نمناک اخباراقتصاد پرونده موسسه ثامن الحجج رسما بسته شد
موسسه ثامن ، موسسه ثامن الحجج
به گفته ی دادستان تهران بانک مرکزی باید پاسخگوی سپرده گذاران موسسه ثامن الجج باشد که به گفته ی وی اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395

موسسه ثامن رسما منحل شد

 جعفری دولت آبادی در هجدهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران اعلام کرد:دادسرای تهران افزون بر رسیدگی قضایی به پرونده ثامن الحجج، با همکاری بانک مرکزی امور مالی پرونده را با هدف امکان استرداد وجوه به سپرده گذاران پیگیری کرده است. طبق آخرین تصمیم بانک مرکزی که با همکاری وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی اتخاذ شده، منتهی به انحلال تعاونی اعتباری ثامن الحجج شده و طبق ماده 55 قانون تعاون، هیات تصفیه امور مالی این تعاونی اعتباری را برعهده خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی رسیدگی قضایی به این پرونده را به سرعت به سرانجام خواهد رساند، اظهار داشت:باوجود تشکیل هیات تصفیه برای انجام و پیگیری امور مالی موسسه، همکاری و حمایت قضایی دادستانی برای استرداد وجوه سپرده گذاران ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه وجوه این تعاونی اعتباری در اختیار دادستانی نیست از سپرده گذاران خواست از تجمع در مقابل دادستانی خودداری کنند؛ زیرا از این پس اقدامات مالی موسسه ثامن الحجج برعهده هیات تصفیه خواهد بود و دادسرای تهران صرفا به پرونده قضایی این موسسه رسیدگی خواهد کرد.
 دادستان تهران تاکید کرد:بانک مرکزی باید پاسخگوی مطالبات سپرده گذاران باشد که البته اقدامات مناسبی هم در این زمینه صورت گرفته است.
دادستان تهران افزایش تعداد موسسه های مالی و تعاونی های اعتباری را موجب نگرانی خواند و درخصوص ماهیت یکی از این موسسه ها اظهار داشت:از جمله آنها، تعاونی اعتباری فرشتگان است که حسب اعلام بانک مرکزی میلیاردها تومان در آن حیف و میل شده است.

وی جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی موسسه های مالی و تعاونی های اعتباری را مستلزم تشدید نظارت بانک مرکزی دانست و معضل این گونه موسسات و تعاونی های اعتباری را از این جهت که معمولا سود بیشتری به سپرده ها اختصاص می یابد قابل توجه خواند.

وی از رییس بانک مرکزی خواست ضمن تشدید نظارت ها، از ادامه فعالیت موسسه ها و تعاونی های اعتباری که فاقد مجوز هستند یا فعالیت غیرمجاز می کنند، جلوگیری شود.

پرونده موسسه ثامن الحجج رسما بسته شد

پرونده موسسه ثامن الحجج رسما بسته شد
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف