نمناک ورزش و تناسب اندامگوناگون نجات خداداد عزیزی از مرگ توسط 2 آمریکایی!
خداداد عزیزی ، سیاه جامگان
خداداد عزیزی در این گفتگو خاطره ی جالبی از ماجرای زنده ماندنش تعریف میکند, او را دو آمریکایی نجات دادند.
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1396

گفتگو با خداداد عزیزی

خداداد عزیزی سرمربی پیشین تیم سیاه جامگان بخشی از جزییات مشکل هایی که در این تیم با آن سر و کار داشت را بیان کرد و درباره تیم ملی و پرسپولیس اظهار نظر کرد.

خداداد عزیزی صحبت های جالبی از دوران فوتبال و مربیگری اخیرش در سیاه جامگان عنوان کرد و راجع به زنده ماندن اش خاطره جذابی مطرح نمود که مشروح آن را در زیر می خوانید:

* صعود به جام جهانی قطعی شده است
از نظر من تمام کار صعود تیم ملی به جام جهانی تمام شده و اگر از سه بازی باقی مانده سه امتیاز بگیریم به عنوان تیم اول یا دوم به جام جهانی رفتیم.
* چین 10 سال دیگر مدعی فوتبال آسیا می شود
شدیدا روی فوتبال چین کار می کنند و زمان بر است تا فوتبال این کشور بخواهد جزو چهار، پنج تیم اول آسیا قرار بگیرد اما باتوجه به هزینه، سخت افزار، جمعیت، اهمیت به فوتبال و ... پیش بینی دارم طی 10 سال آینده چین بین مدعیان اصلی این رشته در آسیا باشد ولی فعلا مقابل ما، با همین بازی اخیری هم که از خود نشان داد، حرفی برای گفتن نداشتند. ما سوار بازی بودیم، گل زدیم، مالکیت را در اختیار داشتیم و حق تیم ایران برد بود.


* جای برانکو نیستیم اخراج رضاییان را درست بدانیم یا نه
هر مربی ای تحت شرایط تیم خود تصمیم می گیرد یک بازیکن را ببخشد یا این کار را نکند. اینکه بگوییم تصمیم آقای برانکو غلط است، ما جای او و جو تیم پرسپولیس نیستیم اما اگر بگوییم تصمیم اش درست است باز هم نمی توان راجع به شرایط پرسپولیس صحبتی داشت چون در آنجا نیستیم و خود مربی باید تصمیم گیری کند.
* زمان ما ...
بحث یاغی و یاغی گری نیست. زمان ما یکی بود مثل احمدرضا عابدزاده. بازیکنانی همچون کریم باقری، علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و ... بودند که نمی توانستید از آنها چشم پوشی کنید. یعنی نه تنها وزنه ی یک تیم بودند، بلکه نتیجه آن تیم به این نفرات بستگی داشت و بازیکنان شدیدا امتیازآور بودند و نتایج را تغییر می دادند اما در فوتبال امروز ما از این نوع بازیکنان نیست.

خداداد عزیزی

خداداد عزیزی

* ستاره ای در فوتبال ایران نمی بینم
اگر قرار باشد پرسپولیس با یک تیم ته جدولی بازی کند، یک نفر بیاید بازی را در بیاورد که همه می توانند این کار را انجام دهند اما وقتی تیم هایی مثل پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و ... با یکدیگر مسابقه دارند، بازیکنان امتیازآور باید خودی نشان دهند. وقتی تیم ملی مقابل قطر یا مالدیو بازی می کند که عیار بازیکن مشخص نمی شود. عیار بازیکن برابر کره جنوبی و جام جهانی مشخص خواهد شد. در زمان ما نمی توانستید این بازیکنان که اسم بردم را کنار بگذارید اما الان ستاره ای در این فوتبال نمی بینم که بخواهیم بگوییم اگر این را نداشته باشم تیمم ضربه می خورد و نتیجه نمی گیرد اما به شخصه اگر بی انضباطی باشد با آن برخورد می کنم.
* 2 بار با علی دایی حرفم شد ولی ...
عکسی که علی دایی در اینستاگرام گذاشت را یکی از دوستانم ارسال کرد و دیدم. در دوران بازیکنی رابطه خیلی خوبی با علی دایی داشتم. وقتی در رده ملی یا باشگاهی باشید، بچه های تیم مثل یک خانواده هستند و با هم اختلاف سلیقه و نظر دارند. دو بار در دوران ملی با علی دایی حرفم شد اما همیشه با او خوب بودم. پس از دوران بازی هم سعی کردم احترام آنهایی که فوتبالیست بودند و خدمت کردند را حفظ کنم. علی(دایی) بزرگتر و دوست من است و همیشه احترام او را حفظ کردم و با همه فوتبالیست ها دوست هستم. شاید آقای عابدزاده با هر کسی رابطه نداشته باشد اما یکی از دوستان خوب او بوده ام و با هم در تماس هستیم. کریم باقری و علی کریمی جزو دوستان خیلی خوب من هستند. با بیشتر فوتبالیست ها ازجمله مهرداد میناوند، بهنام ابوالقاسمپور، سیروس دین محمدی، نیما نکیسا، حمید استیلی، علی منصوریان و .... رابطه خوبی دارم. حساب مهدی هاشمی نسب هم فرق می کند. علی دایی جزو دوستان خوب من بوده و هر از گاهی احوال هم را می پرسیم.
* مسؤولان سیاه جامگان در حد حرف زدن نیستند
همان موقع که از این تیم جدا شدم و روی خط برنامه نود آمدم گفتم سیاه جامگان تیم خوبی است و در بازی ها نمایش خوبی داشتیم ولی توپ هایمان به گل نمی رفت و فوتبال همیشه اینطور نخواهد بود. شاید سیاه جامگان به یک شوک نیاز داشت چون برای آن بچه ها حیف بود تیم بیافتد. اصلا راجع به مجموعه سیاه جامگان صحبت نمی کنم چون در حد و اندازه حرف زدن نیستند اما آن بازیکنان خیلی خوب بودند. دو دروازه بان مثل محمدرضا ناصری و مسعود همامی، بازیکنانی همچون محمدرضا خانزاده، میثم حسینی، رضا شربتی و ... و چهار، پنج بازیکن با کیفیت هم تیم اضافه شدند که سه، چهار نفر از آنها برای تیم بازی می کنند و تاثیرگذار هستند. علیرضا جلیلی در دفاع راست، وحید عسگری در دفاع میانی، سالار افراسیابی در هافبک دفاعی و در خط حمله یرکوویچ مشکل تیم را برطرف کردند که البته این مهاجم خوب هم گل می زند. حسین بادامکی به شرایط خوبی رسیده بود و فکر می کنم نفرات این تیم لیاقت افتادن ندارند اما تیمی که پول ندارد، همین است.
* پول دیزی کجا بود؟
باشگاهی که پول بلیط ندارد بدهد، پول دیزی را از کجا بیاوریم؟ فدراسیون و سازمان لیگ یک استعلام از هتل ها بگیرند، نیمی از هتل های شهرهای مختلف از باشگاه سیاه جامگان طلب کار هستند. با این وضعیت و گفتن تو بمیری، من بمیرم یا دو تومان را بگیر و سه تومان را نگیر که کار پیش نمی رود. به این نتیجه رسیدم نمی شود کار کرد ولی آقای میثاقیان پذیرفت با قرارداد 60 میلیون تومانی یا اینکه اصلا پول نگیرد به این تیم بیاید. من نمی توانستم با این شرایط ادامه دهم. حالا بازیکن ها 20-10 درصد از قراردادشان را گرفته اند تا ادامه دهند ولی آن موقع همین هم نبود. زمان من با 60 میلیون تومان سر تمرین آمده بودند و می خواستند آن را بین همه تقسیم کنند که سر همان دعوا بود و به هر بازیکن 3 میلیون تومان رسید. گداخانه که نیست، لیگ حرفه ای ایران است.
* پشت بام مسافرخانه عرق گیری کردیم
در هر صورت شخص من از نتیجه گیری سیاه جامگان خوشحال هستم چون آن تیم، تیم من است. ناراحتی من از مدیران آن است. نمونه آن، وقتی برای بازی با صبا که 6 امتیازی بود، گفتم دو روز زودتر به قم برویم تا بازیکنان استراحت کنند ولی پول همین را هم نداشتند. ساعت 18 روز قبل بازی به قم رسیدیم و پشت بام هتل تمرین عرق گیری برگزار کردیم چون زمین تمرین نداشتیم. اصلا ما را هتل نبردند و به مسافرخانه رفتیم اما با این حال آن موقع هم اعتقاد داشتم این تیم فوتبال خوبی ارائه می دهد و تیم اش افتادنی نیست.
* مدیر عامل سیاه جامگان عشق شهرت است
بعضی از آدم ها دوست دارند به این شکل بزرگ شوند. وقتی از سیاه جامگان استعفا دادم، آقای مدیر عامل دو مصاحبه انجام داد که فایل صوتی یکی از آنها را یکی از بچه های سایت های خبری برای من گذاشت که پس از آن من به مدیر اجرایی باشگاه سیاه جامگان گفتم به این آقای عشق شهرت بگوید حد و اندازه خود را بداند چون اگر دهان باز کنم دیگر نمی توانید خودتان را جمع کنید.
* بی دلیل به قلعه نویی تیم نمی دهند
کارنامه امیر قلعه نویی گویای همه چیز است. همه می گویند انتخاب های امیر قلعه نویی تیم های پولدار است اما حتما رزومه و کارنامه ای دارد که باشگاه های پولدار سراغ او می روند. چرا سراغ ما نمی آیند؟ نتایجی که امیر قلعه نویی در هر تیمی گرفته خوب بوده ولی نمی شود شرایط تیم او را دانست و از دور قضاوت کرد. با آقای آجرلو دوستی خوبی دارم و معتقدم انتخاب امیر قلعه نویی درست بوده است.
* پرسپولیس عجیب و غریب بازی می کند
تراکتورسازی جایگاه بدی ندارد چون پرسپولیس امسال فوق العاده بود. شاید اگر دیگر فصول این اتفاق می افتاد تراکتورسازی قهرمان می شد ولی پرسپولیس عجیب و غریب فوتبال بازی می کند و به غیر از دو باخت اخیر، نتایج فوق العاده ای گرفته است. اینکه حالا ما به دلیل دو، سه نتایج ضعیف امیر قلعه نویی یا هر مربی دیگری را زیر سوال ببریم یک مقدار کم لطفی است. همیشه پرسپولیس شرایط خوبی داشته و به نظرم امسال قهرمان می شود، تراکتورسازی دوم خواهد شد و اسقلال برای سومی بجنگد.
* نحوه مرگ و همسر آینده قسمت است!
من درون ماشین بودم و تلفنی با دخترم صحبت می کردم که او گفت زلزله می آید و من گفتم فقط به حیاط برود. تا به منزل برگردم 40 دقیقه طول کشید ولی هنوز اثرات زلزله بود. بالاخره همه آدم ها یک روز به یک شکل می میرند و این اعتقاد را دارم. همچنین معتقدم زن و شوهر قسمت آدم ها هستند و اینکه یکی بگوید قسمتم را خودم مشخص می کنم، قبول ندارم.
* 2 آمریکایی من را نجات دادند
سال 80 که در امارات(النصر) بازی می کردم، برادر خانم من به این کشور آمد چون دو، سه ماه تنها بودم و یک روز گفت به ساحل جمیرا برویم. کنار دریا، آب تا سر زانوی من بود که یکدفعه به زیر آب رفتم و نفهمیدم چه اتفاقی افتاد. موج من را به وسط های دریا برد اما با اینکه زیر آب بودم، نترسیدم و مثل اینکه می خواهی روی هوا بپری و ضربه سر بزنی، پایم را به زمین می زدم، کمی بالا می آمدم، نفس می گرفتم و دوباره به زیر آب می رفتم. دوباره این اتفاق می افتاد تا اینکه روی آب صدای برادر خانمم را می شنیدم که می گفت Help، Help (کمک کنید). دیدم دو نفر به سرعت آمدند که هر دو آمریکایی بودند، من را به کنار ساحل آوردند و نجات دادند. آنقدر آب خورده بودم که تا یک روز مریض بودم. فقط همین که آن موقع نترسیدم تاثیر گذاشت. مرگ برای آدم ها می آید و هرکس با یک اتفاق مثل زلزله، بیماری و ... جان خود را از دست می دهد. ترسی از مرگ ندارم و شاید دلیل همین که آدم راحتی هستم و بی پرده حرف می زنم همین باشد. بالاتر از سیاهی که رنگی نیست.

نجات خداداد عزیزی از مرگ توسط 2 آمریکایی!

نجات خداداد عزیزی از مرگ توسط 2 آمریکایی!
: امتیاز : 5 تعداد رای : 14
برگرفته از کاپ -/ح
این مطلب مفید بود ؟
14 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف