نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی وقتی چای سبز ناباروری و نازایی میاره!
ناباروری و نازایی ، ناباروری و نازایی در زنان
ناباروری و نازایی ریشه در تغذیه و عوامل دیگری دارد که هر یک به روشی درمان می شوند. درمیان خوردنی های مفید و مضر برای ناباروری زنان و مردان ، تحقیقات نتایج عجیبی را ثابت کرده اند.

مضرات چای سبز برای ناباروری و نازایی

ناباروری و نازایی مشکلی است که متاسفانه امروزه با آمار رو به رشدی در میان زنان و مردان دیده می شود. علاوه بر یافت و کشف راههای مختلف برای درمان این مشکل ، هرکس به نوبه خود با مصرف مواد غذایی و پیروی از عادات درست در پیشگیری و حتی درمان مشکل ناباروری و نازایی موثر باشد.

قرن هاست که چای سبز به خاطر مزایا و فواید بسیارش مورد استفاده قرار می گیرد. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که این نوشیدنی اگر به میزان زیادی مصرف شود می تواند مضر باشد. محققان معمولا از مگس میوه برای تحقیق پیرامون بیماری های انسان استفاده می کنند، زیرا 75 درصد از ژن های آنها مشابه ژن های عامل بروز بیماری در انسان هاست. محققان در این تحقیق اظهار کرده اند که مصرف زیاد چای سبز بر روی عملکرد باروری مگس میوه و میزان رشد و تکامل بچه های آن تأثیر می گذارد.

ناباروری و نازایی

مضرات و عوارض چای سبز برای ناباروری و نازایی زنان و مردان

چای سبز می تواند علت ناباروری و نازایی زنان و مردان باشد

چای سبز از برگ های تازه ی گیاه Camellia sinensis به دست می آید. از آنجایی که چای سبز یکی از اشکال چای است که با کمترین میزان عمل آوری به دست می آید٬ بنابراین بیشتر خواص آنتی اکسیدان و نیز پلی فنول های خود را حفظ می کند که برای سلامت بسیار مفیدند. تحقیقات قبلی نشان داده است که چای سبز می تواند به کاهش وزن، کاهش کلسترول و محافظت از بدن در برابر بسیاری بیماری ها از جمله سرطان، بیماری قلبی و بیماری آلزایمر کمک کند. اما باید سعی کنید آن را به میزان متعادلی مصرف کنید.
در این زمینه٬ محققان دریافتند که 10 میلی گرم از چای سبز باعث کندتر شدن میزان رشد کرم های مگس می شود. از طرفی در تعداد و اندازه ی بچه های آنها هم کاهش چشمگیری دیده شد. به علاوه این محققان به این نتیجه رسیدند که 10 میلی گرم چای سبز منجر به بروز ناهنجاری های ریخت شناسی در اندام های تناسلی پشه های میوه می شود٬ از جمله تحلیل رفتن بیضه ها و تخمدان ها.
چای سبز می تواند از پشه ها در برابر کم آبی محافظت کند اما از طرفی باعث افزایش حساسیت و آسیب پذیری نسبت به فشار گرمایی و گرسنگی می شود. در شرایطی که چای سبز می تواند مزایای بسیاری برای سلامتی البته در دوزهای کم داشته باشد٬ تحقیقات نشان داده که دوزهای بالای آن تأثیرات مضری دارد. در واقع محققان چنین می پندارند که دوزهای بالای آن می تواند باعث تشدید آپوپتوز یا مرگ سلولی شود.

ناباروری و نازایی ، آیا چای سبز علت ناباروری و نازایی است؟

وقتی چای سبز ناباروری و نازایی میاره!
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 107
برگرفته از الو دکتر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 88 19
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف