نمناک ورزشوالیبال نتیجه والیبال ایران و آمریکا در لیگ جهانی 2015 تهران + فیلم
والیبال ایران ، والیبال ایران آمریکا
نتیجه بازی برگشت والیبال ایران و آمریکا در روز جمعه 28 و شنبه 29 خرداد 1394 در لیگ جهانی والیبال که در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار خواهد شد را در سایت نمناک مشاهده می فرمائید.
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1394
بازدید : 26,178 نفر

بازیهای برگشت لیگ جهانی والیبال در گروه B این مسابقات که تیم ملی کشورمان حضور دارد از روز 29 خرداد آغاز و امروز 31 خرداد 94 به پایان رسید و تیم ملی والیبال کشورمان با قاطعیت هر دو بازی خود را مقابل تیم والیبال آمریکا پیروز شد.

دومین بازی ایران و آمریکا در تهران

تیم ملی والیبال ایران از ساعت 21 در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی به مصاف آمریکا رفت و دومین دیدار خود را نیز با برتری قاطع 3 بر صفر به پایان رساند.

نتیجه نهایی دومین بازی ایران آمریکا

                   ست 1      ست 2         ست 3         ست 4        ست 5

ایران:3           25            25             25

آمریکا:0          20            21             20

مشروح بازی ایران و آمریکا

دومین دیدار تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی از ساعت 21 امشب آغاز شد و با پیروزی سه بر صفر ایران به پایان رسید.
ملی پوشان ایران در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 21 و 25 بر 19 به پیروزی رسیدند و با 13 امتیاز در رتبه سوم گروه باقی ماندند اما اختلاف خود را با تیم صدرنشین (آمریکا) به چهار امتیاز رساندند.
اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع این مسابقه از ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور و مهدی مرندی استفاده کرد.
جان اسپرا سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا نیز مت اندرسون، راسل هولمز، توری مورفی، مایکا کریستنسن ، مکسول هولت، دیوید اسمیت و اریک شوجی را در ابتدای این مسابقه برابر ایران به میدان فرستاد تا هر دو تیم ترکیب بازی نخست استفاده کرده باشند.
در ست نخست مجتبی میرزاجانپور با اسپک نخستین امتیاز را برای ایران به دست آورد. رقابت دو تیم نزدیک پیش می رفت، اما ایران در امتیاز چهار دو پوئن جلو افتاد. در امتیاز شش دو تیم برابر شدند. در نهایت وقت استراحت فنی نخست 8 بر 7 به سود ایران شد. در امتیاز 12 بر 9 و وقتی ایران اختلاف خود با آمریکا را به سه امتیاز افزایش داد، سرمربی آمریکا مجبور به گرفتن وفت استراحت شد. چند دفاع خوب ایران اختلاف امتیاز دو تیم را به پنج رساند (15 بر 10) و اسپراو دوباره وقت استراحت درخواست کرد. وقت استراحت فنی دوم نیز با دفاع خوب موسوی 16 بر 10 به ایران رسید.
سرویس میرزاجانپور یک امتیاز دیگر گرفت. امتیاز بعدی نیز با خطای بازیکن آمریکا به ایران رسید تا اختلاف هشت امتیاز شود. آمریکا چهار امتیاز متوالی از سرویس های دیوید اسمیت گرفت و کواچ وقت استراحت درخواست کرد. فرهاد قائمی نیز به میدان آمد. در امتیاز 21 بر 15 به سود ایران مت ارندرسون تعویض شد. در نهایت این ست 25 بر 20 به سود ایران پایان یافت تا ملی پوشان ایران یک ست دیگر مقابل آمریکا پیروز میدان باشند.
تیم ایران در این ست 14 امتیاز از اسپک به دست آورد، چهار امتیاز دفاع از آن خود کرد، یک امیتاز از سرویس کسب کرد تا با 6 امتیاز از اشتباهات بازیکنان آمریکا 25 امتیاز کسب کرده باشد. این آمار برای آمریکا به ترتیب 10 اسپک، 2 دفاع و هشت امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران بود. در حالی که سرویس آمریکا مهمترین عامل در پیروزی های این تیم تا کنون بوده است، اما در این ست امتیازی از سرویس نصیب آنان نشد.
در ابتدای ست دوم ایران یک امتیاز به دست آورد که سرمربی آمریکا درخواست ویدیو چک کرد، اما امتیاز ایران دوباره تایید شد. رقابت دو تیم به صورت مساوی پیش رفت تا در امتیاز هفت آمریکا دو پوئن از ایران جلو افتاد اما وقت استراحت نخست این ست 8 بر 7 به ایران رسید. نمایش خوب ملی پوشان ایران ادامه داشت و در امتیاز 12 بر 8 به سود ایران، سرمربی آمریکا درخواست وقت استراحت کرد. دو امتیاز اسپک موسوی مسابقه 14 بر 9 به سود ایران کرد و بار دیگر اسپراو درخواست وقت استراحت کرد تا اختلاف امتیاز دو تیم بیشتر از پنج نشود. فرهاد قائمی به میدان رفت و وقت استراحت فنی دوم این ست 16 بر 11 به ایران رسید.
محمدحسن صنوبر نیز به میدان رفت اما سرویس او امتیاز کسب نکرد و موسوی جایگزینش شد. در امتیاز 20 بر 15 به سود ایران، مهدی مهدوی نیز به میدان رفت. در امتیاز 20 بر 16 به سود ایران رای داور مسابقه با اعتراض شدید تیم ایران روبرو شد. در امتیاز 23 بر 20 کواچ وقت استراحت درخواست کرد. در نهایت این ست نیز 25 بر 21 به سود ایران به پایان رسید تا کسب یک امتیاز دیگر ایران در لیگ جهانی والیبال نهایی شده باشد.
نکته جالب دو ست این بازی آرامش سرمربی آمریکا به رغم ناکامی بود در حالی که اسلوبودان کواچ در تمام مدت سعی در یادآوری نکاتی به بازیکنان حتی نکات آموزشی داشت.
تیم ملی والیبال ایران ست سوم را نیز با نمایش زیبا و بدون نقص آغاز کرد و وقت استراحت اول را 8 بر 5 به سود خود خاتمه داد در حالی که این ست یک تماشاگر ویژه به نام محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان داشت.
در امتیاز 10 بر 8 به سود ایران کواچ درخواست ویدیو چک کرد که رای داور تایید شد. وقت استراحت دوم این ست نیز 16 بر 12 به سود ایران شد تا همه چیز آماده یک جشن پیروزی باشد. کواچ در امتیاز 19 بر 17 به سود آمریکا و کاهش اختلاف امتیازها درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز 23 بر 18 سرمربی آمریکا درخواست ویدیو چک کرد که رای داور تغییر نکرد.
تیم ملی والیبال ایران در نهایت این ست را نیز 25 بر 19 به سود خود خاتمه داد تا سه بر صفر در دومین مسابقه برابر آمریکا به پیروزی رسیده باشد.
تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی 13 امتیازی شد و همچنان در رتبه سوم جدول گروه B سطح یک لیگ جهانی باقی ماند اما اختلاف امتیازهای خود را صدرنشین (آمریکا) به چهار امتیاز رساند.
تیم لهستان با 16 امتیاز در جایگاه دوم است و روسیه نیز با دو امتیاز در انتهای جدول چهار تیمی این گروه قرار دارد.
آرتور دی گیاکوم از بلژیک به عنوان داور و سیمونه سانتی از ایتالیا به عنوان داور دوم دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند.
همچنین کوئینتانا از اسپانیا به عنوان ناظر و نماینده فدراسیون جهانی والیبال بر این مسابقه نظارت داشت.
تمام صندلی ها و پله های سالن 12 هزار نفری آزادی تهران در این مسابقه پر از جمعیت و هواداران تیم ملی والیبال بود.
نهاوندیان، ابوترابی ، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان از جمله مهمانان ویژه این دیدار بود.
هنرمندان و ورزشکاران زیادی نیز از جمله مهمانان این مسابقه بودند تا بازار عکس های سلفی با آنان داغ داغ باشد.
در ابتدای این مسابقه از سوی سعید معروف کاپیتان ایران نماد آب هست ولی کم است به سرگروه تیم والیبال آمریکا اهدا شد.
تیم ملی والیبال ایران در هفته هفتم لیگ جهانی به مصاف لهستان می رود.

فیلم دومین بازی والیبال ایران و آمریکا 


تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار برگشت و خانگی خود مقابل تیم آمریکا از ساعت 21:00 امشب جمعه 29 خرداد 94 در ورزشگاه آزادی به تیم ملی آمریکا رفت و نخستین شکست را برای تیم امریکا رقم زد.

تیم ملی ایران پس از برد آمریکا با 10 امتیاز و با توجه به برد لهستان مقابل روسیه در مکان سوم جدول گروه B لیگ جهانی قرار بگیرد.

بازیکنان تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا

ایران:سعید معروف، سید محمد موسوی، فرهاد قائمی، عادل غلامی، مجتبی میزرزاجانپور، مهدی مهدوی، عبدالرضا علیزاده، شهرام محمودی، امیر غفور، محمد حسن صنوبر، محمد جواد معنوی نژاد، میلاد عبادی پور، مهدی مرندی و علی شفیعی

سرمربی:سلوبودان کواچ

 

مسابقه والیبال ایران و امریکا

نتیجه نهایی بازی ایران آمریکا

                   ست 1      ست 2         ست 3         ست 4        ست 5

ایران:3           25           29               25

آمریکا:0         19           27               20

گزارش بازی ایران و آمریکا

ملی پوشان کشورمان در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 19، 29 بر 27 و 25 بر 20 به پیروزی رسیدند تا سه امتیاز شیرین از آمریکا قهرمان لیگ جهانی سال 2014 کسب کنند.
اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع این مسابقه از ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور و مهدی مرندی استفاده کرد.
جان اسپرا سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا نیز مت اندرسون، راسل هولمز، توری مورفی، مایکا کریستنسن ، مکسول هولت، دیوید اسمیت و اریک شوجی را در ابتدای این مسابقه برابر ایران به میدان فرستاد.
امتیاز اول و دوم ست نخست به ایران رسید. در امتیاز 4 دو تیم مساوی شدند. در ادامه ملی پوشان ایران با ارائه یک مسابقه مطلوب 8 بر 5 وقت استراحت فنی اول را به نام خود کردند. مسابقه 12 بر 8 به سود ایران بود که سرویس عادل غلامی امتیاز 13 را به ارمغان آورد و سرمربی آمریکا مجبور به گرفتن وقت استراحت شد. بازیکنان آمریکا که همیشه از سرویس امتیازهای زیادی به دست می آوردند، در این مسابقه نتوانستند از سرویس های خود استفاده کنند و وقت استراحت فنی دوم نیز 16 بر 11 به سود ایران شد. جان اسپرا سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا که به رغم عقب ماندن در این ست چهره آرامی داشت، در امتیاز 19 بر 13 دومین وقت استراحت خود را درخواست کرد. در ادامه آمریکا دو امتیاز متوالی به دست آورد اما دوباره توپ و میدان در دست ایران قرار گرفت. مهدی مهدوی نیز به میدان آمد.

بازی ایران و آمریکا


این ست در نهایت 25 بر 19 به سود ایران پایان یافت تا تیم ملی والیبال ایران در نخستین ست بازی های خانگی نمایشی خوب و تماشاگر پسند ارائه کرده باشد.
در ست نخست تیم ایران 12 امتیاز از اسپک به دست آورد در حالی که آمریکا در این زمینه موفق تر بود 13 امتیاز به دست آورد. ایران یک امتیاز دفاع به دست آورده بود آمریکا دفاع منجر به امتیاز نداشت. دو امتیاز ایران از سرویس بود آمریکا یک امتیاز در این زمینه داشت. اشتباهات بازیکنان ایران پنج امتیاز برای آمریکا داشت اما 12 امتیاز ایران از اشتباهات بازیکنان آمریکایی بود.
نخستین امتیاز ست دوم به آمریکا رسید. رقابت دوتیم در این ست تا امتیاز 4 مساوی پیش رفت اما وقت استراحت نخست 8 بر 5 به سود آمریکا شد تا آمریکایی ها از ایران پیش بیافتند. تیم ایران در ادامه سه امتیاز متوالی به دست آورد تا 8 بر 8 با آمریکا مساوی شود و سرمربی تیم آمریکا استراحت درخواست کند. فرهاد قائمی در این ست نیز به میدان آمد. در امتیاز 13 بر 10 به سود آمریکا کواچ درخواست بررسی ویدیویی کرد که رای داور دو باره به سود آمریکا تایید شد. وقت استراحت دوم این ست نیز 16 بر 13 به سود آمریکا شد. در امتیاز 19 بر 15 به سود آمریکا کواچ وقت استراحت درخواست کرد تا اختلاف امتیاز ایران بیشتر نشود. مهدوی به میدان آمد و یک امتیاز دفاع به دست آورد. دومین امتیاز دفاع ایران سرمربی آمریکا را وادار به گرفتن وقت استراحت کرد. مهدوی امتیاز 19 را برای ایران با جاخالی به دست آورد. در امتیاز 23 بر 21 کواچ وقت استراحت درخواست کرد. در امتیاز 23 ایران و آمریکا برابر شدند تا امید ایران به شکست آمریکا در این ست بیشتر شود.
سرویس میلاد به تور برخورد کرد و شهرام یک امتیاز اسپک گرفت تا دو تیم در امتیاز 24 مساوی شوند. تکرار تساوی در امتیازهای 25 و 26، امتیاز 27 اول به ایران رسید اما دوباره مساوی شد. کواچ درخواست بررسی ویدیویی داد که بازیکنان گفتنند نیاز نیست اما داور دستور بررسی داده بود. در امتیاز بعدی سرمربی آمریکا درخواست کرد اما امتیاز ایران تایید شد. در نهایت ایران 29 بر 27 این ست را برد تا دو بر صفر از قهرمان سال گذشته این رقابت ها پیش بیافتد و یک امتیاز ایران تا این لحظه تایید شده باشد.
بازی خوب بازیکنان ایران در ست سوم نیز ادامه یافت و وقت استراحت نخست 8 بر 6 به ایران رسید. در امتیاز 14 بر 10 به سود ایران سرمربی آمریکا درخواست وقت استراحت کرد تا اختلاف دو تیم بیشتر از چهار امتیاز نشود. اما این کار نیز مشکل آمریکا را حل نکرد و وقت استراحت فنی دوم 16 بر 10 به سود ایران شد. تیم ایران در این ست نیز با امتیاز 25 بر 20 به پیروزی رسید تا نخستین شکست آمریکا را سه بر صفر به این تیم تحمیل کرده باشد.
تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی 10 امتیازی شد و همچنان در رتبه سوم گروه B سطح یک لیگ جهانی باقی ماند. آمریکا نیز با 17 امتیاز صدرنشین است.
تیم والیبال لهستان نیز در دیگر مسابقه این هفته سه بر یک روسیه را شکست داد تا با 14 امتیاز در رتبه دوم باقی بماند و روسیه با همان یک امتیاز از هفت مسابقه در انتهای جدول بماند.
سیمونه سانتی از ایتالیا به عنوان داور اول و آرتور دی گیاکوم از بلژیک به عنوان داور دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند.
همچنین کوئینتانا از اسپانیا به عنوان ناظر و نماینده فدراسیون جهانی والیبال بر این مسابقه نظارت داشت.
اعضای تیم ملی الیبال ایران قبل از شروع مسابقه گل های سرخ برابر جایگاه در نظر گرفته شده برای شهدای غواص کشور قرار گرفتند و هر کدام یک شاخه گل نثار آنان کردند.
تمام صندلی ها و پله های سالن 12 هزار نفری آزادی تهران در این مسابقه پر از جمعیت و هواداران تیم ملی والیبال بود تا یک رکورد دیگر در این رشته ورزشی به ثبت برسد.
غلامرضا شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان به همراه بسیاری از هنرمندان و ورزشگاران کشور مهمان ویژه این مسابقه بودند.
فرهاد ظریف، سامان فائزی، حمزه زرینی نیز از جمله ملی پوشان والیبال ایران بودند که این مسابقه را از کنار زمین تماشا کردند.
دیدار دوم تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا ساعت 21 روز یکشنبه در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود.

فیلم خلاصه بازی والیبال ایران و آمریکا

نتیجه والیبال ایران و آمریکا در لیگ جهانی 2015 تهران + فیلم

نتیجه والیبال ایران و آمریکا در لیگ جهانی 2015 تهران + فیلم
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 357
منبع : نمناک - /م
این مطلب مفید بود ؟ 328 29
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف