سقط جنین

مواد غذایی که موجب “سقط جنین” می شوند

کد مطلب : 13828تعداد نظرات : 36 نظرزمان مطالعه : 10 دقیقه
برنامه غذایی زنان باردار به دلیل حفظ سلامت جنین و مادر با دقت بیشتری تنظیم می شود. در بین مواد غذایی دسته ای از خوراکی ها جزو مواد غذایی سقط کننده جنین هستند که نباید مصرف شوند.

مواد غذایی که موجب سقط جنین می شوند

برنامه غذایی زنان باردار به دلیل حفظ سلامت جنین و مادر با دقت بیشتری تنظیم می شود. در بین مواد غذایی دسته ای از خوراکی ها جزو مواد غذایی سقط کننده جنین هستند که نباید مصرف شوند. مواد غذایی سقط جنین را می شناسید؟ شما خانم باردار که همه کار برای سلامتی جنین خود انجام می دهید برای حفظ آن و جلوگیری از سقط جنینتان باید در مصرف برخی از مواد غذایی بسیار محتاط عمل کنید ، مواد غذایی و خوردنی هایی که در این بخش از نمناک به طور کامل خواهیم گفت.

 خوردن چه چیزهایی موجب سقط جنین میشود  

لیستی از مواد خوراکی و غذاهایی که موجب سقط جنین میشود:

1. سبزیجات نشسته:

این، در واقع اولین مورد از غذاهایی است که موجب سقط جنین میشود قطعا، سبزیجات برای سلامتی انسان مفید هستند، و می توانند به ما برای مقابله با بیماری ها و عفونت های مختلف بدون استفاده از انواع داروها، قرص ها کمک کنند بنابراین، حتی اگر از آن خوشتان نمی آید، باید مصرف کنید البته به صورت شسته شده.

 2.ماهی دارای جیوه:

ماهی هایی که دارای جیوه بالا هستند نیز ،در میان بدترین غذاها هستند که موجب سقط جنین می شود، که زنان باردار باید از آن اجتناب کنند مصرف جیوه در دوران بارداری، می تواند منجر به آسیب مغزی و تاخیر رشد در جنین شود. نمونه ای از این گونه ماهی ها، عبارتند از:کوسه، ماهی دزد دریایی، ماهی خال خالی و ماهی تیلفی. کنسرو تن ماهی، جیوه کمتری نسبت به دیگر ماهی ها دارد، اما بهتر است زنان باردار از آن اجتناب کنند شما همچنین، باید از خوردن انواع ماهی ها به شکل سوشی اجتناب کنید، چون محتوای غنی از جیوه دارند.

 3. نوشیدنی های کافئین دار:

اگر چه بیشتر محققان بر این باور هستند، که مصرف کافئین برای آرامش خوب است، برخی اعتقاد دارند که مصرف کافئین می تواند به افزایش خطر ابتلا به سقط جنین مرتبط باشدبنابراین، زنان باردار در 3 ماه اول حاملگی خود، از این نوشیدنی ها اجتناب کنند ،تا با خطر سقط مواجه نشوند.

 

زعفران باعث سقط جنین میشود  

4.صدف خام:

بیشتر بیماری های ناشی از غذاهای دریایی به دلیل خام بودن آنها است ، پخت و پز می تواند به جلوگیری از برخی از انواع عفونت کمک کند، اما نمی تواند به جلوگیری از بیماری های مرتبط با جلبک قرمز کمک کند. غذاهای دریایی خام میتوانند اثرات منفی بر همه داشته باشند و مردم باید از خوردن این غذاها در دوران بارداری اجتناب کنند. بنابراین، این نیز یکی از بدترین غذاها است که موجب سقط جنین می شود، که مردم نباید حتی نگاهشان کنند!

 5. غذاهای دریایی دودی:

در اینجا یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث سقط جنین میشود و مردم باید مراقب باشند، زیرا می تواند به نتایج بد منجر شود در طول بارداری، باید از غذاهای دریایی دودی، یخ زده که اغلب برچسب گذاری شده اند، از قبیل کپوره، نوآا یا لکس اجتناب کنید، زیرا ممکن است با لیستریا آلوده شوند فقط زمانی که کاملا پخته شده باشند، قابل مصرف هستند.

 6. شیر غیر پاستوریزه:

شیر غیر پاستوریزه، ممکن است حاوی یک نوع باکتری شناخته شده به عنوان لیستریا باشد ،که یکی از عمده ترین و شایع ترین علل سقط جنین است ، باکتری های لیستریا توانایی عبور از جفت را دارند و می توانند جنین را آلوده کنند، منجر به مسمومیت خون و یا عفونت می شود، که حتی می تواند زندگی جنین را تهدید کند. بنابراین، زنان باردار باید مطمئن شوند که فقط شیر پاستوریزه مصرف میکنند.

 غذاهایی که موجب سقط میشود

 7. گوشت گاو:

هنگام خرید گوشت بسیار دقت کنید، خرید محصولات فریز شده و منجمد ممکن است آلوده به لیستریا باشند برای همین گوشت ها را در آب جوش انداخته و بجوشانید تا باکتری های آن کشته شود و موقع پخت حتماً انواع گوشت را تا متوسط و کامل بپزید. گوشت گاو، به دلیل آلودگی با لیستریا یکی از علل عمده سقط جنین شناخته شده است ، اگر باردار هستید حتما گوشت را کاملا و با دقت بپزید و بعد مصرف کنید .

 8. آناناس:

این نیز یکی از بدترین غذاهاست که منجر به سقط جنین می شود، که می خواهم امروز در این مقاله به آن اشاره کنم مطمئنا، بسیاری از زنان باردار خود را با نوشیدن آب آناناس برای زایمان آسان «مجهز» می کنند یعنی یکی از مضرترین مواد غذایی سقط جنین را مصرف میکنند، تمام افراد از این موضوع آگاه نیستند. آناناس، حاوی برملائین است که موجب نرم شدن انقباضات دهانه رحم میشود، و ماده ای تولید میکند ،که موجب سقط جنین میشود بنابراین، در سه ماهه اول بارداری، زنان باردار نباید آناناس مصرف کنند و یا آب آناناس بنوشند پس از آن دوره، شما می توانید یک مقدار کمی از آناناس بخورید، چون دارای مواد مغذی است !

 

 مواد غذایی ممنوعه در بارداری

9. پاپایا:

پاپایا ،همچنین غذای خطرناک برای زنان باردار،به خصوص پاپایا سبز است ، به دلیل کمبود تجربه، بسیاری از زنان باردار از پاپایای سبز به عنوان عنصری برای تهیه وعده غذایی استفاده می کنند دلیل آن، این است که پاپایای سبز و پاپایای خام و نارس، حاوی آنزیم هایی هستند که می توانند باعث انقباض رحم و در نتیجه سقط جنین شوند بنابراین، در دوران بارداری، برای اطمینان از ایمنی مطلق، زنان باردار قطعا نباید پاپایا، به ویژه پاپایا سبز را مصرف کنند.

 10. سیب زمینی جوانه زده:

این غذا نه تنها برای زنان باردار بلکه برای تمام افراد خطرناک است، زیرا حاوی سمومی است که برای سلامتی مضر است ؛ به خصوص، سولانیون در سیب زمینی جوانه زده، بر رشد جنین تاثیر می گذارد و خطر سقط جنین را افزایش می دهد بنابراین، زنان باردار باید از این ماده غذایی و غذاهای فرآوری شده با آن، اجتناب کنند. این نیز، یکی از خطرناک ترین مواد غذایی است که موجب سقط جنین می شود، که مردم باید بدانند و مراقب باشند.

 11. سیب وحشی - سیب جنگلی :

سیب وحشی ، تلخ و شیرین است و یک میان وعده عالی محسوب میشود، اما این میوه واقعا برای زنان باردار مناسب نیست با توجه به بسیاری از اسناد ثبت شده، سیب وحشی می تواند موجب تحریک رحم و تسریع انقباض رحم شود، در نتیجه باعث سقط جنین و زایمان زودرس میشود بنابراین، این نیز یکی از مواد غذایی است که موجب سقط جنین زنان باردار میشود و باید اجتناب کنند.

 سقط جنین در بارداری

 

12. هلو:

هلو شیرین و "گرم" است به طوری که اگر زنان باردار بیش از حد از آن مصرف کنند، به خونریزی می افتند ، پرز پوسته هلو همچنین می تواند باعث خارش و سوزش گلو شود بنابراین، این نیز یکی از بدترین غذاها است، که موجب سقط جنین می شود که مردم باید از خوردن آن در دوران بارداری اجتناب کنند.

13.ماهی کنسرو شده:

اگر ماهی را دوست دارید، باید به طور خاص در طول بارداری مصرف ماهی های کنسروی و انواع ماهی به طور کلی را محدود کنید، زیرا شما می توانید تحت تاثیر آلودگی ماهی هایی که در رودخانه ها، دریاچه ها و حوضچه ها زندگی می کنند، قرار بگیرید ؛ در واقع، ماهی ،یک منبع غنی از پروتئین و ویتامین ها است، برای اطمینان از ایمنی و جلوگیری از سقط جنین، زنان باردار باید به طور کامل از خوردن ماهی ها اجتناب کنند. به خصوص، ماهی های کنسروی را مصرف نکنید ،زیرا حاوی مواد نگهدارنده، نمک و برخی مواد شیمیایی است ،که ممکن است باعث فشار خون بالا در مادران آینده شود.

 

 سقط جنین

14. مرغ خام و تخم مرغ باعث سقط میشود: 

همانطور که قبلا به آن اشاره شد، زنان باردار باید از خوردن هر نوع ماده ی خام پرهیز کنند. مرغ و تخم مرغ نیز شامل این موضوع میشوند ، شما باید غذا را طبخ کنید ،تا باکتری ها (سالمونلا) را از بین ببرید در حقیقت، این نیز یکی از مواد غذایی است که موجب سقط جنین زنان باردار می شود و باید از آن دوری کنند.

15. پنیر نرم:

پنیر، برای زنان باردار ایمن نیست ، انواع پنیری که زنان باردار باید از آنها اجتناب کنند ،عبارتند از:پنیر کامبو، پنیر روکوفو، پنیر فتا، پنیر گرگنزولا و انواع پنیر مکزیکی. به دلیل آن که پنیر در درجه اول از شیر غیر پاستوریزه ساخته می شود و برای زنان باردار و جنین مضر است.

16. آب میوه کنسرو شده:

زنان باردار باید برچسب تولید آب میوه را بررسی کنند، تا مطمئن شوند که آیا آنها پاستوریزه شده اند یا نه. E. coli در آب میوه های کنسرو یافت می شود، بنابراین زنان باردار باید از این مواد غذایی برای جلوگیری از سقط جنین اجتناب کنند در حین بارداری ،بهتر است از آبمیوه های خانگی استفاده کنید این ایمنی شما را تضمین خواهد کرد.

آبمیوه

 

17. گیاه سنتلا:

سنتلا ،تاثیرات زیادی بر کاهش فشارخون و افزایش طول عمر جوانان دارد ، همچنین، دارای اثر تبخیری، اثر دیورتیک و مفید برای دفع سموم بدن. از این گیاه ،در نوشیدنی و وعده های غذایی استفاده میشود به خصوص در تابستان که دمای بدن را کاهش میدهد. زنان باردار و شیرده ،باید از مصرف سنتلا جلوگیری کنند. زیرا ممکن است منجر به سقط جنین شود، باعث التهاب و سردی معده میشود و اثربخشی داروهای انسولین، دیابت و داروهای کاهش کلسترول را کاهش یابد.

18. مصرف بیش از حد ویتامین C:

مصرف غذاهای غنی از ویتامین C بر تخمک گذاری و چرخه قاعدگی تاثیر میگذارد علاوه بر این، افراد همچنین معتقدند که دوزهای زیاد ویتامین C ، می تواند منجر به سقط جنین در اولین ماههای بارداری شود بنابراین، این نیز یکی از بدترین غذاها است ،که موجب سقط جنین می شود که زنان باردار باید مراقب باشند!

19. ترکیب دانه کنجد و عسل یا همان کنجد عسلی :

خوردن بیش از حد دانه های کنجد، بخصوص دانه های کنجد مخلوط با عسل، یک عامل خطرناک است که موجب سقط جنین میشود بنابراین، اگر باردار هستید، باید در هفته های آخر بارداری برای زایمان ساده تر، لوبیا سیاه بخورید.

20. نوشیدن بیش از حد چای سبز:

این نیز یکی از بدترین غذاها است که موجب سقط جنین می شود که مردم نباید نگاهش کنند ، اگر شما یک زن باردار یا شیرده هستید، نباید چای سبز بیش از یک بار در روز بنوشید.یک فنجان چای سبز ،حاوی 200 میلی گرم کافئین است اگر بیش از این مقدار مصرف کنید، ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهید.کافئین ،همچنین از طریق شیر مادر تغذیه می شود و همچنین می تواند نوزاد را در طول دوره شیردهی، تحت تاثیر قرار دهد.

چای سبز

21. زعفران:

مصرف زعفران به ویژه در 3 ماهه اول بارداری می تواند باعث سقط جنین شود.

22. آلوئه ورا:

همانطور که همه می دانند، آلوئه ورا به عنوان "پاناساکت" برای زیبایی زنان در نظر گرفته می شود، زیرا این مواد طبیعی می تواند به مراقبت و تقویت انواع پوست کمک کند همچنین، اثر شگفت انگیز بر کاهش و پیشگیری از چین و چروک و کاهش وزن دارد. با این حال، زنان باردار نباید غذاهای فرآوری شده ،با آلوئه ورا مصرف کنند و یا آب آلوئه ورا را بنوشند ،زیرا ممکن است خونریزی لگن را ایجاد کند و حتی باعث سقط جنین شوند.

23. جو:

جو، یکی از غلات است که اغلب به انواع غذاهای مغذی تبدیل می شود ، با این حال، جو می تواند عضلات رحم را تحریک کند و خطرناک است به همین دلیل، باید در لیست مواد غذایی ممنوعه قرار گیرد.

24. جگر حیوانات:

جگر حیوانی، می تواند به زنان باردار صدمه بزند زیرا اگر کبد مصرف شده آلوده باشد، منبع انواع سموم است علاوه بر این، جگر همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین A و کلسترول است همچنین جگر حیوانات حاوی بسیاری از سموم است، به طوری که حتی مردم عادی هم نباید آن را مصرف کنند!

25. مصرف بیش از حد ویتامین A :

در طول بارداری از مصرف بیش از حد ویتامین A جلوگیری کنید.

ویتامین آ

 

26. گوشت فرآوری شده:

گوشت فرآوری شده ،شامل سوسیس، کالباس و غیره ... مواد غذایی هستند که زنان باردار واقعا نباید در دوران بارداری بخورند موجب آسیب به جنین میشود.

27. خربزه تلخ:

دومین لیست از غذاهایی که موجب سقط جنین در اوایل بارداری می شوند،خربزه تلخ است ؛ خربزه تلخ غنی از ویتامین B، آهن، روی، پتاسیم، منگنز، منیزیم است، بنابراین این میوه نقش مهمی در فراهم آوردن مواد مغذی به بدن و افزایش سیستم ایمنی بدن میشود با این حال، زنان باردار، نباید خربزه تلخ مصرف کنند ،چون ممکن است باعث انقباض رحم، خونریزی جنین و آسیب شود علاوه بر این، خربزه تلخ می تواند رحم را تحریک کند و می تواند منجر به زایمان زودرس شود.

28.غذاهای خام:

اجتناب از مصرف مواد غذایی خام در دوران بارداری، برای زنان باردار بسیار مهم است ؛ این غذاها، حاوی باکتری ها و ویروس هایی هستند که می توانند ایمنی جنین و حتی مادر را تهدید کنند.

 

 مواد غذایی خام

 

29. قهوه، چای:

اجتناب از مصرف قهوه، چای و الکل در دوران بارداری امری مهم است علاوه بر این، زنان باردار که بیش از حد این 3 محرک را مصرف می کنند، احتمال بروز سقط جنین را افزایش می دهند. به خصوص، چای که دارای محتوای بالایی از فلوراید است، و از جذب آهن جلوگیری میکند، منجر به کم خونی می شود ؛ علاوه بر این، ما نمی توانیم تاثیر کافئین را فراموش کنیم که به افزایش ضربان قلب و اثر دیورتیک کمک می کند، ایجاد فشار بر سیستم قلبی عروقی و سیستم ادراری. مادران شیر ده ، نباید چای بخورند زیرا اسید تانیک در چای، سبب گردش خون در پستان،و در نتیجه مانع تولید شیر می شود.

30 .دانه اشک آبی؛

دانه اشک آبی، حاوی مقدار زیادی اسید آمینه است که برای سیستم بدن ضروری است. خوردن بسیاری از این دانه می تواند انرژی فیزیکی بدن را تامین کند و سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشد. استفاده مقدار کمی از آن ،موجب صافی پوست، کاهش چین و چروک پوست و از بین بردن لکه های قهوه ای میشود با این حال، برای زنان باردار، خوردن این دانه کاملا خوب نیست این دانه ،می تواند به آرامی عضلات رحم را تحریک کند و باعث انقباض رحم شود.

31 . آویشن

این گیاه پرخاصیت که اغلب به عنوان چاشنی و دمنوش مصرف می شود سقط کننده جنین در مادران باردار محسوب می شود پس بهتر است زنان باردار باید از مصرف آن خودداری کنند.

آویشن

32. دارچین

طبق گفته ی متخصصان زنان باردار از مصرف دارچین و فراورده های آن در طول دوران بارداری، حتی به مقدار خیلی کم خودداری نمایند زیرا این ادویه پرطرفدار می تواند منجر به زایمان زودرس شود.

33. گلپر

مصرف بیش از 2 گرم گلپر در روز در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول جایز نیست به این دلیل که موجب سقط جنین می شود.

34 . پونه و بابونه

مصرف پونه و بابونه برای زنان باردار ممنوع است چراکه باعث سقط جنین می ‎شود.

35. زرشک و غوره

غوره و زرشک که به دلیل ترش مزه بودن توسط خانم های باردار گاها مصرف می شوند برای زنان باردار خطرات جبران ناپذیری دارد و سقط کودکشان را به دنبال دارد.

خوردنی های ممنوع دیگر در دوران بارداری که موجب سقط جنین می شوند:

مصرف کرفس و گِشنیز چه در دوران لقاح و چه در بارداری مضر و البته ممنوع است.

در ماه های آخر بارداری از مواد غذایی ترش و مواد غذایی قابض مانند غذاهای غلیظ مانند گوشت گاو، ماکارونی، فست فود ها، میوه خرمالو، بادمجان و حلیم خودداری شود.

مواد غذایی که موجب سقط جنین می شوند

4.52245
این مطلب مفید بود ؟2023222
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
برچسب : سقط جنین
36 نظر به ثبت رسیده است
بهار1396-10-23
من ازشیرینی جات نمک فلفل غذای بادار پرهیزمیکنم میوه زیاد میخورم تحرکم دارم برازن باردار میگن خوبه
101119
شابانعلی1397-08-14
شکر شیرینی جات باسه رشدو زهن جنینت خوب نیست باسه خودت هم فعالیت داشته باش نه مثل زمان عادیت که بودی اینشاالله به سلامتی فارغ بشی.
26121
علیزاده1396-11-01
من دو ماهه پریود نشدم .شکمم بزرگ شده و درد ناحیه ناف و شکم و نفخ دارم . دمای بدنم ماه گذشته بسیار زیاد بود . گاهی چشام سیاهی میرفت . البته بندرت . احساس خستگی دارم . اشتهام زیاد تر شده و پوستم خشک تر . آیا این موارد میتونه دلایل بارداری باشه ؟من هفت ساله ازدواجکردم اما بفکر بچه نبودم . دوماه گذشته چند بار نزدیکی داشتم که جلوگیری نکردم. اما نمیدونم لزومی داره به دکتر مراجعه کنم یا خیر
22468
هما1396-11-03
عزیزم اگه قبلا پریودی های منظم داشتی و الان عقب زده بله احتمالش هست یه نی نی خوشگل داشته باشی حتما برو آزمایش بتا بده البته تو دو ماه هم شکم بزرگ نمیشه...حتما یه آزمایش بده که خیالت راحت بشه
2617
نسیم1397-01-06
با سلام قرص اکوتان میتونه زمان قاعدگی رو عقب بندازه؟تا چه مدت عقب میندازم؟
2220
الی1397-01-20
چقد بیخیالی دو ماهه علایم داری حالا آزمایش خون به کنار یه بی بی چک میزدی خب!!!
7926
بارانا1397-03-14
خب تست برا این روزاست دیگه
3315
احمد1397-06-08
بیبی چک بزن.اگه مثبت بود حتما برو پیش دکتر.داری مامان میشی
3416
سوگل1397-06-31
چه دلی داری تاحالا نرفتی بعد دوماه تاخیر
3812
نسیم1397-01-06
با عرض سلام من از قرص اکوتان برای پوست صورتم که جوش میزنه استفاده میکنم زمان پریودیم عقب افتاده میشه بخاطر قرص بوده باشه؟
1613
نازنین1397-08-26
من میخام باردارشم دوهفته اس ک اقدام کردیم ولی هیچ اثری نیس پارسال کیست داشتم ک رفع شد الان قاعدگی نامنظمی دارم میشه راهنمایی ام کنین
4015
ایسان1397-04-07
خب چرا تست نمیزاری
139
الهام1397-07-03
ببخشیدمن چند روز عقب افتادم فهمیدم باردارم حواسم نبودجیگرخوردم حالاچیکارکنم
447
میثم 1397-07-09
نگران نباشین خانم منم تو بارداری هفته های اولش جیگر خورد ولی خداروشکر هیچ مشکلی پیش نیومد نگران نشین
105
Samin1397-07-23
سلام من امروز تست گزاشتم نشون داد مثبته دوهفته از پری گذشته ازمایش خون بدم ایا یا درسته تست
389
شکرخدا1397-07-24
منم عقب انداختم.دعا کنید نباشم توروخدا
2412
ناشناس1397-07-24
ببخشید جو در اوایل بارداری بده
2413
ناشناس1397-07-26
سلام من نامزدم نزدیکی داشتم بدون دخول بکارتمم سالمه بیست و چارساعت بعد نزدیکی قرص ال دی خوردم تا چهار روز...روزی یه دونه خوردم بعدش ک قط کردم قرصارو یه هفته خونریزی کم داشتم ک بیشتر شبیه لک بودن الان شکم درد و نفخ شکم دارم نزدیک یه ماه میشه...احتمال اینک باردار شده باشم هست؟
5028
مهمان1397-08-01
برا مصرف ال دی به عنوان جلوگیری از بارداری باید چهارتا باهم تا قبل از 72 ساعت بعد رابطه بخوری اینکه لکه بینی داشتی میتونه نشون بده ک باردار نیستی ولی برا اطمینان یا ازمایش بده یا بی بی چکاستفاده کن تا اون موقع هم جشونده با طبع گرم یا اناناس بخورولی حواست باشه دیگه از این کارا نکنی خوزدن بی مورد قرصای جلوگیری بعدا اثرشو نشون میده برا بارداری
1314
رهگذر1398-09-05
عزیزم لکه بینی دلیل ب باردار نبودن نیست! بعضی ها ممکنه حین بارداری لکه بینی هم داشته باشن
10
وفا1397-08-05
من دلم میخاد باردار بشم الان یکماه منظم نزدیکی دارم ولی باردار نمیشم دوماه ازدواج کردم ۱۹سالمه
229
محبوبه1397-08-14
حامله میشی عزیزم یکم زمان میبره. فقط تا میتونی استرس و از خودت دور کن و بعدشم تا 20 دقیقه پاهاتو بالا نگه دار. اگر قبل نزدیکی سیاهدانه باعسل هم بخوری ک عالیه. چون اسپرم و افزایش میده
139
طلا1397-08-22
عزیزم از کیت تخمک گذاری استفاده کن خیلی زود جواب میگیری
157
سمانه1397-08-15
من با همسرم نزدیکی داشتم و آمادگی باردارای رو ندارم ولی الان خونریزی بعد ادار سوزش و درد دهانه رحم دارم امکان داره اینا علائم سقط جنین باشه
1810
مریم1398-03-24
نه عزیزم ربطی به سقط نداره احتمالا کیست تخمدان داری حتما برو دکتر
55
negar1397-08-18
سلام ایا باپرده هم‌حامله میشیم
239
ناشناس1397-08-27
سلام. اره امکانش هس باردارشی
100
روژان1397-08-28
بله عزیزم من تا یک سال بعد ازدواجم دخول صورت نگرفت اما بارابطه سطحی باردارشدم
2412
آرزو1397-08-27
بله احتمال بارداری با وجود بکارت هست
112
محیا1397-09-07
سلام من دوتا بچه دارم دیگه بچه نمیخوام الان فکر کنم باردارم راهنمای کنید چیکارا کنم که ردشه
9949
سوگند1397-09-17
سلام من قرص جلو گیری میخورم ولی این ماه هر چند شب یه بار خوردم یادم میرفت این ماه چند بار هم نزدیکی داشتم ولی جلو گیری نکردم بعدش که یادم میوفتاد قرص میخوردم باید ۱۶ هم مریض میشدم ولی هنوز مریض نشدم به نظرتو حامله ام تو رو خدا دعا کنین حامله نباشم بچه کوچک دارم
2510
سالار1397-09-23
سلام سقط جنین حرام هست و دیه دارد لطفا هدایایی که خدا بهتون میده رو پس نزنید. جاهای دیگر ضررش را می بینید.
519
مهسا1397-10-03
واقعا چطور دلتون میاد حرف از سقط جنین بزنید همیشه راضی باشید به رضای خدا وبه خدا توکل کنید همه چیز درست میشه فقط یکم صبوری میخواد
5313
فریبا1398-01-17
سلام. اگرتوی تست ازدوعلامت یکی پررنگ ویکی کم رنگ باشه این یعنی جواب تست مثبت هس
435
ناشناس1398-01-22
بله شما باردار هستید .
2811
ناصر سامره1398-09-13
جان مادرتون زرشک و زعفرون و زیره نخورید
من واسه خانمم غذا درست کردم که همه اینا توش بود و فردای اونروز بچم سقط شد
خیییییییییییلی پشیمونم که ندونسته این کارو کردم
164
وبگردی