نمناک اخباراقتصاد موسسه مالی و اعتباری میزان به بانک صادرات واگذار شد
موسسه میزان ، موسسه مالی اعتباری میزان
امشب طی قراردادی کلیه امور مربوط به “موسسه میزان” به بانک صادرات واگذار شد. در ادامه جزئیات واگذاری امور موسسه مالی و اعتباری میزان به بانک صادرات را می خوانید.
تاریخ انتشار : 6 آبان 1394

واگذاری موسسه میزان به بانک صادرات

بعد از مدت ها بحث و بررسی در رابطه با تصمیم گیری برای ساماندهی مشکلات پیش آمده برای موسسه اعتباری میزان که در اوایل امسال انحلال آن رسما اعلام شد یک منبع آگاه به ایسنا اعلام کرد که امشب طی قراردادی کلیه امور مربوط به موسسه میزان به بانک صادرات واگذار شد.

 

به گفته وی کلیه امور موسسه میزان اعم از دارایی ها، بدهی ها، امور سپرده گذاران، تسهیلات گیرندگان و هر آن چه که به این موسسه مربوط می شود به بانک صادرات واگذار شده و از این پس این بانک مسئولیت آن را بر عهده خواهد داشت.

 

این اتفاق در حالی رخ داده که موسسه اعتباری غیرمجاز میزان از سال گذشته به دلایلی دچار مشکل شد و سپرده گذاران برای دریافت منابع خود به شعب این موسسه هجوم آورده اما با توجه به سرمایه گذاری موسسه میزان در پروژه های بزرگ و خالی بودن دست آنها برای پرداخت مبالغ سپرده گذاران در نهایت مشکل تا جایی پیش رفت که با وجود وساطت بانک مرکزی و سایر بخش ها رای بر انحلال این موسسه داده شد.

 

بر این اساس بعد از پیگیری های انجام شده از سوی بانک مرکزی، قوه قضاییه و همچنین استانداری خراسان رضوی شرایط به گونه ای پیش رفت که برای ساماندهی موسسه میزان تصمیم به واگذاری آن به بانک صادرات گرفته شد. این در حالی است که پیش تر حمید تهران فر معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرده بود که این بانک در حال انجام بررسی ها برای واگذاری موسسه میزان به گروهی است که بتواند مشکلات آن به ویژه مسایل مربوط به سپرده گذاران و کارمندان آن را برطرف کند.

موسسه میزان ، جزئیات واگذاری موسسه میزان به بانک صادرات

موسسه مالی و اعتباری میزان به بانک صادرات واگذار شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف