نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون فیلم مجیدی و میرکریمی نامزد جایزه آسیا پاسیفیک
جایزه آسیا پاسیفیک ، جوایز آسیا پاسیفیک
فیلم های «محمد رسول الله(ص)» و «دختر» برای کسب جایزه بهترین فیلم از دهمین دوره مراسم اهدای جایزه آسیا پاسیفیک باید با 2 نماینده از ترکیه و یک فیلم روسی رقابت کنند.
تاریخ انتشار : 4 آبان 1395

رقابت میرکریمی و مجیدی در جوایز آسیا پاسیفیک

فیلم «محمد رسوال الله» و «دختر» در مجموع در 5 بخش، نامزد کسب جایزه آسیا پاسیفیک شدند. جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک یک جشنواره فیلم است که هرساله در یکی از کشورهای عضو فدراسیون بین المللی اتحادیه تهیه کنندگان فیلم (فیاپف) که از سوی انجمن کارگردانان این فدراسیون برای میزبانی تعیین می شود، برگزار می شود. این جشنواره که از سال 1954 آغاز به کار کرده است، به سینمای کشورهای آسیایی و جزایر اقیانوس آرام اختصاص دارد.

منطقه آسیا پاسیفیک 71 کشور را شامل می شود و 21 کشور عضو فیاپف هستند.

مسئولان برگزاری دهمین دوره جوایز سالانه آسیا پاسیفیک در استرالیا، فهرست پنج نامزد نهایی این جایزه سینمایی را در شاخه بهترین فیلم در حالی اعلام کردند که در این میان دو فیلم ار سینمای ایران، دو فیلم ترکیه ای و یک روسی برای کسب جایزه بهترین فیلم بلند رقابت خواهند کرد.

فیلم «محمد رسول الله» ساخته مجید مجیدی، «دختر» به کارگردانی «رضا میرکریمی»، «سرمای کلندر» به کارگردانی «مصطفی کارا» و «خاکستر گرم» ساخته روانشناختی «زکی دمیرکوبوز» هر دو از ترکیه و فیلم «دانش آموز» از «کریل سربرنیکوف» محصول فدراسیون روسیه پنج فیلمی هستند که برای کسب جایزه بهترین فیلم بلند جایزه آسیا پاسیفیک 2016 رقابت خواهند کرد.


جایزه آسیا پاسیفیک

فیلم محمد رسول الله (ص) نامزد جایزه آسیا پاسیفیک شد

فیلم «دختر» علاوه بر نامزدی در شاخه بهترین فیلمنامه (مهران کاشانی) و بهترین بازیگر مرد (فرهاد اصلانی) نیز نامزد کسب جایزه شده است.

«ویتوریو استرارو» فیلمبردار صاحب نام و برنده سه جایزه اسکار نیز برای فیلم «محمد رسول الله» در بخش بهترین فیلمبرداری نامزد جایزه آسیا پاسیفیک شناخته شده است.

پیش از این فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار در بخش بهترین فیلم بلند کودک و نوجوان نامزد کسب جایزه شناخته شده و با دو فیلم از هند، یک فیلم افغانستان و همچنین فیلمی از سینمای کره جنوبی برای کسب جایزه این بخش رقابت می کند.

مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی که اخیرا جایزه بهترین مستند را از جشنواره فیلم لندن دریافت کرده در بخش بهترین مستند بلند جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک با فیلم هایی از کشورهای تایوان، کامبوج، استرالیا و روسیه رقابت خواهد داشت.

یادآوری می شود دهمین دوره جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک در تاریخ 24 نوامبر 2016 (چهارم آذر) در بریزبن استرالیا برگزار می شود.

فیلم مجیدی و میرکریمی نامزد جایزه آسیا پاسیفیک

فیلم مجیدی و میرکریمی نامزد جایزه آسیا پاسیفیک
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از خبرگزاری میزان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف