نمناک اخبارسیاست شلیک ناو آمریکایی به قایق ایرانی در خلیج فارس
ناو آمریکایی ، ناو آمریکایی در خلیج فارس
«سی ان ان» مدعی شده ناو آمریکایی در کرانه شمالی خلیج فارس اقدام به شلیک اخطار به سمت یک قایق ایرانی کرده است.
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396

شلیک ناو آمریکایی به قایق ایرانی

دو مقام آمریکایی روز سه شنبه مدعی شده اند یک ناو نیروی دریایی آمریکا اقدام به شلیک اخطار به سمت یک قایق گشت زنی ایرانی در کرانه شمالی خلیج فارس کرده است.

یک مقام پنتاگون مدعی شده که گمان می رود قایق مورد نظر متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده باشد. مقام های پنتاگون مدعی شده اند قایق ایرانی به فاصله 150 یاردی (حدود 140 متر) ناو آمریکایی «یو.اس.اس تاندر بولت» نزدیک شده است.

مطابق این ادعا، قایق ایرانی به هیچ یک از علائم ارتباطی شناخته شده بین المللی برای اعلام وضعیت خطر، اعم از تماس های رادیویی، شلیک منور و پنج انفجار کوتاه توجهی نکرده است.

یکی از دو مقام مورد استناد «سی ان ان» می گوید پس از این مراحل، ناو آمریکایی به دلیل نگرانی از احتمال برخورد، اقدام به شلیک اخطار به داخل آب کرد.

مقام دیگر پنتاگون مدعی شده که شناور ایرانی در این مرحله نزدیک شدن به ناو آمریکایی را متوقف کرد، اما برای چند ساعت اقدام به گشت زنی در آب های اطراف کرد.

مقام های وزارت دفاع آمریکا هم پیش از این بار طرح ادعاهای مشابه ایران را به اخلال در آزادی دریانوردی متهم کرده اند.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران چند ماه پیش در واکنش به یک اقدام مشابه نیروی دریایی آمریکا در حساب توییتر خود نوشت:«نیروی دریایی ما در خلیج فارس فعالیت می کند و نه در خلیج مکزیک. سوال اینجاست که نیروی دریایی آمریکا هفت هزار و 500 مایل دورتر از خانه اش چه می کند.»

شلیک ناو آمریکایی به قایق ایرانی در خلیج فارس

شلیک ناو آمریکایی به قایق ایرانی در خلیج فارس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف