نمناک سرگرمیگوناگون مومیایی 200ساله ای که زنده است! + تصاویر
مومیایی ، مومیایی 200 ساله
به تازگی جسد یک راهب بودایی که در حالت نشسته مومیایی شده است و مربوط به 200 سال پیش می باشد در یک غار پیدا شده است و باستان شناسان احتمال می دهند که در کمال ناباوری او هنوز زنده باشد.

در این جهان پهناور شاهد اتفاقات عجیبی هستیم که کشف یک مومیایی 200 ساله که در حالت مراقبه مومیایی شده است و احتمال زنده بودن او هم زجود دارد نیز یکی از این اتفاقات عجیب و باور نکردنی است. 

کشف مومیایی 200 ساله

مومیایی نشسته

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک راهب بودایی 200 سال پیش به حالت نشسته با زانوان و دست های خم در پوست گاو مومیایی شده و پس از پیدا شدن او در مغولستان گفته می شود ممکن است او هنوز زنده و در خلسه ای ذهنی به نام «توکدام» باشد!

به گزارش یاهو ایندیا، مومیایی یک راهب بودایی است که در حالت «لوتوس» (حالت مراقبه در یوگا و آیین هندو) نشسته است و در همان حالت چهارزانو با پوست احشام پوشیه و مومیایی شده است، اکنون زیر دست باستان شناسان مغول در سیبری در حال بررسی است تا پرده از رازهای نهفته آن برداشته شود.

به گزارش نشنال پست ، حالت «توکدام» در دین بودایی ها نزدیک ترین حالت به «نیروانا» و یکی از مدیتیشن های قوی محسوب می شود.

این مومیایی که در حالت معروف نیلوفر نشسته ، به مرکز تخصصی قانونی در «اولان باتور» فرستاده شده است.

به گفته یکی از اساتید موسسه هنر بودایی مغولستان ، دست چپ لامای مومیایی شده باز است و دست راست او به حالت نمادینی به موعظه اشاره می کند. این یعنی این لاما هنوز زنده است و در حالت مراقبه شدید و عمیقی به نام «توکدام» قرار دارد.

راهب بودایی

نمونه مراقبه یک بودیست

توکدام در آیین بودایی به مرحله قبل از «نیروانا» گفته می شود که درست قبل از محو جسمانیت روی می دهد و در این حالت فرد، هنوز زنده محسوب می شود.

این نظریه توسط پروفسور گانهوجیان پیوروباتا، استاد و بنیانگذار بخش هنر بودایی در دانشگاه بودیسم اولان باتور مطرح کرده است اما باستان شناسان از زاویه دید علمی در حال بررسی مشخصات علمی این مومیایی تازه هستند.

مومیایی 200ساله ای که زنده است! + تصاویر

مومیایی 200ساله ای که زنده است! + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 210
برگرفته از ایسنا -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 186 24
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف