نمناک اخباراقتصاد میانگین قبض تلفن تهرانی ها چقدر است؟
قبض تلفن ، تهران
مدیرعامل مخابرات استان تهران در ادامه گفتگو درمورد تعرفه های حاشیه ساز تلفن ثابت در مورد میانگین قبض تلفن شهروندان تهرانی توضیحاتی ارائه دادند.
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1395

قبض تلفن تهرانی ها چقدر است

طی ماه های گذشته بحث تغییر تعرفه های تلفن ثابت حاشیه های متعددی به دنبال داشته و درنهایت قرار بر آن شده است که هزینه هر دقیقه مکالمه درون استانی از 30 به 45 ریال افزایش پیدا کند. از سوی دیگر مقرر شده که از اول مرداد ماه برای هر یک از مشترکان شهرهای بزرگ حتی در صورت بلا استفاده بودن نیز حدود 300 دقیقه مکالمه در قبض مشترک لحاظ شود و مشترکان ملزم به پرداخت این رقم حتی در صورت عدم استفاده از خط تلفن خود شوند. البته این موضوع در خصوص شهرهای دیگر و روستاها نیز صدق می کند.

اما این سوال وجود دارد که پیش از این میزان استفاده مردم از تلفن چقدر بوده که در این سال ها تا این اندازه انتقاد مخابرات را به دنبال داشته است.

داود زارعیان، سخنگوی شرکت مخابرات ایران پیش از این در این خصوص گفته بود:اکنون میانگین مبلغ قبض ها در کشور با یک آدامس خارجی برابری می کند و در شرایطی که یک آدامس خارجی قیمتی حدود 5000 تومان دارد، میانگین قبض های تلفن کشور رقمی معادل 6000 تومان است که این رقم در شهرهای بزرگ به 11 تا 12 هزار تومان افزایش پیدا می کند.

علیرضا صیدی، مدیرعامل مخابرات استان تهران  بر این نکته تاکید دارد که بحث های درآمدهای جزو اسرار یک شرکت به شمار می روند اما در نهایت میانگین قبض های تهرانیان رقمی حدود 8000 تومان را شامل می شود.

البته در این میان گفته می شود در هر دوره حدود 20 درصد از این ارقام هم به حساب مخابرات واریز نمی شود و به حالت بدهی در آمده و با تاخیر واریز می شود.

حال باید منتظر ماند تا در دوره بعدی صدور قبض های تلفن همراه با تغییرات صورت گرفته مشخص شود تغییر تعرفه ها چه تاثیری در رقم قبوض مشترکان تلفن ثابت بر جای گذاشته است.

میانگین قبض تلفن تهرانی ها چقدر است؟

برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف