نمناک سرگرمیآیا میدانید دومین مکان سرد جهان در کجا قرار دارد؟ + عکس
مکان سرد ، رویداد
در آمریکا کوهی به نام نیوهمپشایر دومین مکان سرد دنیا معرفی شده است دما در زمان اعلام این خبر در نیوهمپشایر به منفی 37.7 درجه سانتیگراد رسیده بوده است.

دومین مکان سرد دنیا در کجاست؟

هوا که رو به سردی می رود، رفتن زیر یک پتو، کنار آتش با یک فنجان قهوه بسیار لذت بخش است. اما مناطقی در کره زمین وجود دارند که انجام این کارها برای فرار از سرمای فوق العاده کافی نیست.تنها چند روز از آغاز سال 2018 گذشته است و همین چند روز این سال را به سال رویداد های افراطی تبدیل کرده است.

براساس گزارش بوستون گلوب، از یک سو سیدنی استرالیا در تاریخ هفتم ژانویه یکی از گرمترین دماهای تاریخ خود را تجربه کرد، 47.3 درجه سانتیگراد، و در سویی دیگر عنوان دومین مکان سرد جهان به کوه نیوهمپشایر در ایالت واشنگتن آمریکا اختصاص یافت.

مکان سرد

کوهی در آمریکا دومین مکان سرد جهان

رصدخانه واشنگتن با توئیت رکورد بی سابقه سرما در این منطقه اعلام کرد کوه نیوهمپشایر به همراه شهر کانادایی آرمسترانگ در اونتاریو دومین مناطق سر جهان هستند.دما در زمان اعلام این خبر در نیوهمپشایر به منفی 37.7 درجه سانتیگراد رسیده بوده است. شدت سرمای باد نیز در این منطقه منفی 70 درجه سانتیگراد اعلام شد. این به آن معنی است که دمایی که در این کوه احساس می شده سردتر از

سطح مریخ بوده است. سردترین نقاط جهان در همان روز یروکا ناناوت در کانادا و جاکوتسک در روسیه بوده اند که دمای آنها به منفی 38 درجه رسیده بود.کوه نیوهمپشایر واقع در رشته کوه وایت در ارتفاع 1917 متر بالاتر ز سطح دریا واقع شده است و همین موضوع آن را به مرتفع ترین قله در شمال شرق آمریکا تبدیل کرده است.

دومین مکان سرد جهان در کجا قرار دارد؟ + عکس

دومین مکان سرد جهان در کجا قرار دارد؟ + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از همشهری آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف