نمناک سبک زندگیکار و زندگی چرا از یادگیری زبان خارجی دلسرد می شویم؟
یادگیری زبان خارجی ، حافظه ی بد
شاید شما همه ی نکات یادگیری زبان خارجی را بدانید، ولی اگر آنها اجرا نکنید، چیزی زیادی یاد نخواهید گرفت. واقعیت این است که اگر می خواهید به خوبی انگلیسی صحبت کنید، باید کمی زندگی روزمره تان را تغییر دهید.
بازدید : 1,275 نفر

اشتباهاتی که شما را ازیادگیری زبان خارجی منصرف می کنند

آیا تاکنون پیش آمده است که نسبت به یادگیری زبان خارجی جدید علاقه به خرج داده اما در نهایت از آن دست کشیده باشید؟ اگر چنین تجربه ای دارید به احتمال زیاد به صورت ناخودآگاه مرتکب چند اشتباه استراتژیک کوچک شده اید.

همان طور که می دانید، یادگیری زبانی که تا به امروز با آن هیچ گونه ارتباطی نداشته اید و در محیط منحصر به فردش زندگی نکرده اید، بسیار دشوار خواهد بود. از طرفی اراده و پشتکار نیز از جمله فاکتور های اساسی و ضروری برای موفقیت در این امر به شمار می روند. با این حال اغلب اوقات دیده می شود که با وجود اراده ی قوی فرد نسبت به یادگیری، باز هم پس از گذشت مدتی نا امیدی غالب شده و ادامه ی مسیر غیر ممکن می شود. اما حتی اگر این حالت هم برایتان پیش بیاید، نباید خیلی غافل گیر شوید چرا که بسیاری از افراد علاقه مند به یادگیری زبان های خارجی را نیز درگیر خود کرده است. در این میان آگاهی از یک سری عادات بد فردی که منجر به دل سرد شدن و رها کردن یادگیری می شوند، اهمیت بالایی می یابد و می تواند به شما در راستای تکمیل مسیر و موفقیت کمک شایانی کند. از این رو به همراه یکدیگر نگاهی به چندین مورد از مهم ترین این دسته عادت ها خواهیم داشت. به توصیه های زیر توجه زیادی نشان دهید.

یادگیری زبان خارجی

چه چیزی برای فراگیری صحیح زبان انگلیسی لازم است؟

عجله نداشته باشید، آرام پیش روید!

زمانی که ماجراجویی برای فراگیری یک زبان جدید آغاز می شود، شور و اشتیاق ایجاد شده در فرد هیچ گونه مرزی نمی شناسد. این شور و اشتیاق از جهانی بسیار خوب و پسندیده است اما نباید تنها با همین فاکتور تکیه کرد! پس از مدتی که اشتیاق از حالت شدید خود فروکش می کند، نیاز به جست و جوی انگیزه ی یادگیری در جایی دیگر خواهید داشت. به همین دلیل است که توصیه می شود شور و اشتیاق اولیه ی خود را در مسیری درست به کار انداخته و اجازه ندهید به راحتی از بین برود. در واقع باید آهسته به پیش روید و عجله را کنار بگذارید. یادگیری زبان باید تبدیل به جزئی از فعالیت های روزانه ی دائمی شما شود.
بسیاری از مواقع نیز ممکن است با انگیزه ای سرشار شروع کنید اما این حالت معمولا یکی دو هفته به طول می انجامد. توصیه ی ارزشمند پیرامون این مشکل همان طور که گفته شد، پیش روی آرام است. روزانه ده دقیقه مطالعه ی زبان مورد نظر بهتر از یک هفته مطالعه ی شبانه روز اما بدون آینده خواهد بود.

مزایای حافظه ی بد!

شاید این عبارت کمی عجیب به نظر برسد اما مخاطب سخن کسانی هستند که پروسه ی حفظ کردن را تنها راه حل موفقیت تصور می کنند! اگرچه یک حافظه ی قوی بسیار یاری رسان است اما باید روش های آموزش و استفاده ی درست از آن را بلد باشید. به خاطر سپردن عبارت های مختلف تنها به صورت مقطعی مفید هستند. برای مثال وقتی در فرودگاه به دنبال چمدان های خود می گردید! اما اگر وارد مکالمه ای شوید که عبارت مورد نظر شما در کتابی که حفظ کرده اید نبوده است، قطعا با مشکل رو به رو خواهید شد. از ذهن خود به عنوان شریک استفاده کنید. نه تنها لغات را به خاطر بسپارید بلکه نسبت به یادگیری و برقراری ارتباط با آن ها پشتکار نشان دهید. در این صورت احتمال فراموش کردن کلمات و ذخیره سازی آن ها در حافظه ی کوتاه مدت کاهش یافته و می توانید روند انتقال اطلاعات به حافظه ی بلند مدت را تمرین کنید.

هیچ کس بی نظیر نیست!

همیشه در نظر داشته باشید که هیچ انسان کامل و بی نقصی روی کره ی زمین وجود ندارد و لزومی برای فشار وارد کردن به خودتان نیز نخواهد بود. یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در مسیر یادگیری زبان های بیگانه وجود دارد، انتظارات کاذبی است که هر فرد ممکن است از خود داشته باشد. از جمله ی این انتظارات مضر می توان به مکالمه ی صریح و بدون نقص اشاره کرد. البته هر فردی با تلاش و تمرین مستمر می تواند به چنین جایگاهی دست یابد اما نباید تمام این ها را طی مدت زمان کوتاهی طلب کنید. واقع بین باشید، خودتان را تحت فشار قرار ندهید و از اشتباه کردن واهمه نداشته باشید. به زودی شاهد پیشرفت های بزرگی در فراگیری زبان مورد نظر خود خواهید بود.

بیش از حد مطالعه نکنید!

بسیاری از افراد گمان می کنند اگر روز و شب مطالعه داشته باشند، به هدف خود با سرعت بیشتری نزدیک می شوند اما این موضوع دیدگاهی کاملا غلط است. در هر مرحله از روند پیشرفت تان در فراگیری یک زبان خارجی، به خود جایزه دهید. بهترین پاداشی که می توانید به خودتان بدهید، استراحت است. در واقع برای آن که مغز بیشترین انرژی و کارایی را در اختیار داشته باشد، نیاز به استراحت و آرامش خواهد داشت و شما باید این استراحت را به صورت دوره ای برایش مهیا کنید. برای مثال اگر 2 ساعت در روز مطالعه می کنید و از پیشرفت خود راضی هستید، به تماشای فیلم های زبان اصلی بپردازید. این خود یک پاداش کاملا مناسب است. در مراحل ابتدایی از زیر نویس کمک گرفته و به تدریج وابستگی تان را نسبت به آن کاهش دهید. تاثیرات شگفت انگیز این کار پس از مدت زمان کوتاهی نمایان می شود.

هدف را از یاد نبرید!

به عنوان فردی که سعی در یادگیری یک زبان جدید دارد، باید نخست مهارت هدف گیری را بیاموزید. اگر می خواهید تمام این مسیر دشوار را تا انتها طی کنید، باید اهدافتان واضح و مشخص باشد. چرا این زبان را انتخاب کرده اید؟ به راستی فلسفه ی شما از آموختن یک زبان دیگر چیست؟ این ها سوال هایی هستند که باید مکرر از خود بپرسید و از اهداف اصلی که در ذهن دارید غافل نشوید. فکر کردن به هدف و تلاش برای آن، موفقیت را دست یافتنی تر و در عین حال لذت بخش تر خواهد کرد. پیش از آن که شروع کنید، اهداف روشنی برای خودتان تنظیم کرده و در جهت دست یابی به آن ها از هیچ تلاشی فرو گذار نشوید.

چرا از یادگیری زبان خارجی دلسرد می شویم؟

چرا از یادگیری زبان خارجی دلسرد می شویم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از موبنا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف