نمناک اخبارورزشی نتایج جام جهانی کشتی آزاد آمریکا 2015 + فیلم
جام جهانی کشتی ، نتایج جام جهانی کشتی آزاد
تیم ملی کشتی آزاد ایران در چهل و سومین دوره جام جهانی کشتی آزاد که در لس آنجلس ایالات متحده آمریکا برگزار شد با شکست آمریکا در فینال به مقام قهرمانی دست یافت.
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1394

دیدار فینال جام جهانی کشتی آزاد 2015 بین ایران و آمریکا در لس آنجلس برگزار شد که ایران موفق شد در حالی که داوری ها به سود میزبان بود، آمریکا را در خاک کشورش به زانو درآورد و برای چهارمین بار متوالی قهرمان جام جهانی شود.

ایران این مسابقه را 5 بر 3 از آمریکا برد. حسن رحیمی، بهنام احسانپور، حسن یزدانی، میثم مصطفی جوکار و کمیل قاسمی پنج برد ایران را رقم زدند و در مقابل، مسعود اسماعیل پور مرتضی رضایی قلعه و محمدحسین محمدیان کشتی های خود را واگذار کردند.

دیدار فینال در حالی در سالن LA FORUM لس آنجلس برگزار شد که آمریکا از امتیاز میزبانی استفاده می کرد و داوری به سود آنها بود اما ایرانی ها تیم ملی را تنها نگذاشته بودند و تعداد طرفداران ایرانی حاضر در سالن بیشتر از آمریکایی ها بود. با این وجود داوری ها یک طرفه بود اما کشتی گیران ایران خصوصا احسانپور و حسن یزدانی با غیرت مبارزه کردند و داور و حریف را با هم شکست دادند. از کنار کشتی های خوب حسن رحیمی و میثم مصطفی جوکار هم نباید گذشت ضمن اینکه کمیل قاسمی اگر مبارزه سنگین وزن را می باخت ایران نایب قهرمان می شد اما کمیل ایرانی ها را ناامید نکرد و یک بار دیگر پایانی خوش برای کشتی ایران رقم زد.

این چهارمین قهرمانی متوالی ایران در جام جهانی کشتی آزاد بود ضمن اینکه ایران تابحال شش بار قهرمان جام جهانی شده است.

در مسابقه رده بندی هم آذربایجان مقابل روسیه به برتری رسید و سوم شد. تیمهای بلاروس، مغولستان، کوبا و ترکیه هم در رده های پنجم تا هشتم قرار گرفتند.

نتایج آزادکاران ایران در 8 دیدار برگزار شده مقابل آمریکا:

 نتایج و گزارش انفرادی دیدار فینال:ایران 5 - آمریکا 3

57 کیلوگرم: حسن رحیمی 5 (برنده) - تونی راموس 5

رحیمی یک کشتی پر افت و خیز با کشتی گیر آماده آمریکایی داشت و هر دو کشتی گیر از هم امتیاز می گرفتند که رحیمی در نهایت به دلیل داشتن امتیازات درشت تر برنده کشتی شد و یک برد حساس را نصیب ایران کرد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦


61 کیلوگرم: بهنام احسان پور 9 - کلمن اسکات 7

در شروع کشتی احسانپور در سرپا رقیبش را به پل زد که حریفش هم رو کرد و احسانپور را به پل برد. داوران 4-4 دادند که آمریکایی ها اعتراض کردند و داوران در کمال تعجب امتیاز احسانپور را از او گرفتند و اسکات را 5 بر صفر پیش انداختند.

در ادامه احسانپور حریف را یک بار خاک کرد و یکبار هم خاک شد تا سه دقیقه اول 7 بر 2 تمام شود.

در دقیقه چهارم احسانپور از بالا حریفش را به پل زد اما داوران به جای 4 امتیاز، دو امتیاز به او دادند. در ادامه احسانپور یکبار هم حریفش را به بیرون برد و نتیجه 7-5 بسود اسکات شد.

اما احسانپور قصد تسلیم شدن نداشت و آنقدر حمله کرد تا دوبار حریف را در خاک نشاند و 9 بر 7 کشتی را بسود خود تمام کرد تا داوران هم حریف او نشوند.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

65 کیلو گرم: مسعود اسماعیل پور 1 - برنت متکالف 3

مسعود اسماعیل پور نتوانست انتظارات را برآورده کند و در حالیکه در سه دقیقه اول 3 بر یک عقب افتاده بود، سه دقیقه فرصت جبران داشت اما کاری نکرد تا بازنده شود و آمریکا به اولین بردش برسد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦


71 کیلوگرم:حسن یزدانی 3 - نیکولاس مارابل 1

یزدانی به درخشش خود در رده بزرگسالان ادامه داد و در یک کشتی حساس و پر تلاطم موفق شد 3 بر یک حریف آمریکایی که برنده جردن باروز نیز بود را مغلوب خود کند. این در حالی بود که داوری کاملا بسود میزبان بود اما یزدانی هم مانند احسانپور اجازه نداد داوران کشتی را از دستش خارج کنند. در دو دقیقه ابتدایی کشتی هم در حالی که یزدانی حمله می کرد داوران به ضرر او پوئن و اخطار دادند اما یزدانی با سه امتیاز، کشتی را بسود خود تمام کرد تا سومین برد به اردوی ایران بیاید.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦


74 کیلو گرم: مرتضی رضایی قلعه 0 - جردن باروز 10

رضایی در کشتی با جردن باروز تحت تاثیر نام حریفش قرار گرفته بود و در سه دقیقه اول 6 امتیاز از دست داد. باروز در حالی که 4 دقیقه و نیم از کشتی گذشته بود، امتیازاتش را به 10 رساند تا آمریکا به دومین بردش برسد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

86 کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار 12 - کلیتون فاستر 2

جوکار در همان ابتدای کشتی خاک شد اما پس از آن موتورش روشن شد و دوبار با فن درختکن حریف را به پل زد و 8 امتیاز گرفت. جوکار دو بار هم حریف را به بیرون از تشک برد و سه دقیقه اول 10 بر 2 به سود جوکار تمام شد. تنها چند ثانیه از شروع تایم دوم گذشته بود که جوکار یک بار دیگر فاستر را خاک کرد و با برتری 12 بر 2 چهارمین برد ایران را رقم زد تا تیم ملی در آستانه قهرمانی در جام جهانی قرار گیرد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

97 کیلو گرم: محمدحسین محمدیان 3 - جیک وارنر 3 (برنده)

ملی پوش جوان ایران که به یک وزن بالاتر آمده مبارزه جانانه ای داشت و در حالی که تا 4 ثانیه به پایان کشتی 3 بر یک جلو بود، وارنر روی قدرت و تجربه اش برای زیرگیری اقدام کرد و در حالی که محمدیان مقاومت می کرد تا خاک نشود، وارنر او را بارانداز کرد و 3 بر 3 پیروز کشتی شد. محمدیان نمایش خوبی داشت اما اسیر تجربه بالا و قدرت بدنی حریف شد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

125 کیلوگرم: کمیل قاسمی 3 - زاک ری 1

در حالی که همه انتظار مبارزه کمیل قاسمی با دلاگنف را داشتند، مربیان آمریکا زاک ری جوان گمنام اما بسیار پر زور خود را مقابل قاسمی قرار دادند. تا دقیقه پنجم یکبار داوران پوئن و اخطار کم کاری به ضرر کمیل دادند و یک بار هم به ضرر کشتی گیر آمریکایی. چون کمیل قاسمی امتیاز آخر را گرفته بود، برنده مسابقه بود به همین خاطر کشتی گیر آمریکایی برای زیرگیری و گرفتن امتیاز اقدام کرد که روی یک زیرگیری از سوی زاک ری، قاسمی در برگشت به پشت حریف رفت و او را در خاک نشاند تا پنجمین پیروزی و قهرمانی ایران در خاک آمریکا رقم بخورد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦


 نتایج آزاد کاران ایران در 8 دیدار برگزار شده مقابل بلاروس به ترتیب زیر است:

وزن 57 کیلوگرم:

حسن رحیمی 4 - ولادسیلاو آندریف 2

حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان در این مسابقه به مصاف ولادسیلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان در سال 2014 رفت. این دو کشتی گیر در مسابقات جهانی 2014 به طور مشترک به مدال برنز دست یافتند.

رحیمی در ابتدای کار موفق شد یک امتیاز فنی به دلیل کم کاری حریف از آن خود کند و حریفش نیز یک اخطار از داور دریافت کرد. در ادامه رحیمی موفق شد به پاهای حریف خود برسد و وی را خاک کند تا 3 بر صفر پیش بیفتد. در دقیقه پایانی نیز رحیمی بار دیگردر محوطه نارنجی تشک حریف خود را خاک کرد و یک امتیاز دیگر گرفت. در فاصله ثانیه تا پایان مسابقه آندریف موفق شد رحیمی را با زیر گیری در خاک خود بنشاند تا در نهایت این دیدار با حساب 4 بر 2 به سود رحیمی به پایان برسد و اولین پیروزی در جام جهانی به نام رحیمی ثبت شود.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦وزن 61 کیلوگرم :

بهنام احسان پور7 – ژیانیس ماکسیموف صفر

احسان پوردارنده مدال طلای جوانان جهان به مصاف حریف نه چندان مطرح خود رفت.احسان پور در ابتدای کار به پاهای حریف خود رسید اما حریف مچ پای او را در اختیار گرفت تا احسان پور نتواند او را خاک کند.حملات کشتی گیر جوان ایران ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 3 مسابقه داور به حریف اخطار کم کاری داد و یک امتیاز نیز به احسان پور رسید.

در وقت دوم احسان پور موفق شد 2 بارحریف خود را خاک کند و 5 بر صفر از حریف پیش بیفتد در ادامه نیز حریف را فیتیله پیچ کرد و 2 امتیاز دیگر گرفت تا در نهایت 7 بر صفر کشتی را به سود خود پایان دهد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

65 کیلوگرم:

سید احمد محمدی 11 –عظمت نوریکوف صفر

محمدی که مدال نقره جهان در سال 2014 را در کارنامه خود دارد به مصاف حریف خود که عنوان پنجم جهان را درسال 2014 داشت به روی تشک رفت.محمدی بسیار مقتدرانه و در مدت زمان 2 دقیقه و 30 ثانیه ابتدایی مسابقه موفق شد برتری خود را بر حریف دیکته کرده و 11 برصفر این دیدار را به سود خود پایان دهد تا ایران را در مجموع 3 بر صفر از بلاروس پیش بیندازد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

70 کیلوگرم:

حسن یزدانی 12– آنتون آفاناسیف یک

اعجوبه جوان کشتی آزاد ایران که قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه خود دارد در این دیدار در ثانیه 50 موفق شد حریف خود را خاک کند و 2 امتیاز را از آن خود کند.در ادامه کشتیگیر بلاروس موفق شد پای یزدانی را از تشک بیرون کند و یک امتیاز بگیرد.در ثانیه های پایانی وقت اول یزدانی موفق شد 2 مرتبه حریف را در خاک کند و 6 بر یک پیش افتاد.یورش های یزدانی در وقت دوم حریف را از نفس انداخت و موفق شد 2 بار دیگر حریف را خاک کند و یک بار نیز حریف را فیتیله پیچ کرد تا در زمان 4 دقیقه و 8 ثانیه حریف بلاروسی خود را 12 بر یک شکست داد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

74 کیلوگرم:

مرتضی رضایی قلعه 4(برد) – علی شعبان اف 4

آزادکار جوان ایران مقابل حریف عنوان دارخود که 2 مدال برنز جهان را در کارنامه داشت به روی تشک رفت و در دقیقه دوم توسط حریف به روی پل رفت و 2 برصفر عقب افتاد.در ادامه رضایی به پاهای حریف خود رسید اما با خیمه سنگین او مواجه شد و به امتیاز نرسید.

در وقت دوم شعبان اف بار دیگر رضایی را به روی پل برد و 4 بر صفر پیش افتاد.اما رضایی قلعه در ادامه مزد حملات بی امان خود را گرفت و موفق شد حریف خود را 2 مرتبه خاک کند و کشتی را 4 بر 4 به سود خود به پایان رساند تا با این نتیجه پیروزی ایران مقابل بلاروس مسجل شود.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ 

86 کیلوگرم:

علیرضا کریمی 7 – الکساندر هوشتین 4

کریمی که عنوان قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه خود دارد به مصاف حریف خود رفت.حریف بلاروس در ابتدای کار موفق شد با اجرای فن کول انداز یک امتیاز بگیرد و در ادامه نیز پای کریمی را از تشک بیرون کرد و 2 بر صفر پیش افتاد سپس کریمی را در خاک خود نشاند تا 2 امتیاز دیگر بگیرد.در ادامه کار کریمی با خارج کردن پای حریف از تشک و یکبار نیز اجرای فن درخت کن 3 امتیاز گرفت تا وقت اول 4 بر 3 به سود کشتی گیر بلاروس به پایان برسد.

در وقت دوم کریمی بار دیگر حریف خود درخت کن کرد و یکبار نیز در خاک فن فیتیله پیچ را روی حریف اجرا کرد تا در نهایت این مبارزه را در یک کشتی زیبا و نفسگیر 7 بر 4 به سود خود پایان دهد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

97 کیلوگرم:

رضا یزدانی 10– ایوان یانکوفسکی صفر

دارنده 2 مدال طلای جهان به مصاف حریف بلاروس خود که مدال برنز اروپا را یدک می کشید به روی تشک رفت و در همان ابتدای کار با خاک کردن حریف 2 امتیاز پیش افتاد در ادامه نیز2 مرتبه پای حریف را از تشک بیرون کرد و 2 مرتبه نیز حریف را در خاک نشاند .یزدانی سپس با اجرای فن بار انداز موفق شد درمدت زمان 2 دقیقه و 37 ثانیه حریف خود را مقتدرانه با حساب 10 بر صفر شکست دهد.با این برد ایران 7 بر صفر از بلاروس پیش افتاد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

130 کیلوگرم:

پرویز هادی 6– الکسی شیماروف صفر

دارنده مدال طلای سنگین وزن ایران در بازی های آسیایی اینچئون در آخرین دیدار به مصاف حریف عنوان دار خود که قهرمانی جهان در سال 2011 را در کارنامه داشت به روی تشک رفت.

هادی در ابتدای کارپای حریف را از تشک کشتی بیرون کرد و به یک امتیاز رسید سپس با گرفتن مچ پای حریف موفق شد او را در خاک بنشاند و 3 بر صفر پیش افتاد.در وقت دوم هادی به حملات خود ادامه داد و بار دیگر پای حریف را از تشک بیرون کرد و یک مرتبه نیز حریف را در خاک نشاند تا 6 بر صفر پیش بیفتد و وی را با همین نتیجه شکست دهد.

دانلود


** نتایج کشتی گیران ایران مقابل ترکیه در هشت وزن برگزار شده به ترتیب زیر است:

* وزن 57 کیلوگرم :

یونس سرمستی 10 سزار آک گل 13

کشتی گیر جوان ایران در حالی که در دقایق ابتدایی کشتی بسیار خوب و جنگنده ظاهر شد توانست هشت بر یک که از حریف خود که عنوان نایب قهرمانی جهان را یدک می کشید پیش بیافتد، اما در ادامه دو بار اسیر فیتوی حریف ترک خود شد و امتیازات زیادی را از دست داد تا در نهایت با نتیجه 13 بر 10 نتیجه واگذار کند و اولین باخت ایران در این رقابت ها به نام او رقم بخورد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

* وزن 61 کیلوگرم :

بهنام احسان پور 5 منیر رجب آکتاس صفر

کشتی گیر جوان ایران و دارنده مدال طلای جوانان جهان در این کشتی بسیار خوب و جنگنده ظاهر شد و با حملات پی در پی خود در وقت اول توانست حریف خود را خاک کند و با اجرای فن بارانداز بر روی او چهار بر صفر جلو بیافتد. احسان پور در وقت دوم نیز یک امتیاز فنی به دلیل کم کاری حریف ترک از آن خود کرد تا در نهایت این کشتی را بر پنج بر صفر پیروز شود.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

* وزن 65 کیلوگرم :

مسعود اسماعیل پور 10 صفا آکسوی صفر

مسعود اسماعیل پور، کشتی گیر با تجربه ایران پس از حضور در وزن 65 کیلوگرم در نخستین دیدار خود در جام جهانی بسیار سر حال و جنگنده نشان داد و توانست حریف ترک را بارها اسیر فنون زیبای خود کند تا این که در نهایت در حالی که سه دقیقه و 46 ثانیه از کشتی گذشته بود، توانست 10 بر صفر از حریف پیش بیافتد و به این ترتیب او را شکست دهد تا دومین برد ایران در دیدار مقابل ترکیه به دست بیاید. اسماعیل پور در این مبارزه توانست بارها حریف خود را خاک کند و در ادامه نیز پای حریف را سه بار از تشک خارج کرد و یک امتیاز هم به دلیل کم کاری حریف دریافت کرد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

* وزن 70 کیلوگرم :

یاکوب گور، دارنده مدال نقره مسابقات جهانی 2014 ازبکستان حاضر نشد به روی تشک مبارزه بیاید و به این ترتیب داور دست حسن یزدانی را به عنوان فرد پیروز بالا برد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

* وزن 74 کیلوگرم :

پیمان یاراحمدی نیز همانند حسن یزدانی به دلیل این که سنور دمیرتاش ، دارنده مدال برنز اروپا حاضر نشد به روی تشک بیاید پیروز میدان لقب گرفت تا ایران تا این جای کار چهار بر یک از ترکیه پیش بیافتد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

* وزن 86 کیلوگرم :

میثم مصطفی جوکار 10 سردار بوکه صفر

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون در این مبارزه موفق شد پنج مرتبه حریف خود را در خاک بنشاند و در حالی که یک دقیقه تا پایان مبارزه باقی مانده بود، 10 بر صفر پیروز میدان شود و ایران را صاحب پنجمین برد خود در دیدار مقابل ترکیه کند.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

* وزن 97 کیلوگرم :

محمد حسین محمدیان 4 (پیروز شد) ابراهیم بلوکباشی 4

کشتی گیر جوان و آینده دار ایران که برای نخستین بار در وزن 97 کیلوگرم مبارزه می کرد، مقابل ابراهیم بلوکباشی نفر پنجم المپیک لندن قرار گرفت و در پایان توانست حریف خود را با حساب چهار بر چهار و به علت اخطار حریف شکست دهد.

دانلود

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

* وزن 125 کیلوگرم :


کمیل قاسمی موفق شد تانجو گمیجی را در مدت زمان یک دقیقه و شش ثانیه ضربه فنی کند. تا به این ترتیب ایران مقابل ترکیه به برتری هفت بر یک دست یابد.

دانلود

ایران در دیدار نخست نیز هشت بر صفر بلاروس را شکست داد و در آخرین پیکار مرحله گروهی از ساعت 24 امشب برای صعود به فینال به مصاف آذربایجان می رود.

نتایج جام جهانی کشتی آزاد آمریکا 2015 + فیلم

نتایج جام جهانی کشتی آزاد آمریکا 2015 + فیلم
:
امتیاز : 4.9 تعداد رای : 269
برگرفته از ایسنا -/م
این مطلب مفید بود ؟ 262 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف