نمناک اخباراقتصاد تعداد میلیاردرهای چین بیشتر از میلیاردرهای آمریکا شد
میلیاردرهای چین ، میلیاردرهای چینی
نخستین بار تعداد میلیاردرهای چینی از تعداد میلیاردرهای آمریکایی بیشتر شد.
تاریخ انتشار : 24 مهر 1394
بازدید : 1,937 نفر

میلیاردرهای چین

برای اولین بار تعداد میلیاردرهای چینی از تعداد میلیاردرهای آمریکایی بیشتر شد و چین یک گام دیگر به سوی تبدیل شدن به بزرگ ترین اقتصاد بزرگ جهان برداشت.

 
چین همچنین از دو سال پیش از نظر تولید ناخالص داخلی از آمریکا پیشی گرفته است.
 
بر اساس نتایج یک تحقیق خبری، چین اکنون دارای 596 میلیاردر است که 60 میلیاردر بیشتر از تعداد میلیاردرهای آمریکایی است. این اتفاق پس از آن افتاد که 242 چینی تنها در طی یک سال به جمع میلیاردر ها اضافه شدند.
 
اما هرچند تعداد میلیاردرهای چین بیشتر است، میلیاردرهای آمریکا ثروتمندترند.
 
آمریکا همچنان در صدر فهرست ثروتمندترین های جهان قرار دارد و از 10 فرد اول ثروتمند جهان 7 نفر آمریکایی هستند و حتی نام یک چینی هم در این فهرست 10 نفره وجود ندارد.
 
ثروتمند ترین شهروند چینی وانگ جیانلین، مالک سینماهای ای ام سی و موسس شرکت واندا است که 34. 4 میلیارد دلار ثروت دارد. میزان ثروت او کمتر از نصف ثروت، بیل گیتس، ثروتمند ترین مرد جهان است که یک آمریکایی است.
 
بر اساس گزارش مجله هورون ریپورت، چین اکنون بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را در خود جای داده است که یک نقطه عطف تاریخی به شمار می رود.
 
روپرت هوگرف، رئیس مجله هورون ریپرت گفت:«به رغم کند شدن رشد اقتصادی چین، ثروتمند ترین افراد چینی بر خلاف این وضعیت نامناسب اقتصادی، بهترین رکورد را به ثبت رسانده اند.»
 
596 میلیاردر چینی، تنها 0. 00072 درصد جمعیت 1. 4 میلیارد نفری چین را تشکیل می دهد. اما میلیاردرهای آمریکایی 0. 05 درصد جمعیت این کشور محسوب می شوند.
 
بر اساس گزارش مجله فوربس، در 12 ماه گذشته، بیش از 240 نفر در چین به تعداد میلیاردر ها اضافه شده، که برابر با تعدادی است که در بقیه کشورهای جهان به فهرست میلیاردر ها اضافه شده اند.

تعداد میلیاردرهای چین بیشتر از میلیاردرهای آمریکا شد

تعداد میلیاردرهای چین بیشتر از میلیاردرهای آمریکا شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف