نمناک ورزشگوناگون میلاد بیگی ملی پوش تکواندوکار تبعه آذربایجان شد!
میلاد بیگی ، میلاد بیگی تکواندو
میلاد بیگی ملی پوش تیم تکواندو در اقدامی غیر منتظره تابعیت تیم آذربایجان را گرفت تا برای تیم این کشور مبارزه کند.

میلاد بیگی تکواندوکار اصفهانی دی ماه سال گذشته با موفقیت در مرحله دوم مسابقات انتخابی وزن 81- کیلوگرم و برای شرکت در مسابقات جهانی روسیه، به تیم ملی تکواندو بزرگسالان ایران راه یافت.

میلاد بیگی با تغییر تابعیت خود به تیم ملی آذربایجان رفت تا برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند.

میلاد بیگی که دی ماه گذشته به اردوی تیم کشورمان راه یافت و حتی با تیم ملی ایران توانست مقام قهرمانی جام فجر را بدست بیاورد و در حالی که از او به عنوان یکی از اصلی ترین امیدهای تکواندو کشور در مسابقات جهانی روسیه یاد می شد ترجیح داد تا برای کشور آذربایجان مبارزه کند.
این در حالی بود که در روزهای پایانی سال گذشته اعلام شده بود که وی آسیب دیده است و برای وی جایگزینی هم انتخاب شده بود، اما آنچه که از اردوی تیم ملی به بیرون درز کرد این بود که بیگی در اردوهای تیم ملی هم مربیان را به به انجام تصمیم خود تهدید کرده بود که در نهایت آن را عملی هم کرد.
 
میلاد بیگی
بیگی در ترکیب تیم ملی تکواندو آذربایجان
 
بیگی پس از قبول تابعیت آذربایجان برای این تیم در مسابقات آراد اوکراین هم به میدان رفت و در مسابقه فینال، بازی را به یونس ساری از ترکیه واگذار کرد و یک مدال نقره برای آذربایجانی ها کسب کرد.
آذربایجانی ها چندی پیش هدایت تیم ملی تکواندو کشورشان را به رضا مهماندوست سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو ایران سپردند. هرچند به نظر می رسد ارتباط معناداری با حضور وی در آذربایجان و عزیمت تکواندوکاران ایرانی به این کشور وجود داشته باشد اما خود مهماندوست تاکنون در مصاحبه های خود این موضوع را تکذیب کرده است.
گفته می شود یکی از مربیان تکواندو اصفهان نقش پررنگی در مهاجرت بیگی به آذربایجان و درخواست عضویت در تیم ملی این کشور داشته است که در این صورت، زنگ خطری جدی برای تکواندو اصفهان به صدا در خواهد آمد.
بیگی اخیراً در مسابقات تکواندو آزاد اوکراین که از 11 تا 12 آوریل سال جاری میلادی در این کشور برگزار شده، در ترکیب تیم ملی آذربایجان به میدان رفته است.

میلاد بیگی ملی پوش تکواندوکار تبعه آذربایجان شد!

میلاد بیگی ملی پوش تکواندوکار تبعه آذربایجان شد!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 91
برگرفته از طرفداری-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 70 21
نظر کاربران
سلمان

سلمان

میلاد بیگی هرچگانی اهل روستای هرچگان از توابع شهرستان شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری هست نه اصفهان

پاسخ دادن 5 1
محمد

محمد

اره راست میگه در روستای هرچگان به دنیا امده

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف