نمناک سرگرمیگوناگون جان سخت ترین موجودات عجیب دنیا را بشناسید! + تصاویر
موجودات عجیب دنیا ، دمای انجماد
این موجودات عجیب دنیا که در ادامه این مطلب میبینید جان سخت ترین موجودات روی زمین هستند که با وجود شرایط بسیار دشوار قادر به ادامه حیات هستند.

این جانوران جان سخت ترین موجودات عجیب دنیا هستند

موجوداتی هستند که بسیار جان سخت هستند چرا که به فرض مثال حتی اگر آنها را در آب بجوشانید، در دمای انجماد قرار دهید یا با بارانی از رادیواکتیو بمبارانشان کنید، چنان جان سخت هستند که اتفاقی برایشان نمی افتد و همچنان زنده می مانند! در ادامه با این موجودات آشنا شوید.

از 120 سال بدون غذا زندگی کردن تا خوردن مدفوع حیوانات دیگر، حیواناتی وجود دارند که در سخت ترین شرایط محیطی مقاومت و زندگی می کنند. در این مطلب سازگارترین حیوانات دنیا را مشاهده می کنید.

خرس قطبی

خرس های قطبی بزرگترین پستانداران ساکن خشکی هستند. نر های بالغ 3 متر طول و 600 کیلوگرم وزن دارند. آن ها با داشتن یک لایه ضخیم چربی و دو لایه خز، در آب و هوای یخبندان قطب شمال زنده می مانند. همچنین پنجه های پهنی دارند که به آن ها کمک می کند بدون فرورفتن در برف روی آن راه بروند. علاوه بر این پنجه ها به عنوان پارو هم عمل می کنند و به خرس ها کمک می کنند شناگران خوبی باشند. خرس های قطبی در مناطق قطبی از کانادا تا نروژ و از گرینلند تا بخش هایی از روسیه یافت می شوند.

 
موجودات عجیب دنیا
 


عقرب زرد فلسطینی (Deathstalker)

 
عقرب زرد فلسطینی یکی از سمی ترین حیوانات دنیاست که عمدتا در شمال آفریقا و خاورمیانه یافت می شود. این عنکبوتیان مهاجم با حفر سوراخ های 20 سانتیمتری زیر زمین در بیابان های خشک جان سالم به در می برند. دمای این مناطق به 43.5 درجه سانتیگراد می رسد و تنها 50-150 میلیمتر در سال بارندگی دارند. عقرب های زرد از حشرات و جیرجیرک های کوچک تغذیه می کنند، اما وقتی غذا کمیاب باشد مثل یک لاشخور زندگی می کنند.
 
موجودات عجیب دنیا
 


خرگوش قطبی


یکی دیگر از موجوداتی که در سرمای استخوان سوز قطب شمال زندگی می کند خرگوش قطبی است. آن ها همه چیزخوار و دوندگان بسیار سریعی هستند که سرعتشان به 60 کیلومتر بر ساعت هم می رسد. خرگوش قطبی به لطف لایه ضخیمی از خز و بدن بزرگ، اما جمع و جوری که دارد زنده می ماند. به طور مثال گوش های خرگوش قطبی کوچکتر از سایر خرگوش هاست و این کمک می کند گرمای کمتری هدر رود. علاوه بر این پنجه های آن ها بسیار پهن است که کمک می کند روی برف راه بروند.
موجودات عجیب دنیا
 


دم عصایی یا میرکت (Meerkat)


دم عصایی ها بامزه اما حیوانات کوچک بسیار مقاومی هستند که در مناطق خشک بیابان کالاهاری در آفریقای جنوبی زندگی می کنند. دمای این بیابان در تابستان به 40 درجه سانتیگراد می رسد و آب و سایه هر دو کمیاب هستند. دم عصایی ها در گروه های بزرگ زندگی می کنند و با زندگی در تونل های زیرزمینی پیچیده جان سالم به در می برند. آن ها پوسته محافظ و بخش های تیره ای در اطراف چشمشان دارند که آن ها را از تابش خورشید بیابان حفظ می کند. آن ها بسیار قوی هم هستند، پا های عقبی آن ها عضلانی و پنجه هایشان غیرقابل جمع شدن هستند.
موجودات عجیب دنیا
 


ببر سیبری


ببر سیبری یا ببر آمور بزرگترین گربه سان جهان است. آن ها 3.3 متر طول و حدود 320 کیلوگرم وزن دارند. این گربه های بزرگ در روسیه (در جنگل های شرقی) و برخی از آن ها هم در چین و کره شمالی زندگی می کنند. ببر های سیبری پوشش ضخیمی نسبت به سایر ببر ها دارند که به آن ها کمک می کند در دمای 43- درجه زنده بمانند. همچنین یک لایه اضافی چربی و خز بیشتر در اطراف گردن و پنجه هایشان دارند.
موجودات عجیب دنیا
 


سوسک سرگین غلتان


سوسک های سرگین غلتان خانواده متنوعی از حدود 30 هزار گونه هستند که در سراسر جهان از بیابان های آفریقا و خاورمیانه تا مناطق سرد قطب شمال یافت می شوند. بیشتر اعضای این خانواده سیاه یا قهوه ای و عموما بیضی شکل هستند. طول آن ها از 2 میلیمتر تا 17 سانتیمتر متغیر است. همچنین رژیم غذایی متنوعی هم دارند، اما یک گونه از مدفوع حیوانات تغذیه می کنند. سوسک سرگین مدفوع هایی را به شکل توپ می غلتاند که گاهی بسیار بزرگتر از خودش است و آن ها را به سوراخشان برده و به عنوان منبع غذا و محل بزرگ کردن بچه هایش استفاده می کنند. یکی از زیرگونه ها واقعا درون این گلوله های مدفوع زندگی می کند.
 
موجودات عجیب دنیا
 


گاو عنبر (Muskox)


گاو عنبر در مناطق قطبی زندگی می کند و شبیه گاومیش آمریکایی است اما به بزرگی آن نیست. آن ها عمدتا با خوردن خزه و گلسنگ زندگی می کند و علیرغم ابعادشان باید مراقب خرس ها و گرگ ها باشند. گاو عنبر پوشش دولایه قهوه ای تیره (یک پوشش داخلی نرم و متراکم و یک پوشش بیرونی متشکل از مو های ضخیم تر که طولشان به 60 سانتیمتر می رسد) تشکیل شده است. در نتیجه پوست ضخیم و پشمالویی دارند که تا زمین می رسد و از حیوان در دمای 50- درجه قطب شمال حفاظت می کند.
 
موجودات عجیب دنیاکوگار (Cougar)


کوگار که با نام های پوما و شیر کوهستان هم شناخته می شود یک شکارچی فوق العده است و می تواند در مناطق متنوعی از بیابان تا جنگل و کوهستان زندگی کند. این گربه قدرتمند سرعت قابل توجهی دارد، می تواند از درختان بالا رود، شنا کند و در ارتفاعات بالا زنده بماند. آن ها در ارتفاعات 5800 متری کوه های آند هم یافت شده اند. با وجود این توانایی برای زنده ماندن در هر آب و هوایی، کوگار ها معمولا حیوانات شب زی هستند.
 
موجودات عجیب دنیا
 


پنگوئن پادشاه


پنگوئن های پادشاه دومین گونه بزرگ پنگون ها در جهان و غواصان ماهری هستند و اغلب تا اعماق 300 متری می روند و می توانند تا سه ماه بدون غذا زنده بمانند. آن ها معمولا در جزایری مثل جورجیای جنوبی، فالکلند و جنوب شرقی استرالیا یافت می شوند. این مناطق به اندازه قطب جنوب سرد نیستند، اما میانگین دمای ماهانه 1.5- درجه سانتیگراد است.
موجودات عجیب دنیا
 


بزمجه (Monitor lizard)


گونه های مختلفی از بزمجه در جهان وجود دارد که در سراسر آفریقا، جنوب و جنوب شرق آسیا، جزایر اقیانوس آرام و برخی مناطق شمال استرالیا یافت می شوند. مشهورترین آن ها اژد های کومودو، حیوانی ترسناک و بزرگترین مارمولک جهان است. اژد های کومودوی بالغ 90 کیلوگرم وزن و 3 متر طول دارد. آن ها فوق العاده قدرتمند هستند و می توانند به تنهایی گوزن یا گاومیش آب دوست را بکشند. علاوه بر این نیش آن ها سمی است و سمومی دارد که از لخته شدن خون جلوگیری می کند و فشار خون را کاهش می دهد. بزمجه ها حس بینایی و بویایی فوق العاده ای دارند و در مناطق خشک می توانند نیازشان به آب را هوشمندانه مدیریت کنند.
 
موجودات عجیب دنیا
 


فک چنگی


فک چنگی در آتلانتیک شمالی و اقیانوس منجمد شمالی یافت می شود. آن ها شناگران خوبی هستند و می توانند 15 دقیقه زیر آب بمانند و به دنبال غذا بگردند یا از شکارچیان فرار کنند. فک های چنگی روی یخ به سرعت حرکت می کنند (از باله های عقبی قدرتمند خود استفاده می کنند) و شناگران سریعی هم هستند. فک های چنگی از سبیلشان به عنوان رادار زیرآبی برای مکانیابی ماهی و خرچنگ ها و همچنین برای راه یابی میان بلوک های بزرگ یخ استفاده می کند. فک های چنگی پوشش ضخیمی از چربی دارند که آن ها را در دمای 20- درجه سانتیگراد حفظ می کند. توله های این فک بعد از تولد شش ماه روی قطعات یخ زندگی و از چربی بدنشان استفاده می کنند و بعد وارد آب شده و شروع به شکار برای خودشان می کنند.
 
موجودات عجیب دنیا
 


مار افعی شاخدار (Sidewinder)


افعی شاخدار در بیابان های آمریکای شمالی و خاورمیانه یافت می شود و شامل چهار گونه از مارهای سمی می شود که با خزیدن روی پهلو حرکت می کنند. آن ها این کار را برای به حداقل رساندن تماس با ماسه های داغ بیابان انجام می دهند. افعی های شاخدار معمولا خزندگان شب زی هستند و ترجیح می دهند زیر صخره ها بمانند یا خودشان را در ماسه ها خاک کنند تا در طول روز خنک بمانند.
 
موجودات عجیب دنیا

 

عنکبوت جهنده هیمالیایی | Himalayan Jumping Spider

این موجود می تواند این شرایط را تحمل کند :فشار پایین، دمای انجماد

در نقطه مقابل کرم جهنمی، عنکبوتی وجود دارد که رکورد دار حیواناتی است که می توانند در ارتفاعاتی بالاتر از بقیه حیوانات زندگی کنند (6.6 کیلومتر بالای سطح دریا). این عنکبوت قادر است مدت طولانی بدون غذا و در دمای انجماد و کاهش شدید فشار اتمسفر زنده بماند. تنها منبع تغذیه در دسترس این عنکبوت، حشرات کوچکی هستند که توسط باد به بالای کوه آورده میشوند.

 

موجودات عجیب دنیا

عروس دریایی نامیرا | The Immortal Jellyfish

این موجود می تواند این شرایط را تحمل کند:فرایند پیر شدن

این عروس دریایی قادر است در شرایط ناسازگار به مراحل نوزادی اش بازگردد و این کار آنها را به طور موثری نامیرا ساخته است. به نظر نمیرسد که هیچ گونه محدودیتی در تعداد دفعاتی که قادر است به نوزادی برگردد وجود داشته باشد. اما متاسفانه هر بار که به حالت نابالغ در می آیند، نسبت به شکار و بیماری بسیار آسیب پذیر میشوند.

 

موجودات عجیب دنیا

سوسک قرمز مسطح | The Red Flat Bark Beetle

این موجود می تواند این شرایط را تحمل کند:سرمای بسیار شدید

این حشره که بومی نواحی شمالی آلاسکا و کانادا است قادر است در دماهای منفی 150 درجه سانتیگراد با تولید یکنوع پروتئین ضد یخ که مانع تبلور خونش میشود زنده بماند. خون او حاوی گلیسرول نیز هست که از یخ زدگی جلوگیری میکند.

 

موجودات عجیب دنیا

جان سخت ترین موجودات عجیب دنیا را بشناسید! + تصاویر

جان سخت ترین موجودات عجیب دنیا را بشناسید! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از برترینها - 5040 - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف