نمناک اخبارجامعه پرطرفدارترین نام دختر در ترکیه
نام دختر ، نوزاد
«زینب» محبوب ترین نام دختر در ترکیه برای پانزدهمین سال و در صدر فهرست محبوب ترین نام ها برای نوزادان دختر در ترکیه در سال 2016 میلادی قرار گرفت.
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395

محبوب ترین اسامی دختران و پسران در ترکیه

بر اساس اعلام موسسه ملی آمار ترکیه و اداره جمعیت این کشور، پرطرفدارترین نام دختر،نام «زینب» دوباره در صدر فهرست محبوب ترین نام ها برای نوزادان دختر در ترکیه در سال 2016 میلادی قرار گرفت.

نام زینب از سال 2000 میلادی در صدر اسامی انتخابی والدین ترکیه ای برای فرزندان دخترشان قرار گرفته و محبوب ترین نام برای نوزادان شان بوده است؛ البته در میان 16 سال اخیر، سال 2006 نام "الیف" محبوب ترین نام دختر اعلام شد.

نام دختر

محبوب ترین نام دختر در ترکیه

زینب نام دختر ارشد حضرت محمد پیامبر اسلام(ص) بوده و معنای آن به زبان عربی زینت پدر و نیز سنگ گرانبهاست.

سازمان ملی آمار ترکیه هم چنین در فهرستی اعلام کرده در سال 2016 پس از نام "زینب" نام "الیف" محبوب ترین نام بوده و خانواده ها استقبال خوبی از این اسم کرده اند، پس از این دو نام، نام های هیرانور، دافنه، میرای، عذرا و زهرا در لیست اسامی محبوب خانواده های ترکیه قرار دارند.

در میان نام پسران نیز نام یوسف در صدر محبوب ترین نام هایی که والدین در سال 2016 برای نوزادان انتخاب کرده اند قرار گرفت و پس از آن ایمن، مصطفی، میراش، برات، احمد، حمزه و محمد قرار دارند.

یوسف نیز از جمله نام های قرآنی و نام یکی از پیامبران الهی است که برابر انگلیسی این نام جوزف است.

پرطرفدارترین نام دختر در ترکیه

پرطرفدارترین نام دختر در ترکیه
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از فارس -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف