نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو ماسک های عالی برای موهای وز و خشک
موهای وز و خشک ، موهای خشک و وز
دلیل داشتن موهای وز و خشک کمبود آب و رطوبت است، پس اگر موهای خشک و وزی دارید لطفا در تغذیه خود تجدید نظر کنید.

موهای وز و خشک را چگونه درمان کنیم؟

هندی ها در کل دنیا به داشتن موهای زیبا معروف اند، پس برای برطرف کردن خشکی و وزی موهایتان به درمان های آن ها اعتماد کنید. 10 درمان عالی و قطعی برای موهای خشک و وز برای کسانی که موهای خشک و وز دارند، هیچ چیز بهتر از یک درمان ساده و قطعی نیست که با آن بتوانند موهایی خوش حالت و زیبا داشته باشند. مواد طبیعی که در اکثر درمان های سنتی کشور هند به چشم می خورد، راه حل خوبی برای موهای خشک و وزتان خواهد بود اما بهتر است که درمان موی خشک را با پیشگیری از آن شروع کنید!

 

اصلی ترین دلیل ایجاد موهای خشک و وز و راه پیشگیری از آن؟

معلوم است که دلیل داشتن موهای خشک و وز، کمبود آب و رطوبت است، پس اگر موهای خشک و وزی دارید، لطفا در تغذیه خود تجدید نظر کنید و از این به بعد آب بیشتری بنوشید. سبزیجات هم در خود آب بسیار زیادی را ذخیره دارند که در داشتن پوست و مویی سالم و باطراوت، کمک فراوانی به شما خواهند کرد، پس حتما بعد از این، از برگ های سبز و پرآب مانند کلم و کاهو… استفاده بیشتری بکنید.

 

موهای وز و خشک

درمان موهای خشک و وز

 

ماسک هایی برای پیشگیری از وز شدن مو: 

1- ماسک مو روغن بادام و تخم مرغ

1/4 فنجان روغن بادام تلخ

یک عدد تخم مرغ کامل

این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کنید تا ماسک موی روان و یکدستی ایجاد شود و بعد آن را به مدت 40 دقیقه به روی موها بگذارید و سعی کنید با قسمت بندی کردن موها، مطمئن شوید که موها کاملا به آن آغشته شده اند. در انتها هم موها را با یک شامپو و نرم کننده بدون سولفات بشویید و خشک کنید.

روغن بادام یک نرم کننده طبیعی است و رطوبت موها را افزایش می دهد و تخم مرغ هم می تواند با مواد مغذی خود، لایه محافطتی و شفت مو که در اثر خشکی، آسیب دیده است را ترمیم کند.

 

2- ماسک مو آووکادو

یک عدد آووکادوی له شده

یک فنجان ماست معمولی

این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کنید تا یک ماسک موی عالی و ارزان قیمت را داشته باشید! موهای خود را از ابتدا تا انتهای آن به مدت 45 دقیقه به این ماسک مو آغشته کنید و بعد با آب ولرم بشویید.

این ماسک سرشار از ویتامین E و B است که در افزایش رطوبت در موها بی نظیر عمل می کند و می تواند بافت موهای خشک و وز را هم ترمیم کند.

 

3- ماسک روغن نارگیل و روغن ویتامین E

روغن نارگیل

روغن ویتامین E

میزان روغن ویتامین E به هر اندازه ای که هست، روغن نارگیل باید 4 برابر آن باشد. این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کنید و می توانید اضافی آن را در یک ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید. 40 تا 45 دقیقه، موهایتان را از ریشه تا ساقه و انتهای آن، به این ماسک مو آغشته کنید و بعد بشویید.

ویتامین e سرشار از آنتی اکسیدان است که با رادیکال های آزادی که موها را تخریب می کنند، مبارزه می کند و روغن نارگیل هم برای رطوبت بخشیدن به عمق موها بسیار عالی است.

 

4- ماسک مو مایونز

1/4 فنجان مایونز

1/3 فنجان روغن بادام

1 تا 2 عدد تخم مرغ

همه مواد را به خوبی در یکدیگر مخلوط کنید تا یک خمیر نرم و یکنواخت ایجاد شود. این ماسک مو را یک تا دو ساعت روی موها بگذارید و تا حد امکان هم موها را با یک کلاه حوله ای یا دستمال سر، ببندید.

این درمان برای موهای خشک و وز، مانند یک معجزه است که به سادگی تمام قسمت های وز و آسیب دیده را درمان می کند. با این درمان موی خشک، زیبایی، درخشش فوق العاده و نرمی را به موهایتان برگردانید.

موهای وز و خشک

درمان موهای خشک و وز

 

5- ماسک مو عسل و آب لیمو

2 قاشق غذاخوری عسل

یک قاشق غذاخوری آب لیمو

یک فنجان آب

سه ماده را با یکدیگر کاملا مخلوط کنید و آن را به آرامی به روی کف سر و موها بمالید و برای چند دقیقه، موها و پوست سر را با آن ماساژ دهید و بعد اجازه دهید تا موها برای 10 دقیقه به آن آغشته بمانند و بعد با آب ولرم موها را بشویید و خشک کنید.

موهای خشک و وز، با مواد موجود در این ماسک، به سادگی تحت درمان قرار می گیرند و شفت خشک و وز موها، ترمیم خواهند شد. همچنین ویتامین C موجود در این ماسک، برای از بین بردن شوره سر نیز مفید است.

 

6- ماسک مو عسل و ماست

3 قاشق غذاخوری عسل

یک فنجان ماست معمولی

ترکیب این دو ماده مغذی، برای درمان موی خشک، بی نظیر است. کافی است که موهای خشک و وز را به مدت 30 دقیقه به این ماسک آغشته کنید تا شاهد تاثیر بسیار سریع آن در صافی و مرطوب شدن موها ببینید. بعد از 30 دقیقه، موها را با آب ولرم و شامپوی مناسب و بدون سولفات بشویید و خشک کنید.

ماست و عسل، هر دو برای تامین رطوبت پوست و مو بسیار عالی هستند.

 

7-ماسک مو سرکه سیب

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب

2 فنجان آب

سرکه سیب را در آب بریزید و در واقع با این کار، سرکه را رقیق خواهید کرد. بعد از اینکه در حمام موها را شستید، آب اضافی آن را بگیرید و برای چند دقیقه، آن ها را با این سرکه رقیق شده بشویید و تمام موها را به آن آغشته کنید و بعد دوباره موها را آب کشی کنید.

سرکه سیب، به طور کامل موها را پاکسازی می کند و چربی و آلودگی آن را از بین می برد. ضمنا برای حفظ رطوبت موها نیز موثر است.

 

8- ماسک مو آلوئه ورا

1/4 فنجان ژل آلوئه ورا

1/4 فنجان روغن (هر نوع روغن طبیعی مانند نارگیل، زیتون، بادام و…)

این دو ماده در یکدیگر ترکیب کنید و به موها بمالید. پوست سر را هم می توانید به این ماسک آغشته کنید. بعد از 20 تا 30 دقیقه، موها را با شامپوی ملایم بشویید و آب کشی کنید.

ژل آلوئه ورا یک رطوبت رسان طبیعی و عالی است که نه تنها موها را مرطوب و نرم می کند، بلکه در اثر استفاده از آن با روغن، از خشک شدن موها در روزهای بعدی نیز جلوگیری می نماید و یک نقش محافظتی را ایفا خواهد کرد. این روغن باعث نفوذ ژل آلوئه ورا در مو و حفظ رطوبت در آن می شود.

 

موهای وز و خشک

درمان موهای خشک و وز

 

9- ماسک مو شیر نارگیل

کمی شیر نارگیل را بسته به میزان بلندی موها، در داخل یک کاسه بریزید و آن را روی شعله گرم کنید. سپس موها را با شیر نارگیل ماساژ دهید و 30 دقیقه هم آن را روی موها بگذارید.

شیر نارگیل دارای پروتئین های مغذی برای موهاست که آسیب دیدگی و وزی موها را از بین می برد و باعث رطوبت، نرمی و درخشش موها می شود.

 

10- روغن درمانی

روغن درمانی، یکی از روش های عالی هندی ها برای ایجاد نرمی و رطوبت در موهاست که به تغذیه و ترمیم بافت مو نیز کمک می کند، بنابراین در اینجا، لیست بهترین روغن ها برای ماساژ سر و موهای خشک و وز را در اختیارتان می گذاریم، تا هر کدام را که در دسترس دارید، برای درمان موی خشک انتخاب کنید.

روغن آرگان

روغن نارگیل

روغن بادام

روغن جوجوبا

روغن زیتون

ماساژ و روغن درمانی

موهای خشک و وز را خودتان در منزل و با استفاده از مواد طبیعی موجود در خانه که هم کم هزینه هستند و هم بدون عوارض و خطر، درمان کنید و بهترین ماسک مو را برای درمان موی خشک خود تهیه کنید. همچنین مطمئن باشید که با استفاده از هر کدام از این درمان ها به صورت یک یا 2 بار در هفته، نتیجه بسیار شگفت انگیزی خواهید گرفت که آن را جزء مراقبت های همیشگی و روتین از موهای خود قرار خواهید داد، زیرا علاوه بر درمان، این ماسک ها برای افزایش زیبایی و درخشش موها نیز بسیار عالی هستند.

ماسک های عالی برای موهای وز و خشک

ماسک های عالی برای موهای وز و خشک
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 56
برگرفته از زیباشو دات کام/ی
این مطلب مفید بود ؟ 46 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف