میوه مفید پوست
داشتن پوست شفاف و جوان و شاداب اصل زیبایی چهره است ، در برنامه مراقبت از این عضو مصرف ماسک و خود میوه مفید پوست را هم قرار دهید تا همیشه پوستتان بدرخشد.

5 میوه مفید برای رفع مشکلات پوست و زیبایی صورت

 داشتن پوست سالم و زیبا به دور از هر نوع لک و مک یا چین و چروک راز مهم زیبایی چهره است در حقیقت اعضای چهره زمانی زیبایی واقعی خود را نشان می دهند که پوستی صاف و شفاف داشته باشید پس مراقبت از این عضو بزرگ و مهم مسئله ی کم اهمیتی نیست ؛ یکی از روش های مراقبت از پوست استفاده از مواد غذایی مناسب مثل میوه مفید پوست است که در ادامه این بخش از نمناک علاوه بر معرفی آنها دستور ماسک های ساده خانگی با آن میوه ها را نیز خواهیم گفت.

میوه مفید پوست

بهترین و مفیدترین میوه برای سلامت و زیبایی پوست صورت

موز میوه مفید پوست:

موز درطول سال کاملا دردسترس است ،می توانید موز را با ماست ترکیب کنید و روی صورت ماسک کنید ، این میوه خوشمزه بسیار برای ازبین بردن جوش مناسب است، پوست رامرطوب و سفت می کند. پتاسیم موجود در موز به جوانسازی ، و از بین بردن چین و چروک کمک می کند .موز را له کنید و روی صورت بمالید بعداز 10 تا 15 دقیقه صورت را با آب سربشویید و به خوبی لمس کنید که چقدر پوست نرم می شود .

ماسک عنبه هندی (پاپایا) میوه مفید پوست:

عنبه هندی منبع ویتامین A است بامالیدن آن پوست نرم و خاصیت کشسانی پیدامی کند ،پاپیا بطور طبیعی پوست را تمیز می کند . به پاپیا مقداری عسل اضافه کرده و روی صورت بمالید تا پوست مرطوب شود .
 

خربزه میوه مفید پوست:

خربزه میوه ای است که درتابستان در دسترس و برای پوست مفید است ، می توانید آب خربزه را به صورت بمالید بعد از اینکه خشک شد با آب بشویید تا پوست نرم می شود .خربزه را با ماست ترکیب کرده و به صورت بمالید بعداز 15 دقیقه بشویید تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید.
 

کیوی میوه مفید پوست :

کیوی غنی از ویتامین ای و سی است که در زیبایی پوست اهمیت دارد . کیوی را له کرده و با کشک 15 دقیقه روی صورت بمالید بعدبا آب بشویید تا پوست نرم و درخشنده شود.
 

پرتقال میوه مفید برای جوانسازی پوست:

پوست پرتقال را درآفتاب خشک کرده وله کنید و با کشک ترکیب کرده و روی صورت بمالید و بعد از3دقیقه بشویید، آب پرتقال منافذ پوست را می بندد و موجب شادابی آن می شود.

کدام میوه ی مفید مخصوص زیبایی پوست صورت است؟

4.134
این مطلب مفید بود ؟286
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
نظرات
وبگردی