نمناک سرگرمیگوناگون نجات یک بیمار با هواپیمای جت F16 !
بیمار ، نجات بیمار
کارمندان یک بیمارستان در نروژ موفق شدند سریع تصمیم گرفته و به کمک یکی از F-16های نیروی هوایی که یک جت جنگی است، ابزار موردنیاز را در زمانی کمتر از تحویل دادن یک پیتزا به بیمار برسانند.

 استفاده از F-16 برای نجات یک بیمار!

اقدامات لازم برای نجات حال یک بیمار مستلزم سرعت و دقت بیشتری است چراکه ممکن است با دیر اقدام کردن جان بیمار به خطر بیفتد،به عنوان مثال اگر مریض شما روبه مرگ بوده اما شما ابزار موردنیاز برای نجات جان وی را در اختیار نداشته باشید، چه اتفاقی می افتد؟ گاهی اوقات دکترها در شرایطی نه چندان اضطراری، بیمار را به بیمارستان دیگری که از این ابزار بهره ببرد منتقل خواهند کرد. حتی ممکن است این ابزار را برای نجات جان بیمار قرض بگیرند.

جت


اما اگر بیمار به مرگ نزدیک بوده و با ابزار مورد نیاز 450 کیلومتر فاصله داشته باشید چه؟ به نظر می رسد واقعاً هیچ کاری از دستتان ساخته نباشد. به هرحال کارمندان یک بیمارستان در نروژ موفق شدند سریع تصمیم گرفته و به کمک یکی از F-16های نیروی هوایی که یک جت جنگی است، ابزار موردنیاز را در زمانی کمتر از تحویل دادن یک پیتزا به بیمار برسانند.

بیمارستانی که بیمار در آن قرار داشت در شهرک بودوی نروژ واقع شده بود. بیمارستانی که ابزار موردنیاز برای اجرای یک عمل قلب و ریه را در اختیار داشت، در شهر تروندهایم نروژ بود که این دو 450 کیلومتر با هم فاصله دارند. Andres Wetting Carlsen دکتر ارشد در بیمارستان Saint Olaf شهر تروندهایم گفته که آن ها تصمیم به برقراری ارتباط با نیروی هوایی محلی که دارای دو فروند هواپیمای F-16 که برای بلند شدن آماده بود گرفتند. وی ادامه می دهد که:آن ها هیچ سؤالی نپرسیدند به جز اینکه:اندازه محموله شما چقدر است؟

رئیس بخش هوایی آقای Borge Kleppe به روزنامه نروژی Verdens Gang گفته که به علت اضطرار این مسئله، خلبان جت را سریع تر از معمول رانده بود. او می گوید که ما معمولاً این فاصله را در 35 دقیقه طی می کنیم، اما با توجه به اهمیت محموله خلبان تنها 25 دقیقه بعد به مقصد رسید.

نجات یک بیمار با هواپیمای جت F16 !

نجات یک بیمار با هواپیمای جت F16 !
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف