نوروفیبروماتوز
نوروفیبروماتوز یکی از بیماری های ژنتیکی است که زن جوان اهل موراکو به آن مبتلا شد، همسرش او را ترک کرد و زندگی روز به روز برایش تلخ و سخت تر می شد تا اینکه روزی در پارک محله با کسی آشنا شد و.. .

زن مبتلا به نوروفیبروماتوز نجات یافت

زنی که به دلیل عارضه تومور صورت نیمی از چهره اش را از دست داده بود دوباره به زندگی بازگشت." سمیرا بنهر " 34 ساله از نوروفیبروماتوز رنج می برد ، بیماری ژنتیکی که باعث رشد غیرقابل کنترل در مسیر و طول اعصاب می شود.

بیماری عجیب

بیماری عجیب نوروفیبروماتوز روی صورت یک زن

بیماری سخت

عوارض بیماری سخت نوروفیبروماتوز

ماجرای درمان زن مبتلا به نوروفیبروماتوز 

این بیماری در این زن تاحدی پیشرف کرد که نیمی از صورت او به طور کامل از بین رفته تلقی می شد.زندگی سخت او بعد از بروز این اختلال زمانی به اوج شدت خود رسید که همسرش او را ترک کرد اما بعد از انجام یک عمل جراحی بسیار پیچیده و مشکل در اسپانیا رنگ شادی دوباره به زندگی او تزریق شد. 

خانم بنهر که در نشست خبری پزشکی شبکه ی محلی با اشک در مورد سختی های این بیماری صحبت می کرد گفت :این بیماری من را هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی مورد آسیب قرار داده بود ، تنها عشق و امید زندگی من دو فرزندم بودند . زندگی دشواری داشتم تا اینکه یک روز زمانی که در محوطه ی پارک دستانم را روی سرم گذاشته و نشسته بودم یک خانم به من نزدیک شد و با من صحبت کرد ، از من خواست تا با او عکسی به یادگار داشته باشم.

همان عکس توسط ان زن به یکی از جراحان ایده داد تا مرا به زندگی بازگرداند.امروز من خیلی خوشحالم اما غم و یاد روزهای سخت گذشته را هرگز فراموش نمی کنم چرا که با فراموش کردن انها ارزش سلامتی امروزم را از یاد خواهم برد. 

بنیاد " آدرا" مرکزی است که هزینه درمان این زن و ادامه زندگی او را تقبل کرد.

بعد از جراحی

تصویر "سمیرا بنهر " بعد از بعد از جراحی و درمان بیماری نوروفیبروماتوز 

 

نوروفیبروماتوز چهره این زن را نابود کرده بود اما.. + تصاویر

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
نظرات
وبگردی