نمناک اخبارفرهنگ و هنر احتمال تغییر مکان برگزاری نمایشگاه کتاب
نمایشگاه کتاب ، مکان جدید نمایشگاه کتاب
مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت ارشاد و سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران از احتمال تغییر مکان نمایشگاه کتاب خبر داد.
تاریخ انتشار : 30 آذر 1397

تغییر مکان نمایشگاه کتاب

مهر: ایوب دهقانکار می گوید در صورت وجود تضمین برای سرعت بخشیدن به اصلاح مکان مدنظر میزبانی نمایشگاه کتاب، احتمال تغییر محل برگزاری نمایشگاه کتاب وجود دارد. 

ایوب دهقانگار مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت ارشاد و سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران در پاسخ به این سوال که آیا احتمال تغییر مکان مجدد نمایشگاه کتاب تهران در سال آینده وجود دارد یا خیر، عنوان کرد:بله. امکان این اتفاق هست و این مساله منوط است به تعهدات و قول هایی که دوستان شهرآفتاب بدهند و از عهده اجرای آن بربیایند. 

وی در این زمینه افزود:شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب تصمیم گرفته اس تا با مدیران مصلی و شهر آفتاب مذاکره داشته باشد و هفته آینده این مذاکرات آغاز خواهد شد. هیچ کدام از این دو مکان برای میزبانی از نمایشگاه کتاب منتفی نیستند و انتخاب هیچ کدام نیز قطعی نشده است. نکته مهم در این میان برای ما این است که کدام مرکز می تواند با سرعت بیشتری پیشرفت هایی که مد نظر ماست برای میزبانی نمایشگاه کتاب داشته باشد. در واقع برای ما صرف پیشرفت مهم نیست بلکه سرعت اجرای آن مهم است. 

دهقانکار در عین حال گفت:ما برای برگزاری نمایشگاه کتاب در سال جاری یک محدوده زمانی داریم و با توجه به این مساله برای ما سرعت در پیشبرد آنچه نیاز داریم اهمیت دارد. چیزی که در این میان برای ما اهمیت ویژه ای دارد تامین منافع دولت، ناشران و سهولت امکان بازدید از نمایشگاه برای بازدیدکنندگان است در نتیجه صرف مناسب بودن یک مکان برای میزبانی برای ما کفایت نمی کند و باید ببینیم کدام یک از این دو مکان می توانند این مساله را تضمین کنند. 

سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب ادامه داد:هفته آینده نمایندگانی از معاونت فرهنگی، موسسه نمایشگاه های فرهنگی و صنف به مذاکره با مدیران این دو مکان خواهند پرداخت. 

وی در عین حال در پاسخ به این سوال که آیا نبودن نماینده اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به عنوان بزرگترین تشکل نشر کشور در شورای سیاستگذاری در این مذاکره خدشه وارد نمی کند، گفت:ما امیدواریم که نماینده اتحادیه در شورا به زودی انتخاب شود اما لازم به ذکر است که تشکل های دیگری از جمله اتحادیه آشنا و مجمع ناشران انقلاب اسلامی و نیز نماینده ای از جامعه ناشران در شورا هستند و منافع صنف را مد نظر دارند. 

از این نبود نماینده اتحادیه تهران در شورا به معنی خلع ید آنها در تصمیم گیری نیست. بنای ما بر این نیست که از دوستان در سطوح مختلف مشورت نگیریم و مشورت با بخش های مختلف برای ما هم تابو نیست. منافع و عقل جمعی حکم می کند که از همه بخش ها برای امور نمایشگاه مشورت بگیریم که این اتفاق نیز در حال انجام است.

انتهای پیام/م

خبر جدید از وضعیت مکان نمایشگاه کتاب

احتمال تغییر مکان برگزاری نمایشگاه کتاب
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف