نمناک ورزشفوتبال نام لیونل مسی بازیکن بارسلونا در قرآن ذکر شده است!!! + عکس
لیونل مسی،قران،ستاره آرژانتینی،بارسلونا ، لیونل مسی،قران،ستاره آرژانتینی،بارسلونا
مقاله نویس یک روزنامه وابسته به حزب عدالت و توسعه ترکیه، با بیان استدلالی مضحک و عجیب راز موفقیت لیونل مسی ، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا را ذکر شدن نام وی در قرآن دانست!
بازدید : 14,006 نفر

نام لیونل مسی در قرآن!!!!

روزنامه الکترونیک «ناس»، «سلیمان کراکولوک»، مقاله نویس روزنامه «میلاد» ترکیه که وابسته به حزب عدالت و توسعه (حزب حاکم ترکیه) است، در یک مقاله تحلیلی عجیب و خنده آور، راز موفقیت «لیونل مسی»، ستاره آرژانتینی و دلیل تبدیل شدن وی به معجزه فوتبال جهان را ذکر نام وی در قرآن دانست!

 وی در این مقاله که با عنوان «نام مسی در قرآن ذکر شده است» منتشر شده، با ارائه تحلیلی ضعیف و غیرمنطقی به این نتیجه می رسد که مهارت و نبوغ فوتبالی این بازیکن آرژانتینی به خاطر ذکر نام وی در قرآن است.

 این نویسنده ترکیه ای که به نظر می رسد هیچ شناخت و درکی از الفاظ عربی قرآن ندارد، واژه هایی همچون «المسِّ» یا «اللمس» در آیه 275 سوره بقره «الَّذِینَ یَأْکُلُونَ الرِّبَا لاَ یَقُومُونَ إِلاَّ کَمَا یَقُومُ الَّذِی یَتَخَبَّطُهُ الشَّیْطَانُ مِنَ الْمَسِّ ذَلِکَ» (کسانی که ربا می‏ خورند، (از گور) برنمی ‏خیزند مگر مانند برخاستن کسی که شیطان بر اثر تماس‏، آشفته ‏سرش کرده است) و آیه 79 سوره «واقعه»، «لَّا یَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ» (که جز پاک‏شدگان بر آن دست ندارند) را به ذکر نام مسی در قرآن ربط می دهد.

روزنامه ترکیه ای

ادعای مضحک مقاله نویس ترکیه ای درباره لیونل مسی

وی در این مقاله نوشته است:«من هنگام قرائت آیه 275 سوره بقره بسیار شگفت زده شدم و بلافاصله با حسن حسنی صولی، مفتی منطقه باغچلار شهر استانبول تماس گرفتم و از اصل و معنای این واژه از او پرسیدم».
 
سلیمان کراکولوک ادامه داد:«این مفتی دینی که من احترام زیادی برای وی قائل هستم گفت که واژه «المسّ» به معنای لمس کردن است آن چنان که در آیه «لَّا یَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ» آمده است و وی گفت که این واژه همچنین به معنای برخورد یا برخورد لمسی نیز به کار می رود».
این روزنامه نگار اهل ترکیه نیز در تحلیلی سطحی نتیجه می گیرد که لیونل مسی نیز چون با رقبای خود برخورد می کند و یا به آن ها تنه می زند؛ بنابراین می توان گفت که این آیات اشاره ای به نام این بازیکن آرژانتینی دارد. 

نام لیونل مسی بازیکن بارسلونا در قرآن ذکر شده است!!! + عکس

برگرفته از ایکنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 32 357
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف