نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها استفاده از موبایل برای کودکان مضر است؟
موبایل برای کودکان ، مضرات موبایل برای کودکان
استفاده از موبایل برای کودکان در شرایطی مناسب بلامانع است اما کودکان بین دو تا پنج سال نباید بیشتر از یک ساعت از آن استفاده کنند.

آیا استفاده از موبایل برای کودکان خطر دارد؟

از سال 1999 بسیاری از متخصصان اطفال توصیه ای در مورد بچه ها و گجت ها داشته اند:شما نباید کودک زیر 2 سال خود را در معرض صفحه نمایش ها قرار دهید. حالا آکادمی متخصصان اطفال آمریکا (AAP) کمی انعطاف بیشتری به خرج داده و گفته امکان مشاهده صفحه نمایش برای کودکان زیر 2 سال در شرایط مناسب وجود دارد.
اگر کودک شما 18 ماهه یا بزرگ تر است، می تواند برنامه های با کیفیت بالا (مثل PBS و Sesame Workshop) را تا زمانی که شما به بچه های خود در درک برنامه کمک نمایید، مشاهده کند. این مسئله برای بچه های کوچک تر از این سن ممنوع است.

 

 موبایل برای کودکان

کودکان می توانند از موبایل استفاده کنند؟

 بچه هایی که بین 2 تا 5 سال سن دارند نباید بیشتر از یک ساعت در روز به تماشای صفحه نمایش های مختلف بپردازند و برای کودکان بزرگ تر باید یک محدودیت زمانی برای مشاهده تبلت و دیگر گجت ها قائل شد و باید مطمئن شد این نوع از اعمال فعالیت بدنی، بازی و یا خواب کودکان را کاهش نمی دهد.
با توجه به نیازهای رشد و نمو، نوزادان می توانند از فناوری استفاده کنند. برای مثال استفاده از تبلت به کودکان در گسترش واژگان و یادگیری مفاهیم جدید کمک می کند اما آن ها باید به اندازه کافی رشد کرده باشند تا قادر به پردازش این قبیل از اطلاعات باشند.

استفاده از موبایل برای کودکان مضر است؟

استفاده از موبایل برای کودکان مضر است؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از تسنیم/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف