نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد فواید مکمل ها در بارداری برای جنین
مکمل ها در بارداری ، داشتن نوزاد باهوش
مکمل ها در بارداری با تاکیید بر مصرف از سوی پزشکان متخصص زنان تجویز می شود. در تازه ترین مطالعات انجام شده تاثیر مصرف قرص های مکمل دردوران بارداری بر افزایش هوش نوزاد ثابت شده است.
بازدید : 17,156 نفر

تاثیر مکمل ها در بارداری بر هوش نوزاد

استفاده از مکمل ها برای زنان باردار بسیار حائز اهمیت و مهم است و به خصوص زنان شیرده که بتوانند فرزندانی سالم داشته باشند و هم خود و هم فرزندشان از سلامت کافی برخوردار باشند!دادن یک مکمل ساده به زنان باردار، هم باعث بالا رفتن قدرت ذهنی نوزاد می شود و هم میلیاردها دلار منفعت برای اقتصاد دارد. خوردن ید به رشد مغز کمک می کند، به خصوص قبل از تولد و در ماه های اولیه تولد باعث بالا رفتن آی کیو در کودک می شود.

نوزاد باهوش

تاثیر مکمل ها در بارداری بر داشتن نوزاد باهوش

در بعضی کشورها مثل بریتانیا، خوراکی ها با ید غنی نمی شوند و دولت هم خوردن مکمل های آن را به مردم توصیه نمی کند ولی کارشناسان تاکید می کنند، زن های باردار و شیرده از مکمل های یددار استفاده کنند تا بچه های باهوش تری داشته باشند.

این کار از نظر اقتصادی هم صرفه زیادی دارد. کارشناسان می گویند، دادن مکمل یددار به زنان باردار سبب می شود 200 پوند از هزینه های مربوط به سلامت آن ها کاسته شود و هم چنین اگر به طور میانگین 1/22 درجه آی کیوی هر کودک افزایش یابد، در طول زندگی او 4500 پوند به نفع جامعه خواهد شد.

با توجه به این که مثلاً در انگلیس و ولز هر سال 700 هزار کودک به دنیا می آیند، سود سالانه حاصل از این کار می تواند به 140 میلیون پوند برای تأمین اجتماعی و 3/15 میلیارد پوند برای کل اقتصاد برسد.

فواید مکمل ها در بارداری برای جنین

فواید مکمل ها در بارداری برای جنین
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 57
برگرفته از دکتر سلام /ن
این مطلب مفید بود ؟ 46 11
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف