نمناک فرهنگ و هنرچهره ها واکنش حمید نعمت الله به شایعه اوتیسم مژگان صابری
مژگان صابری ، بیماری مژگان صابری
حمید نعمت الله کارگردان فیلم سینمایی شعله ور به ماجرای شایعه بیماری اوتیسم مژگان صابری بازیگر فیلمش واکنش نشان داد.
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396

پاسخ حمید نعمت الله به بیماری مژگان صابری

بعد از نشست خبری فیلم سینمایی شعله ور در جشنواره فیلم فجر و رفتارهای مژگان صابری بازیگر جوان و تازه کار این فیلم سینمایی ، خبرهای متعددی درباره این بازیگر جوان در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفت و تصاویر او در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و با واکنش های مختلفی روبرو شد.

بعد از توضیحات حانیه زاهد عکاس سرشناس سینما درباره شایعه بیماری اوتیسم مژگان صابری حمید نعمت الله به این ماجرا واکنش نشان داد.

مژگان صابری اوتیسم ندارد

حمیدنعمت الله در واکنش به شایعه بیماری اوتیسم مژگان صابری گفت :آنچه مورد توجه قرار گرفته و واکنش ایجاد کرده، مدل رفتار شخصی این بازیگر است. او با انتقاد از فضایی که درباره خانم صابری ایجاد شده، گفت که دنیای امروز به سمتی می رود که هر چه بیشتر به افراد اجازه داده شود خودشان باشند. او گفت که نمی داند چرا روزنامه نگاران به چنین چیزی توجه ویژه نشان داده اند و چنین فضایی ایجاد کرده اند.

 مژگان صابری

حمید نعمت الله شایعه بیماری اوتیسم مژگان صابری را رد کرد

به گفته کارگردان فیلم شعله ور، خانم صابری وقتی در این فیلم بازی می کرده، مشکلی برای کنترل رفتار خود نداشته و همان کاری را می کرده که کارگردان از او می خواسته است.

بعد از برگزاری نشست خبری فیلم شعله ور با بازی مژگان صابری توجه افراد به شیوه رفتاری خانم صابری در این نشست جلب شد. برخی، رفتارهای او را نشانه اوتیسم توصیف کردند. کاربران شبکه های اجتماعی نام بازیگر فیلم شعله ور را به هشتگ تبدیل کردند و همین ماجراها باعث شد گفتگوهای زیادی درباره اختلال اوتیسم و نشانه های آن شکل بگیرد.

واکنش رشیدپور به انتشار تصاویر خاص مژگان صابری

رضا رشیدپور در برنامه دیشب هفت در این خصوص گفت:در روز اخیر شاهد دست به دست شدن و به استهزا کشیدن تصاویر یک بازیگر در نشست خبری یک فیلم بودیم. یاد بگیریم استهزا نکنیم و قضاوت نکنیم. شاید یک سری دلایلی دارد که در روزهای آتی آن را توضیح دادم. چه بسا قضاوت های ما عواقب بدی را نسبت به یک فرد داشته باشد. آنهایی که رفاقتی با ما دارند و لطفی به ما می کنند جلوی این حواشی را بگیرند و به این نکته ما توجه کنند. در همین حد بسنده می کنم.
مژگان صابری

مژگان صابری بازیگر فیلم شعله ور در جشنواره فیلم فجر

عصبانیت اشکان خطیبی از تمسخر شرایط رفتاری مژگان صابری
 اشکان خطیبی هم در این باره در اینستاگرامش نوشت:من که چند سالیه از سینما بریدم ولی بدا به حال من و ما که تو فضایی نفس میکشیم که برای داغ کردن تنور خبرهای جشنواره مون از شرایط رفتاری امثال مژگان صابری سواستفاده می کنیم. و صدافسوس که هنوز تفاوت آدم ها برامون اسباب شایعه پراکنی و سواستفاده ست.اگر اخبار مربوط به اوتیستیک بودن ایشون صحیح باشه باید بگم که اوتیسم بیماری نیست.یک تفاوته و ما اهالی پرمدعای فرهنگ هنوز کوچکترین اطلاعاتی درباره ی این پدیده ی رو به ازدیاد و مبتلایان معصوم ش نداریم.

نظر انجمن اوتیسم ایران درباره رفتار جنجالی خانم بازیگر

مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران گفت:افراد مبتلا به اوتیسم سطح یک می توانند مشغول به کار شده و بازیگر شدن آن ها دور از انتظار نیست.
سینا توکلی گفت:اوتیسم اختلال نافذ رشدی است که نشانه های آن در 3 سال اول زندگی بروز می یابد. وی افزود:به نوعی می توان اوتیسم را اختلال عصب رشدی دانست.
مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران با اشاره به نشانه های اوتیسم در کودکان اظهارکرد:افراد مبتلا به اوتیسم در تعاملات خود و نحوه ارتباط گیری با مشکل مواجه هستند و رفتار های کلیشه ای انجام می دهند.
توکلی ادامه داد:این کودکان رفتار های حرکتی و کلامی محدودی دارند و این افراد در زمان نوزادی ارتباط چشمی ضعیفی با مادران و سایر افراد برقرار می کنند.
وی در رابطه با عدم تعامل اجتماعی کودکان مبتلا به اوتیسم تصریح کرد:کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم تعامل اجتماعی ندارند و با اسباب بازی های خود به درستی بازی نمی کنند. این کودکان علاوه بر اینکه درک درستی از اسباب بازی ها ندارند، با هم سن و سالان خود نیز بازی نمی کنند.
مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران با بیان اینکه " برخی از کودکان مبتلا به طیف اوتیسم مشکلات یکپارچه حسی دارند" خاطرنشان کرد:برخی از کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم با اختلالات یکپارچه حسی مواجه هستند به نوعی که نسبت به نور، صدا و لمس کردن حساسیت نشان داده و یا بر عکس جذب نور، صدا و ... می شوند.
توکلی با اشاره به تقسیم بندی بیماری اوتیسم به 3 سطح اذعان کرد:بیماران اوتیسم به 3 سطح تقسیم می شوند. سطح 3 اوتیسم، شدید ترین علائم را داشته و با عقب ماندگی مواجه هستند. سطح 2 اکثر کودکان اوتیسم را شامل می شود و سطح یک اوتیسم کودکانی هستند که سطح یک، بیمارانی هستند که مهارت های خاصی را می توانند کسب کنند و در برخی از حوزه ها از جمله حوزه هنر عالی ظاهر می شوند.
وی ادامه داد:تقریبا 30 درصد از افراد طیف اوتیسم در بزرگسالی کلام ندارند و با مشکلاتی مانند عقب ماندگی همراه هستند.
مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران در رابطه با توانمندی های بیماران مبتلا به اوتیسم اظهارکرد:کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند در نقاشی، موسیقی، تئاترو ... توانمندی هایی را کسب کنند و بسیاری از این افراد قادر هستند دیالوگ های بسیار بلند را به خاطر بسپارند و تکرار کنند.
توکلی در پاسخ به این پرسش که آیا افراد مبتلا به بیماری اوتیسم می توانند بازیگر شوند یا خیر؟، گفت:افرادی که در طیف اوتیسم با عملکرد بالا هستند، می توانند زندگی نرمال داشته باشند و بازیگر شدن آن ها نیز ممکن است. وی افزود:بر اساس بررسی های صورت گرفته در کشور های پیشرفته دنیا، 12 درصد از افراد مبتلا به طیف های مختلف اوتیسم، مستقل زندگی کنند و 3 درصد از آن ها دارای شغل هستند.
مسئول آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران در خصوص حاشیه های مطرح شده در رابطه با ابتلای "مژگان صابری" بازیگر فیلم سینمایی شعله ور که فیلم آن در جشنواره فجر به نمایش گذاشته شد تصریح کرد:بعد از حضور این بازیگر در جمع خبرنگاران، مطرح شد که وی مبتلا به بیماری اوتیسم است. نمی توان نظر داد که این بازیگر مبتلا به اوتیسم هست یا خیر و لازم است خانواده این بازیگر و یا روانپزشکان احتمالی که از قبل با وی در ارتباط بوده اند در این زمینه اظهار نظر کنند.
توکلی در خصوص وضعیت افراد مبتلا به اوتیسم سطح یک خاطرنشان کرد:افراد مبتلا به اوتیسم سطح یک عملکرد بالایی دارند. این افراد هوش بالای 90 درصد داشته و قادر به انجام بسیاری از کار ها هستند.
وی با تاکید بر اینکه درمان اوتیسم، درمان توانبخشی است خاطرنشان کرد:بیماری اوتیسم درمان دارویی ندارد و تنها از طریق اقدمات توانبخشی می توان مهارت افراد مبتلا به اوتیسم را افزایش داد.

 

تکذیب بیماری اوتیسم مژگان صابری بازیگر فیلم شعله ور

واکنش حمید نعمت الله به شایعه اوتیسم مژگان صابری
: امتیاز : 4.1 تعداد رای : 16
برگرفته از رکنا ، صراط، میزان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟
13 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف