از بین بردن لکه های کهنه لباس

نحوه پاک کردن لکه های کهنه قدیمی لباس

کد مطلب : 2415تعداد نظرات : 6 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
حتما پیش آمده که لکه های کهنه روی لباس باعث می شود تا دیگر نتوانید از آن لباس استفاده کنید باید گفت که از روش درستی برای تمیزکردنش استفاده نکردید.

چگونه از شر لکه های کهنه لباس خلاص شویم؟

لباس های ما در معرض تماس با مواد مختلفی هستند که این مواد لکه هایی را روی لباس ها ایجاد می کنند . اگر پس از ایجاد لکه بر روی لباس اقدام به شستن آن کنید به راحتی لکه ها پاک و تمیز می شوند.

اما اگر لکه ها مدتی روی لباس باقی بمانند و خشک شوند به لکه های کهنه تبدیل می شوند که پاک کردن آن ها ساده نیست اما این کار با استفاده از روش هایی که در این بخش از نمناک ارائه کرده ایم ، غیر ممکن نیست و شما می توانید از شر انواع لکه های کهنه خلاص شوید.

تمیز کردن لکه

لکه های کهنه لباس را چگونه از بین ببریم؟

پاک کردن همه لکه های کهنه با جوش شیرین

برای پاک کردن لکه های کهنه جوش شیرین بسیار موثر است. چهار قاشق جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه آب ولرم مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد سپس این خمیر را با یک برس کوچک روی لکه بمالید و اجازه دهید تا خشک شود. اکنون خمیر خشک شده را جدا کنید و لباس را بشویید.

جوش شیرین برای لکه

لکه های کهنه لباس را با جوش شیرین پاک کنید

پاک کردن لکه های کهنه لباس

نحوه پاک کردن لکه هایی که ثابت شده و کهنه هستند و با هیچ مواد شوینده ای پاک نمیشود این است که :دو قاشق غذا خوری پودر لباسشویی ، سه قاشق غذا خوری سرکه و یک لیتر آب گرم را با هم مخلوط می کنیم و لکه را با آن شستشو می دهیم.

استفاده از پرکربنات سدیم برای پاک کردن لکه های کهنه لباس

محصولات زیادی در بازار به عنوان لکه بر اکسیژنه یا سفید کننده اکسیژنه وجود دارند که می توانید آنها را از فروشگاه های لوازم بهداشتی تهیه کنید. انواع پودری این محصولات را که حاوی کربنات پتاسیم و پرکربنات سدیم با درصد بالا هستند انتخاب کنید.

ظرف مناسبی با توجه به اندازه لباس یا ملحفه و... انتخاب کنید و این ظرف را با آب گرم پر کنید زیرا سفید کننده های اکسیژنه نیاز به آب داغ دارند تا عمل کنند. اندازه کافی آب بریزید تا لباس کاملا داخل آب غوطه ور شود.

از بین بردن لکه روی لباس

نحوه برطرف کردن لکه های کهنه لباس

هر نوع از محصولات لکه بربه علت ترکیبات مختلف دستور خاصی برای استفاده دارند پس قبل از استفاده این دستورالعمل را به دقت بخوانید. سپس مقدار مناسب از ماده را داخل آب گرم بریزید و هم بزنید تا سریع تر حل شود.

قسمتی از لباس را که لک شده است داخل محلول بزنید و سی دقیقه لباس در آن بگذارید.اگر می خواهید نتیجه بهتری بگیرید 5 تا 6 ساعت لباس را داخل محلول نگه دارید .

به منظور کاهش نیافتن فعالیت ماده شیمیایی سفید کننده در اثر خنک شدن تدریجی آب چند وقت یکبار کمی آب داغ به محلول اضافه کنید.

پس از محو شدن کامل لکه لباس را مانند همیشه بشویید و هنگام شستشو نیز کمی از پرکربنات سدیم را هم به آب اضافه کنید تا لکه های کهنه کامل پاک شود. اگر پس از شستن و آبکشی بخش هایی از لکه باقی ماند ، دوباره از محلول سفید کننده اکسیژنه استفاده کنید.

رفع لکه بتادین

بهترین روش برای رفع لکه های کهنه لباس

پاک کردن انواع لکه های کهنه لباس

تمیز کردن لکه کهنه عرق روی لباس

تمیز کردن لکه کهنه عرق، با پشت قاشق سه قرص بدون روکش آسپرین را پودر کنید و در نصف پیمانه آب ولرم حل کنید و سپس دو تا سه ساعت قسمت لک شده لباس را درون این محلول بگذارید و بعد آن را بشویید.

تمیز کردن لکه های کهنه خون لباس

بهترین ماده برای پاک کردن لکه های کهنه خون ماده ای است که برای ترد کردن گوشت در کبابی ها مورد استفاده قرار می گیرد زیرا ساختار پروتئینی را در هم می شکند. یک قاشق از این ماده را با دو قاشق آب مخلوط کنید و خمیر حاصل را روی لکه بمالید و پنج دقیقه صبر کنید سپس لباس را بشویید واگر تاثیر نداشت دوباره این کار را تکرار کنید و مدت بیشتری صبر کنید.

برای پاک کردن لکه های کهنه خون ، لباس را با آب خیلی سرد خیس کنید و صابون را روی لکه بمالید سپس چند دقیقه صبر کنید و از فاصله زیاد روی لکه آب سرد بریزید و بعد لباس را بشویید.

لکه خون قدیمی روی لباس

لکه های کهنه لباس را با این روش تمیز کنید

تمیز کردن لکه های کهنه چمن روی لباس

برای تمیز کردن لکه های کهنه چمن ، مقداری سرکه سفید را درون ظرفی بریزید و سی دقیقه قسمت لک شده لباس را داخل آن خیس دهید. میزان سرکه باید طوری باشد که لک در آن غوطه ور شود. سپس لباس را بشویید و اگر لکه وجود داشت قبل از خشک کردن لباس دوباره همین کارها را انجام دهید.

تمیز کردن لکه های کهنه جوهر روی لباس

برای پاک کردن لکه کهنه جوهر ، یک دستمال کاغذی زیر قسمت لک شده بگذارید و با اسپری موکه حاوی الکل است روی آن اسپری کنید و وقتی که هنوز خیس است لکه را با یک دستمال تمیز و سفید پاک کنید. چندین بار این کار را انجام دهید تا لکه کاملا پاک شود و بعد لباس را بشویید.

 

نحوه پاک کردن لکه های کهنه لباس با روش های طبیعی در خانه

3.9466
این مطلب مفید بود ؟361105
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
نظرات6 نظر به ثبت رسیده است
یکتا1394-12-04
برای تمیزی فر از چیف استفاده کردم تا حدود تمیز شد اما لکه ها کاملا ازبین نرفتند
102
پروانه1396-07-19
اول باابگرم دیوارفر را مرطوب کنید بعدفر راروشن کرده گرم کنید تا سطوح دیواره فر داغ شود سپس خاموشکرده وبلافاصله با اسپری پاک کننده گاز به دیواره ها بپاشید تا مرطوب شود کمی صبر کنید وبا اسکاج شروع به پاک کردن کنید توجه داشته باشید که درهر مرحله نباید خشک شود نتیجه را میبینید من برای لکه های ماندگار وسخت گاز چنین میکنم البته همیشه تمام لکه هارا باید مدتی تر نگاه دارید تا به اصطلاح خیس بخورد
116
مریم1396-09-29
سلام ببخشید من یه لباس سفید دارم که خیلی وقت پیش روش کرم مالیده شده بود با انواع راهکارها شستم اما جاش زرد شد و تمیز نشد چطوری میتونم لکه رو از بین ببرم ؟لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید
6850
رضا شکوهی1396-10-10
سلام من سنگ کرم روشن کار کردهام و حالا بر روی سنگ ها لک های سبز رنگ ظاهر شدهبا چه چیزی از بین خواهد رفت؟
710
پردیس1397-07-15
سلام چطوری میشه رد خودکار رو از رو لباس که جنس مخملی داره پاک کرد این لک قدیمیه لطفاااااا راهنماییم کنین
106
زهره1397-09-20
سلام رد خودکار از روی لباس دخترم با اتک پاک شد
51
وبگردی