نمناک ورزشگوناگون صحبت های زنده یاد ناصر حجازی درباره یارانه ها!
هدفمندی یارانه ها ، ناصر حجازی
این گفتگوی قدیمی نشان می دهد ناصرخان از مخالفان سرسخت هدفمندی یارانه ها بوده و بدون هیچ واهمه ای به انتقاد از عملکرد دولت پرداخت.

روز گذشته سالروز مصاحبه ناصر حجازی در سال 1390 پیرامون طرح هدفمندی یارانه ها بود. مصاحبه ای که بازتاب بسیار وسیعی در میان مردم از زنده یاد حجازی که به صراحت لهجه و رک گویی شهره بود توسط سایت رسمی وی منتشر شد.

ناصر حجازی

حجازی وقتی اجرای طرح هدفمندی یارانه ها را بدان شکل دید، وقتی مشاهده کرد پیرزنی که قبل تر در منزل آنها کار می کرده برابر با حقوق دریافتی و بازنشستگی همسرش بایستی سهم گاز مصرفی بپردازد، برآشفت و آنچه حرف دلش و مردم بود را ساده بر زبان آورد. آنجا که حجازی گفت:«مگر بی غیرتم که نسبت به سرنوشت کشورم بی تفاوت باشم ... آمده اند و یارانه ها را برای مردم ایجاد کرده اند. زندگی مردم بهتر نشده که بدتر هم شده است. خدمت به مردم یعنی فراهم کردن رفاه و آسایش آنها .... من ناصر حجازی هستم، سرد و گرم روزگار را چشیده ام . عمری از من گذشته است...حرف هایم از سر دلسوزی ست....مردم را دوست داشته باشید تا آنها هم شما را دوست داشته باشند. مردم معنای خدمت را می دانند و اگر آن را احساس نمایند پا به پای دولت می ایستند
 
حجازی در ادامه صحبت هایش گفت:آخر یک کارگر که ماهی سیصد، چهارصد هزار تومان حقوق می گیرد و کرایه خانه، خرج زندگی و ... دارد و حال باید سه برابر مبلغی که دولت می دهد، به آنها برگرداند، چطور زندگی کند؟ ادامه این روند نتیجه اش می شود فقر و فقر یعنی فساد، فحشا، طلاق و... کارشناسی فقط بازی با آمار و ارقام و... نیست. کارشناسی یعنی زندگی با مردم و لمس کردن درد و مشکلات آنها از نزدیک. کارشناسی یعنی رونق بخشیدن به تولیدات داخلی. امروز شاهد هستیم که بسیاری از کارخانه های ما یا ورشکسته هستند یا صاحبان آنها جهت جلوگیری از ورشکستگی، کارخانه هایشان را تعطیل می کنند که نتیجه آن بیکاری کارگر ها است و این مشکلات در پایان باعث از هم پاشیده شدن کانون خانواده ها و ایجاد مشکلات اجتماعی و اخلاقی می شود... 
گفتنی ست زنده یاد ناصر حجازی در اعتراض به ورود سیاستمداران به عرصه ورزش، در انتخابات ریاست جمهوری در سال 1384 شرکت کرد که البته با رد صلاخیت وی همراه بود. 

صحبت های زنده یاد ناصر حجازی درباره یارانه ها!

صحبت های زنده یاد ناصر حجازی درباره یارانه ها!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 27
برگرفته از بانک ورزش-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 25 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف