نمناک اخبارجامعه هشدار درباره ناآرامی های قله دماوند
قله دماوند ، رانش زمین
نماینده مردم قائمشهر نسبت به نا آرامی قله دماوند هشدار داد و این موضوع را یک مشکل جدی دانست.
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1395
بازدید : 3,489 نفر

هشدار نسبت به ناآرامی قله دماوند

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی نسبت به ناآرامی های قله دماوند، خروج گاز این قله و رانش زمین در این منطقه هشدار داد.

علی اصغر یوسف نژاد اظهار کرد:متاسفانه مدتی است قله دماوند ناآرام است. قبلا خروج گاز از قله موقتی بود و گاهی از قله گاز بیرون می آمد و بعد از مدتی خاموش می شد اما الان مدتی است خروج گاز از قله دماوند دائمی شده و لرزه هایی در منطقه بوجود می آورد که ناشی از ناآرام بودن دماوند است.

رانش زمین


وی افزود:بخشی از فعل و انفعالاتی مثل رانش زمین و پرتاب شدن سنگ و بستن جاده نیز مربوط به این موضوع است اما نهایتا باید معلوم شود گازهایی که به طور مستمر از قله خارج می شود چه ترکیب شیمیایی دارد و در واقع نیاز است که مانیتورینگ ژئوفیزیکی انجام شود و از نظر فنی و تخصصی ژئوفیزیک لرزه مشخص شود، تغییرات ثبت و مطالعه و آب چشمه ها بررسی شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بررسی دقیق و فنی وضعیت قله دماوند نیازمند سرمایه گذاری است یادآور شد:استانداری مازندران، دولت، مجلس، سازمان محیط زیست و زمین شناسی باید وضعیت قله را از چهار سمت جغرافیایی یعنی ناندل در شمال، پلور در جنوب، فیره در شرق و لار در غرب بررسی کنند و این چهار منطقه را به عنوان ایستگاه عملیاتی مورد مطالعه قرار دهند.

یوسف نژاد با تاکید بر لزوم اقدام مدیریت بحران و منابع طبیعی برای ثبت و بررسی لحظه ای تغییرات خاطر نشان کرد:مسوولین، دماوند را دریابند تا لابلای مسایل دیگر گم نشود و در چرخ دنده تصمیم گیری ها هرز نرود، زیرا اگر مواظبش نباشیم ممکن است خطراتی داشته باشد.

وی در پایان با بیان اینکه ناآرامی های قله دماوند می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود، از رییس جمهور ، رئیس سازمان محیط زیست، رییس مجلس، استاندار مازندران و مسئولین مربوطه خواست نسبت به این موضوع حساسیت لازم را به خرج بدهند.

هشدار درباره ناآرامی های قله دماوند

هشدار درباره ناآرامی های قله دماوند
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 23
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 19 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف