نمناک سرگرمیآیا میدانید چگونه جسد و اجسام را مومیایی می کنند؟
مومیایی ، مومیایی فرعون مصر
مومیایی کردن یک ترفندی است که از دوران قدیم بین مردم رایج بوده است و برای حفاظت از جسد استفاده می شود.

مومیایی چیست و چه مدت طول می کشد تا یک جسم به مومیایی تبدیل شود؟

مومیایی کردن فرآیندی بسیار قدیمی است که توسط آن جسم خودش را حفظ کرده و پوسیده نمی شود.مصری ها یکی از مشهورترین افرادی هستند که به مومیایی علاقه خاصی نشان داده اند و معروف ترین آنها مومیایی فرعون است که چندصد سال گذشته آنرا مومیایی نمودند.

مومیایی کردن به چه معناست؟

مومیایی کردن روشی است که در آن با استفاده از مواد شیمیایی جسم انسان را برای مدت ها از پوسیدگی و انحلال آن پیش گیری می شود.این فرآیند بدن را سالم نگه میدارد و اغلب برای بازدید اقوام به نمایش قرار داده میشوند.این فرآیند اغلب برای افراد بسیار معروف و بزرگی که نماد یک اتفاق مهمی هستند،می باشد.در این فرآیند تمام شریان های بدن را با مواد شیمیایی پر می شوند از جمله تمام سوراخ های بدن خواه در آقایان و خواه در خانم ها در اولویت قرار دارند.
 
مومیایی

مومیایی چیست؟

چه مدت طول می کشد تا این فرآیند مومیایی کردن به اتمام برسد؟
همان گونه که گفته شد،برای مومیایی کردن یک جسد از برخی مواد شیمیایی استفاده می کنند و لازم به ذکر است که این مواد شیمیایی برای همیشه جسد را از آسیب جلوگیری نمی کنند و تا مدتی محدود توانایی نگهداری از جسد اشخاص را دارند.با استفاده از این مواد شیمیایی در مومیایی کردن جسم،به نحوی می توانند فعالیت باکتری هایی که باعث نابودی جسم می شوند و برخی دیگر از حشرات و حیوانات که می توانند جسد را دور نمایند را دور نماید و این بدان معنا است که دیگر هیچ عاملی نمی تواند باعث از بین بردن جسد شود.البته همان گونه که گفتیم تا مدتی معدود به طول می انجامد.همچنین باید جسم مومیایی شده در محیط های خشک و مرطوب قرار نگیرند چرا که در این محیط ها جسم به خوبی نمی تواند حفظ شود.
بطور کلی بسیاری از عوامل بر روی میزان سال هایی که یک مومیایی بتواند خاصیت خود را حفظ کند،وجود دارند.مانند:سرما ،گرما،رطوبت،میزان استفاده از مواد شیمیایی،نوع خاک،میزان اکسیژن موجود،وزن جسم،قد،تابوت و نوع تابوت موثر هستند.
 
مومیایی معروف

 معروف ترین مومیایی ها

چه کسانی تا به حال مومیایی شده اند؟

یکی از معروف ترین مومیایی های که ممکن است هر شخصی آن را بشناسد،مومیایی فرعون مصر است که طبق آخرین آمار حدودا 1323 سال قبل از میلاد مسیح انجام گرفت.
پرنسس دیانا مدت کوتاهی پس از تصادف با اتومبیلش در پاریس در 31 اوت سال 1924 میلادی مومیایی شد.
رهبر کمونیست "ولادیمیر لنین" بعد از مرگش در سال 1924 میلادی مومیایی شد.
رهبر شوروی به نام "جوزف استالین" در سال 1953 میلادی مومیایی شد.
رهبر پیشین حزب کمونیست چین "ماو زدونگ"
رهبران کره شمالی به نام "کیم ایل سونگ" و "کیم جونگ ایل"

مومیایی چیست و روش مومیایی کردن جسد و جسم چگونه است؟

چگونه جسد و اجسام را مومیایی می کنند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف