نجات دختر جوان

نجات دختر جوان از دست داعش + تصاویر

تاریخ انتشار : 29 آبان 1393کد مطلب : 9713زمان مطالعه : 2 دقیقه
مادر فداکار هلندی که به خاطر نجات دختر جوان و 21 ساله خود از دست گروه تروریستی داعش به سوریه رفته و دخترش را به کشور خود بازگرداند.

عایشه یکی از دختران جوان اروپایی است که برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به سوریه و عراق رفته اند.او در ماه فوریه هلند را برای ازدواج با عمر ییلماز که هلندی-ترک است و زمانی در ارتش هلند خدمت می کرد ترک کرد.

عمر ییلماز

مونیک  یک مادر هلندی ساکن ماستریخت وقتی با پیام اینترنتی دخترش با مضمون پشیمانی او از پیوستن به داعش مواجه شد، به تنهایی و بر خلاف توصیه های سازمان های امنیتی هلند، به شهر رقه سوریه رفت و دخترش را با خود به ترکیه و سپس به هلند بازگرداند.
مونیک در ماه سپتامبر به تلویزیون هلند گفت که دخترش ظرف مدتی کوتاه از یک نوجوان شاداب هلندی به یک مسلمان رادیکال بدل شد. او از طریق شبکه های اجتماعی با عمر ییلماز در تماس بود و در نهایت عاشق او شد.
مادرش در این رابطه ادامه داد:او ییلماز را نوعی رابین هود می دید.
آیشه دختر 19 ساله این مادر هلندی سال گذشته از طریق اینترنت با یک داعشی ترک تبار به نام  عمر ییلماز  آشنا شد و به قصد ازدواج با او به ترکیه و سپس به سوریه گریخت.
پس از گذشت چند ماه آیشه با چهره واقعی گروه داعش آشنا و از کرده خود پشیمان می شود و از طریق اینترنت از مادرش درخواست کمک می کند.
 
عمر ییلماز
 
مادر این دختر نیز به ترکیه می رود و از آنجا با یک  لباس برقع وارد سوریه می شود و سپس طبق قرار قبلی با دخترش به شهر رقه می رود.مادر و دختر از رقه می گریزند و به ترکیه می آیند. دولت ترکیه به دلیل اینکه مونیک پاسپورت به همراه نداشته او و دخترش را دستگیر می کند اما تلاش های دیپلماتیک دولت هلند در نهایت منتج به نتیجه می شود و دولت ترکیه این مادر و دختر هلندی را آزاد می کند.
وکیل مونیک پس از بازگشت او و دخترش به ماستریخت هلند اعلام کرد دولت هلند به دلیل نقض قوانین ضد تروریسم این کشور این مادر را دستگیر کرده است.
آیشه نیز مشابه صدها دختر و زن دیگر از طریق اینترنت و ارتباط با عناصر داعشی فریب این گروه تروریستی را خورده و به سرزمین های تحت کنترل داعش در سوریه رفته بود.
این دختر پیش از  گریز از هلند به اسلام گرویده بود. عناصر داعش به ویژه افرادی که از کشورهای اروپایی به این گروه تروریستی پیوسته اند مهارت خوبی در ارتباط اینترنتی و اغفال زنان و دختران برای پیوستن به این گروه تروریستی دارند.

نجات دختر جوان از دست داعش + تصاویر

4.4311
این مطلب مفید بود ؟27635
برگرفته از عصر ایران-/ف
برچسب :
وبگردی