دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیخانه داری نحوه تمیز کردن قهوه ساز با مواد طبیعی
تمیز کردن قهوه ساز ، نحوه تمیز کردن قهوه ساز
انواع قهوه ساز نیاز به تمیز کردن ماهانه برای حذف رسوبات سخت آب، پس مانده روغن قهوه که فاسد شده و سایر ناخالصی و کثیفی ها دارند و تنها شستن آن کافی نیست و نیاز به جرم گیری خواهند داشت.
بازدید : 5,367 نفر

راهنمای تمیز کردن قهوه ساز

اگر نمی خواهید قهوه شما به دلیل جرم گرفتن دستگاه طعم و بوی بدی بدهد نیازی به خریدن پاک کننده های قوی برای شستن و تمیز کردن قهوه ساز نیست.می توانید از سرکه معمولی برای جرم گیری و تمیز کردن قهوه ساز خود استفاده کنید.کافی است مراحل زیر را انجام دهید تا قهوه شما در دفعات بعدی بسیار خوشمزه آماده شود.

پاک کردن قهوه ساز

1 - قهوه ی باقی مانده را از ظرفش خالی کنید. قهوه ی قدیمی توری را از کف و فیلتر آن پاک کنید.

2 - ظرف آن را با آب سرد بشویید و سپس با یک قسمت سرکه و دو قسمت آب پر کنید.

3 - مخلوط سرکه و آب را درون مخزن قهوه ساز بریزید و آن را روشن کنید تا دم بکشد. وقتی دم کشیدن کامل شد، قهوه ساز را خاموش کنید.

4 - اجازه دهید که سرکه به مدت 15 دقیقه در ظرف باقی بماند.

5 - مجدداً قهوه ساز را روشن کنید و وقتی دم کشید خاموش کنید و بین هر بار روشن و خاموش کردن آن 15 دقیقه فاصله در نظر بگیرید.

6 - توری و فیلتر را با آب گرم و صابون بشویید و سپس آب بکشید. آماده باشید که دفعه ی بعد یک فنجان قهوه با طعم عالی بخورید.
 
برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید بهتر است که قهوه ساز را ماهی یکبار بشویید.
اگر برای یک مدت طولانی از قهوه سازتان استفاده نکردید، برای استفاده ی مجدد از آن قبل از شستن با آب بهتر است اول یکبار با سرکه بشویید

نحوه تمیز کردن قهوه ساز با مواد طبیعی

برگرفته از چگونه-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف