نتیجه مطالعات محققان نشان میدهد مصرف مواد قندی و شیرین باعث بروز افسردگی و اختلالات روانی میشود.

مواد قندی افسردگی می آورد

مواد قندی بسیار شیرین و خوشمزه است، اما مثل بیشتر خوردنی های خوشمزه سالم نیست. با این حال مصرف جهانی قند و شکر به صورت چشمگیری رو به افزایش است.

فکر کردن به خوردن یک تکه کیک می تواند لذتبخش باشد اما در بلندمدت افرادی که تمایل بیشتر به خوردن مواد قندی و شیرین دارند بیشتر با مشکلات خلقی و افسردگی مواجه می شوند.

افسردگی

مصرف مواد قندی باعث افسردگی میشود

در یک مطالعه جدید گروهی از متخصصان به بررسی ارتباط بین مصرف مواد قندی و ابتلا به اختلال های روانی شایع پرداختند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) به افراد توصیه می کند که مصرف روزانه مواد قندی افزودنی را به کمتر از 5 درصد مجموع انرژی دریافتی کاهش دهند اما با این حال در انگلیس میزان مواد قندی مصرفی دو برابر رقم توصیه شده و در آمریکا سه برابر آن است.

سه چهارم این قندی که روزانه وارد بدن می شود مربوط به مصرف خوراکی ها و نوشیدنی های شیرین همچون کیک و نوشابه است و مابقی آن با مصرف دیگر مواد غذایی فرآوری شده مثل سس کچاپ وارد بدن می شود.

همچنین یک ششم مردمِ جهان حداقل از یکی از اختلالات روانی شایع مانند اختلال خلقی یا اضطرابی رنج می برند و به همین دلیل این احتمال مطرح شده که بین مصرف مواد قندی و ابتلا به این اختلال ها ارتباط وجود دارد.

نتایج مطالعات پیشین نیز که ارتباط بین افسردگی و مصرف مواد قندی را در شش کشور مورد مطالعه قرار داده بود حاکی از آن است که مصرف بیشتر مواد قندی فرآوری شده با افزایش خطر ابتلا به افسردگی مرتبط است.

به گزارش ساینس الرت، همچنین در بررسی های دیگر که در سال های اخیر انجام گرفت مشخص شد بین مصرف خوراکی ها و نوشیدنی های حاوی مواد قندی با خطر ابتلا به افسردگی ارتباط وجود دارد.

مصرف مواد قندی باعث افسردگی میشود

مصرف مواد قندی باعث افسردگی میشود : امتیاز : 5 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از ایسنا -/ح
برچسب :
نظرات
وبگردی