نمناک سرگرمیگوناگون نامگذاری 317 خیابان دنیا به نام این سرباز آلمانی + عکس
317 خیابان دنیا به نام یک سرباز آلمانی است که به خاطر کمک به یک کودک سیم های خاردار دیوار برلین را کنار زده بود.

 

سربازی که به خاطر نجات کودک اعدام شد 

یک سرباز آلمانی شرقی به پسربچه کوچکی در نزدیکی دیوار برلین در سال 1961 کمک می کند. این عکس زیبای بخش سرگرمی نمناک متعلق به یک سرباز آلمانی شرق است ، که به پسر کوچکی کمک می کند تا از دیوار تازه تاسیس برلین که آن روز ساخته شده بود، عبور کند. این پسر در آشوب های مردمی که در حال فرار بودند و خانواده هایی که در دو طرف مرز گرفتار شده بودند، جا گذاشته شده بود و این، یک سرباز جوان است و چشمانش با احتیاط به شانه او نگاه می کند که پر از ترس است.

به رغم دستور داده شده توسط دولت آلمان شرقی برای عدم ورود کسی به برلین شرقی، این سرباز به پسر کمک کرد تا دزدانه از میان سیم خاردار عبور کند. گزارش شده بود که این سرباز به وسیله افسر مافوق خود به خاطر این عمل خیرخواهانه اش دستگیر شد و سرباز را از واحد و سمت خود بیرون کشیدند.

اعدام سرباز به خاطر نجات کودک

خوشبختانه مجازات او جزئی بود و او زندانی نشد و یا تیر نخورد اما برخی از گزارشات حاکی است که این سرباز به دلیل خیانت به کشور اعدام شد.

توصیف این عکس با این اخطار همراه است که " هیچ کس نمی داند چه بر سر او آمده است." اما این پسر کوچک چطور به سمت مخالف دیواری که پدر و مادرش بودند رفت؟ با توجه به موزه چارلی در برلین، یکی از والدین او، پدرش، همراه پسری در آلمان غربی بود که به دیدار بستگانشان رفته بود و بقیه اعضای خانواده او در شرق بودند.

ممنوعیت ورود به این بخش ها یک شبه رخ داد و این خانواده را از هم جدا کرد. پدر بر این باور بود که پسر باید با مادرش بزرگ شود، بنابراین او پسر را مجبور کرد تا به سمت نرده ای برود که در آن سربازی او را بلند کرده بود.

یک شب بین 12 و 13 ام آگوست 1961، پلیس و واحدهای ارتش آلمان شرقی شروع به بستن مرزها کردند و تا صبح روز یکشنبه مرز برلین غربی بسته شد.

نجات کودک توسط سرباز

ماجرای سربازی که به خاطر نجات کودک، اعدام شد 

نیروهای آلمانی شرقی و کارگران شروع به جدا کردن خیابان ها با سیم خاردار و فنس کردند تا در امتداد مرز، مردم دیگر توسط ماشین و هم پیاده قادر به عبور از سیم ها و نرده ها نباشند و این نرده ها و دیوار در مرز 156 کیلومتری (97 مایلی) در اطراف سه بخش غربی و 43 کیلومتر (27 مایل) که غرب و شرق برلین را تقسیم کرده بودند، بنا شدند. این سد در منطقه شرقی برلین شرقی یا آلمان غربی ساخته شده است ، تا اطمینان حاصل شود که در هیچ نقطه ای به برلین غربی تجاوز نکرده است. به طور کلی، دیوار کمی در داخل برلین شرقی بود، اما در قسمت هایی کمی دورتر از مرز قانونی قرار داشت و بعد از آن، مانع اولیه به دیوار درست شد، اولین عناصر بتنی و بلوک های بزرگ در 17 آگوست نصب شدند.

متن زیر نوشته ای از دفتر یاداشت این سرباز آلمانی است:

گاهی انسان بودن گناه بزرگیست. اکنون که میدانم بخاطر کمک کردن به کودکی بیگناه که بازیچه جنگ و خشونت شده است فردا قبل از طلوع آفتاب مرا بدستان خداوند می سپارند. میدانم که انسانیت هرگز نمیمیرد ولی بدانید که گاهی انسانیت گناه بزرگیست.

طبق گزارش سایت صدا و سیما مجسمه این سرباز بزرگ در 70 کشور دنیا ساخته شد و 317 خیابان در دنیا بنام این انسان بزرگ نامگذاری شد و آن کودک هم بنیانگذار یکی از بزرگترین بنیادهای خیریه در کشور آلمان شد.

سرباز آلمانی که بخاطر نجات یک کودک اعدام شد + تصاویر

نامگذاری 317 خیابان دنیا به نام این سرباز آلمانی + عکس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف