دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارسیاست سپاه با کدام موشک به داعش حمله کرد؟ + عکس و مشخصات
موشک ذوالفقار ، حمله سپاه به داعش
سپاه انقلاب اسلامی با موشک ذوالفقار به فاصله 150 ساعت انتقام اقدام تروریستی داعش در تهران را گرفت.
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396
بازدید : 18,104 نفر

انتقام سپاه از داعش با موشک ذوالفقار

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همانگونه که وعده داده بود، انتقام اقدام تروریستی عوامل گروهک داعش در تهران را گرفت و به فاصله 150 ساعت از آن اتفاق، با شلیک 6 موشک از کردستان و کرمانشاه، مقرهای فرماندهی و مراکز تسلیحاتی داعش در دیرالزور را درهم کوبید.

 طبق تصاویر منتشر شده از یکی از موشک های شلیک شده سپاه به سمت مواضع داعش در دیرالزور سوریه، مشخص شده است که این موشک، «موشک ذوالفقار» است.
 
حمله سپاه به داعش
سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه ششم مهر سال گذشته خبر داده بود که «موشک ذوالفقار وارد سازمان رزم سپاه شده است و تا پایان سال عملیاتی خواهد شد».
 
موشک «ذوالفقار» در کلاس موشک «فاتح» قرار دارد که دقیق ترین موشک ایرانی است.
 
برخورداری از سکوی پرتاب متحرک و خودکششی، رادار گریزی، قابلیت نقطه زنی و همچنین سبک و تاکتیکی بودن، از جمله ویژگی های موشک ذوالفقار است.
 
موشک سوخت جامد، تاکتیکی و نقطه زن ذوالفقار، موشکی مایل پرتاب با برد 700 کیلومتر است؛ ضدجمینگ بودن نیز از دیگر ویژگی های ذوالفقار است.
  
سردار دهقان وزیر دفاع کشورمان شهریور سال گذشته در مراسم افتتاح خط تولید این موشک گفته بود که «طراحی و ساخت موشک تاکتیکی و مهم ذوالفقار که در شرایط تحریم در بخش دفاع صورت پذیرفته است».

مشخصات موشک ذوالفقار در حمله سپاه به داعش

سپاه با کدام موشک به داعش حمله کرد؟ + عکس و مشخصات
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 113
برگرفته از میزان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 102 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف