نمناک اخبارپزشکی و سلامت خرید میوه های نوبرانه از دستفروشان ممنوع است
میوه های نوبرانه ، میوه های نوبرانه بهار
در حال حاضر بازار فروش میوه های نوبرانه داغ است،دقت کنید که این میوه ها را از دست فروشان تهیه نکنید.
بازدید : 1,141 نفر

میوه های نوبرانه بهار را از دستفروشان نخرید

طبق مصوبه شورای شهر تهران، دستفروشی در سطح شهر ممنوع بوده و برخورد با آنها از ظایف شهرداری محسوب می شود. بر این اساس جمع آوری دستفروشان مواد غذایی غیربهداشتی، با مشارکت وزارت بهداشت و شهرداری تهران امکان پذیربوده و سلامت جامعه را در چارچوب نظارتی پیوسته، تأمین می کند.

 رئیس انجمن صنایع غذایی ایران:دست فروشی از جمله مشاغل کاذبی است که به علت کسب سود بالا و کمبود اشتغال، مورد توجه بسیاری از افراد بیکار قرار گرفته و از فروش خوراکی های غیر بهداشتی عقب نمانده است. رئیس انجمن صنایع غذایی ایران خاطر نشان کرد:با شروع فصل جدید ، بازار فروش میوه های نوبرانه ای چون چاقاله بادام، گوجه سبز و گردو تازه ، گرم شده و با حفظ ظاهر، مشتریان زیادی را به خود جلب می کند.
 
وی عنوان کرد:میوه ها و خوراکی هایی که توسط دستفروشان به فروش می رسد، غیر بهداشتی است و به علت شستشو در آب های آلوده، انواع بیماری های انگلی، مسمومیت و غیره را به بدن انتقال می دهد. این در حالی است که با آغاز فصل گرما، فروش انواع آب میوه ها و شربت ها بر چرخ های دستی ها رایج و در لیوان های غیر بهداشتی سرو می شود. 
 
 میوه های نوبرانه

از خرید هر گونه موادغذایی از دستفروشان خودداری کنید

 رئیس انجمن صنایع غذایی ایران خاطر نشان کرد:توصیه می شود مردم از خرید میوه هایی چون چاقاله بادام و گوجه سبز و غیره در گوشه و کنار خیابان ها، جدا خودداری کنند چرا که علاوه بر استفاده از آب و نمک غیربهداشتی ، آلودگی هوا بر آنها تأثیر گذاشته و منجر به بروز بیماری های متعددی در بدن می شود.
 
عزیزی اذعان داشت:وظیفه نظارت بر بهداشت مواد غذایی دستفروشان ، بر عهده وزارت بهداشت است که باید با مشارکت شهرداری تهران انجام شود، این در حالی است که بر طبق برنامه ریزی های انجام شده شهرداری تهران وظیفه دارد با ایجاد مکان هایی خاص، اقدام به پوشش و نظارت دستفروشان کرده تا از فروش هر گونه کالای مصرفی جلوگیری کند.
 
وی در ادامه گفت:اکیدا به مردم توصیه می شود از خرید هر گونه موادغذایی از دستفروشان خودداری کرده و قبلی از مصرف میوه های فصلی، آنها را ضد عفونی کنید.

خرید میوه های نوبرانه از دستفروشان ممنوع است

خرید میوه های نوبرانه از دستفروشان ممنوع است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از خبرگزاری میزان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف