نمناک فرهنگ و هنرچهره ها میترا حجار در کنار اسطوره سینمای ایران + عکس
میترا حجار ، سریال پلیس جوان
میترا حجار بازیگر سریال خاطره انگیز پلیس جوان صفحه اینستاگرامش را با انتشار تصویری از خودش در کنار استاد محمدعلی کشور اسطوره سینمای ایران به روز کرد.

اسطوره سینما از نظر میترا حجار کیست

میترا حجار با ایفای نقش در سریال پلیس جوان در کنار شهاب حسینی در بین مردم به شهرت و محبوبیت رسید و توانست جایگاه خود را در دنیای فرهنگ و هنر تثبیت کند و جوایز سینمایی ارزشمندی را از آن خود کند . این هنرمند سینما و تلویزیون کشورمان به دیدار استاد محمد علی کشاورز بزرگ مرد سریال پدرسالار رفته و عکسی با این اسطوره سینمای ایران گرفته است.

میترا حجار با انتشار این عکس نوشت:

میترا حجار

میترا حجار در کنار استاد محمدعلی کشاورز

‎اسطوره یک رسالت اجتماعی مذهبی دارد او اصول اجتماعی را به بشر یاد می دهد. اسطوره الگوی رفتاری، اخلاقی و اجتماعی را می آموزاند. اسطوره، امری واقعی است همان طوری که اسطوره شناسان نشان می دهند جوامعی که در آن اسطوره زنده است با جوامعی که در آن حکایات و داستان ها به صورت خیالی در قالب تخیل بیان می شوند، فرق دارند؛ اسطوره به عنوان روایت ماجرا و رخداد، قهرمان هایی را به مرحله عمل می کشاند که صاحب قدرت و واقعیت های بنیادین اند؛ ‎اسطوره برخوردار از عقلانیت دارای جهان بینی است که تعبیر خاص خودش را از هستی و زند گی ارائه می کند. اگرچه در دوره روشنگری، تلاش شد تا اسطوره ها از میان برداشته شود، اما این تلاش بیانگر این است که دانشمندان در عصر روشنگری، دید سطحی نگرانه یی به اسطوره داشته اند. اسطوره، گونه یی از دریافت و شناخت بشر از زند گی است که برای بشر انواع دلخوشی در پی دارد. جشن هایی را چه برای گذشته های دور و چه برای روزهای زنده گی خود مان، چون زاد- روز و ... برگزار می کنیم، همه بیانگر شوق اساطیری و دلخوشی اساطیری است. تنها با جهان بینی و دریافت اساطیری از هستی و زند گی می توان این گونه تجلیل ها و دلخوشی ها را توجیه کرد.

با میترا حجار بهتر آشنا شوید

میترا حجار از سال 76 و با فیلم غریبانه وارد سینما شد و دوره دوساله کارگردانی را در کلاس های بزرگمهر رفیعا گذراند. میترا حجار در سریال پلیس جوان نقش همسر گمشده شهاب حسینی (یونس هدایتی) را بازی می کرد.

میترا حجار

میترا حجار و شهاب حسینی  در پلیس جوان

پلیس جوان اولین تجربه بازی میترا حجار در تلویزیون بود.

میترا حجار

میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان

او در سال 1377 در فیلم فریاد درخشید و بازی قابل توجهی از خود ارائه داد. پس از آن با بازی در متولد ماه مهر ساخته احمد رضا درویش در سال 78 چنان بازی قدرتمندی را به نمایش گذاشت که هیئت داوران هجدهمین جشنواره فجر جایزه بهترین بازیگر نقش اول را به او دادند.

میترا حجار

میترا حجار بازیگر فیلم متولد ماه مهر

در سال 81 در فیلم صورتی ساخته اجتماعی با مایه طنز فریدون جیرانی بازی متفاوتی را ارائه داد که نامزدی بهترین بازیگر زن از بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر را برای او به ارمغان آورد.

میترا حجار در کنار اسطوره سینمای ایران + عکس

میترا حجار در کنار اسطوره سینمای ایران + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از صفحه شخصی میترا حجار / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف