کاهش گرما و حرارت بدن ، بسیار مهم است که بدن خود را هیدراته نگه دارید و از آب، میوه های سالم استفاده کنید.

خوردنی های خنک کننده

خلاصی از گرما با مواد غذایی خنک کننده بدن

آب و آب میوه ها ، گر گرفتگی و سموم را از بدن خارج میکنند و تاثیرات خنک کننده برای بدن را فراهم میکنند. علاوه بر نوشیدنی این آب میوه ها ، برای کاهش دمای بدن شما باید برخی از غذا های سالم و خنک را نیز مصرف کنید ؛ اکنون که در فصل تابستان به سر میبریم ، وقت آن رسیده است که بدنمان را آماده کنیم و حرارت را نیز کاهش دهیم.

در این بخش از سلامت نمناک چندین مواد غذایی سالم که میتواند حرارت بدن را کاهش دهد و خنک کننده طبیعی است را آورده ایم پس این غذا ها را در رژیم تابستانی خود قرار دهید تا سالم بمانید.

میوه و مواد غذایی خنک کننده بدن

هندوانه خنک کننده بدن:

این میوه غنی از آب ، در کاهش حرارت و گرمای بدن بسیار موثر است. آب موجود در این میوه ، بدن را هیدراته و خنک نگه میدارد. اکنون میدانید که چرا باید در تابستان زیاد هندوانه مصرف کرد.

کاهش حرارت بدن

مواد غذایی خنک کننده بدن و خنکی لذت بخش با هندوانه

برای خنک شدن بدن در تابستان چه کنیم؟ مواد غذایی خنک کننده چه هستند؟

خربزه شیرین برای خنک شدن بدن:

این میوه دیگری است که میتواند حرارت بدن را کاهش دهد. در طول تابستان خربزه را نیز در رژیم غذایی خود جای دهید.

مواد غذایی خنک کننده بدن و خیار:

این میوه تابستانی ، غنی از آب میباشد و بر روی بدن تاثیر خنک کننده دارد.هر روز 1 عدد خیار مصرف کنید تا به طور طبیعی حرارت بدن را کاهش دهد.

خیار برای خنکی

خیار یکی از موادهای غذایی خنک کننده بدن

تاثیر مواد غذایی در خنک کردن بدن

نعنا خنک کننده بدن:

نعنا به عنوان یک درمان خانگی تاثیر خنک کننده بر روی بدن دارد. آب برگ نعنا بهترین دارو ، برای کاهش و پایین آوردن دمای بدن است.

تربچه از مواد غذایی خنک کننده بدن:

این سبزی ، منبع غنی از ویتامین C ، یک آنتی اکسیدان است که حرارت بدن را کاهش میدهد.تربچه همچنین ، دارای خواص ضد التهابی است که با تنش گرمایی نیز مبارزه میکند.

تربچه خنک کننده

مواد غذایی خنک کننده بدن و تربچه معجزه گر

مواد غذایی خنک کننده بدن و تاثیر کنجد:

این یکی دیگر از داروهای خانگی برای کاهش حرارت بدن به طور طبیعی است. مقداری دانه کنجد را با آب بنوشید تا بدن خود را خنک نگه دارید.

خنک کننده بدن و تاثیر مواد غذایی در پایین آوردن حرارت بدن

دانه های رازیانه برای خنک کردن بدن:

1 شب تا صبح ، دانه های رازیانه را درون آب خیس کنید و صبح روز بعد ، برای کاهش حرارت بدن آن را بنوشید.

آب نارگیل از مواد غذایی خنک کننده بدن:

نوشیدن آب نارگیل یکی از بهترین داروهای خانگی برای کاهش حرارت بدن و مبارزه با مشکلات و بیماری های تابستانی مانند :کم آبی بدن و عفونت است.

برای خنک شدن بدن در تابستان

مواد غذایی خنک کننده بدن و آب نارگیل فوق العاده

تاثیر انار در خنک کردن بدن:

برای حفظ دمای بدن و خنکگ نگه داشتن به طور طبیعی ، روزانه یک لیوان آب انار بنوشید بنابراین استفاده از انار در تابستان ، به خاطر مزایای شگفت انگیز آن به شدت توصیه میشود.

مواد غذایی مفید و خنک کننده بدن

دانه های خشخاش از مواد غذایی خنک کننده بدن:

یک مشت از دانه های خشخاش را درون آب بریزید و قبل از خواب مصرف کنید ، دانه های خشخاش باعث خواب میشوند و دمای بدن را نیز تنظیم میکنند.

خنک شدن بدن با تغذیه

مواد غذایی خنک کننده بدن و تنظیم دمای بدن با خشخاش

تاثیر مواد غذایی برای کاهش حرارت و خنک کننده بدن

خنک کردن بدن با دانه های زغال اخته:

این یکی از محبوب ترین داروهای خانگی برای کاهش حرارت بدن است.یک قاشق غذا خوری از دانه های زغال اخته را درون یک لیوان آب بریزید. اجازه دهید تا یک شبانه روز بماند و سپس صبح روز بعد بنوشید.

شیر سرد از مواد غذایی خنک کننده بدن:

مایعات خنک و سالم ، مانند شیر یا آبلیمو ، تاثیر بسزایی در کاهش دما و گرمای بدن دارد، شیر سرد را با عسل ترکیب کنید و هر روز صبح با شکم خالی بنوشید.

شیر خنک کننده

مواد غذایی خنک کننده و تاثیر شیر سرد روی بدن

 

کاهش سریع حرارت بدن با 12مواد غذایی معجزه گر و خنک کننده

3.830
این مطلب مفید بود ؟237
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
نظرات
وبگردی