موفقیت
گزیده ای از رمز و رازهای موفقیت کرآفرینان را از زبان بنیانگذار گوگل می خوانید در این مطلب جالب در میابید موفقیت در هر کاری مستلزم مدیریت و برنامه ریزی های خاص است.

آشنایی با 7 رمز موفقیت کارآفرینان

بدون شک موفقیت یک امر اکتسابی می باشد که همه انسانهای دنیا می توانند به آن دست یابند اما نیاز به داشتن اطلاعات و مهارت های خاصی دارد،در این گزارش جالب گزیده ای از رمز و رازهای موفقیت کرآفرینان را از زبان بنیانگذار گوگل می خوانید در این مطلب جالب در میابید موفقیت در هر کاری مستلزم مدیریت و برنامه ریزی های خاص است.

امروزه کمتر کسی وجود دارد که از محصولات و خدمات گوگل استفاده نکرده باشد. عملکرد این شرکت به گونه ای است که حتی رقبای آن هم توجه زیادی به آن دارند و دائم مشغول رصد کردن آن هستند. گوگل که در ابتدا فقط امکان جستجو را برای کاربرانش فراهم می کرد، در حال حاضر بیش از 100 نوع خدمت متنوع را در اختیار مخاطبانش قرار داده است. پس خالق چنین شرکت موفقی به طور حتم رمزهایی برای موفقیت خود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

کیست که بنیانگذار گوگل را نشناسد؟ دانشمند علم کامپیوتر که پیج رنک (page rank) یا رتبه صفحه را که پایه و اساس الگوریتم جستجوی گوگل است، بنیان نهاد. صرف یک میلیارد دلار برای ثبت اختراعات نشان می دهد که چه چیزی بیش از همه برای پیج اهمیت دارد:نوآوری

بنیانگذار گوگل

سبک رهبری پیج متفاوت است- این سبک رهبری از پیشینه او به عنوان مهندس کامپیوتر و پرورش یافتن در خانه ای که پدر و مادر هر دو پرفسور علم کامپیوتر بودند، شکل گرفته است. لری پیج بنیان گذار پر مصرف ترین موتور جستجوی اینترنت در جهان، در واقع منبع الهامات فوق العاده در زمینه فنون کسب و کار است.

و اما 7 رمز موفقیت از نگاه لری پیج- خالق گوگل برای کارآفرینان:

بنیانگذار گوگل

1- افراد خارق العاده را استخدام کنید و تشریفات اداری را کنار بگذارید
آقای پیج علاقه ای به مدیریت سنتی ندارد. او علاقمند است افراد خارق العاده ای را استخدام کند که به طور طبیعی کارهای خوب و درستی برای شرکت انجام می دهند. پیج برای یک مدت طولانی اصرار داشت که در تصمیمات مربوط به استخدام افراد مداخله کند. خوب به طور مشخص این شیوه فقط برای سال های اولیه امکان پذیر است ( این شرکت در حال حاضر بیش از 50 هزار کارمند دارد). به گفته آقای پیج " ما به قدر کافی مدیر نداریم، اما مدیران خیلی کمتر را به مدیران خیلی بیشتر ترجیح می دهیم." بنا به مقاله سال 2011 در Fortune.com، مدت کوتاهی پس از آن که پیج مدیرعامل شد، سه نفر از کارمندانی را که در سال 1998 به استخدام شرکت درآورده بود، برای مدیریت بخش های اصلی محصولات گوگل انتخاب کرد.

2- فرز باشید، مختصر و مفید باشید
رویکرد پیج در گذشته توسعه روشی برای مدیریت زیرکانه تر و فرزتر در گوگل بود. او از کارمندان می خواست در پروژه های در دست اقدام خود به روزرسانی های 60 کلمه ای به او ارائه دهند. که نهایت به دو پاراگراف فشرده و تاثیرگذار ختم می شد. پیج افراد را به رک گویی و تصمیات سریع تشویق می کرد.

بنیانگذار گوگل

3- به ایده های جسورانه خود توجه کنید و بهترین های آن ها را پرورش دهید
پیج تیم خود را ترغیب می کند تا اید ه های جسورانه خود را باور داشته باشند. شما با دنبال کردن ایده های بزرگ " که می توانند واقعاً دنیا را تغییر دهند" افراد فوق العاده باهوش را جذب می کنید و به نتایج ارزشمندی می رسید، حتی اگر نتیجه ای که می گیرید، هدف اصلی شما نباشد. ایده مربوط به موتور جستجوی گوگل زمانی به ذهن پیج رسید که در رویای دانلود کردن کل وب سایت و حفظ لینک ها بود.

4- به سازی های کوچک و مستمر
در ابتدا به نظر می رسد که این گفته برخلاف گفته قبلی باشد، اما در واقعیت آن ها مکمل هم هستند. بله، شما می خواهید در زمینه محصولات و خدمات جدید، تمرکز زیادی روی نوآوری های خلاقانه و فوق العاده بزرگ داشته باشید. به هرحال، وقتی محصول یا سرویس جدیدی با موفقیت راه اندازی می شود، پیج می خواهد مطمئن شود که مردم ارتباط خود را با آن محصول یا سرویس حفظ می کنند تا بعد ویژگی های جدیدتر را به آن بیافزاید و بهسازی هایی را در خصوص آن ها انجام دهد و قابلیت استفاده آن ها را بالا ببرد.

بنیانگذار گوگل

این یک روش فوق العاده برای حفظ مشتریانی است که درگیر و علاقمند شرکت شما هستند.

5- برقراری تعادل میان فناوری و راهبرد تجاری
گوگل به فناوری های ابتکاری و جالبی دست یافته است که به نوبه خود متحول کننده و تغییردهنده بازی هستند. این ابداعات فناوری به خودی خود تاثیر بسیار زیادی روی فضای اینترنت جهانی دارند. اما به واسطه ترکیب این نوآوری های خلاقانه در فناوری و تیزهوشی های تجاری است که گوگل به جایگاه امروزی خود دست یافته است.

6- روی نوآوری های خلاقانه و بزرگ تمرکز کنید
پیج فکر می کند که تغییرات تدریجی مخصوص پرندگان است. او می خواهد به سراغ ایده های کاملاً جسورانه برود که به واقع شرایط را به شکل بهتری دگرگون می کنند. گاهی اوقات، این ایده ها کار می کنند و گاهی اوقات خیر. بعضی وقت ها، ایده ای که به نوعی موفقیت آمیز نبوده، ممکن است به یک موفقیت باورنکردنی برسد.

بنیانگذار گوگل

برای مثال، تیم گوگل نتوانست در خصوص ایده هوش مصنوعی موفق عمل کند. ایده هوش مصنوعی موفقیت آمیز نبود اما تیم گوگل به یک سیستم هدفگذاری رسید که به اصول حسابداری نیمی از درآمد شرکت ختم شد.

7- مُصر باشید و پافشاری کنید
آقای پیج ایده اولیه دیجیتالی کردن سرویس کتاب گوگل را در واسط سال های 1990 در ذهن داشت. تحقق این ایده شش سال بعد از تاسیس شرکت گوگل و قبل از آن که اولین کتاب به عنوان بخشی از پروژه در سال 2004 اسکن شود، به طول انجامید. مشابه همین اتفاق هم برای ایده " نمای خیابان" در گوگل مپس افتاد.

اگر به زندگی کارآفرینان بسیار موفق توجه کرده باشید، درمی یابید که اکثر آن ها تجربه چنین اتفاقی را داشته اند. شاید این موضوع را بارها و بارها برای خوانندگان تکرار کرده باشیم ولی باز هم ارزش گفتن دارد.

راز های موفقیت کارآفرینان از زبان بنیانگذار گوگل

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از آخرین خبر - / ل
وبگردی