نمناک سرگرمیفال “فال حافظ” آنلاین + روش صحیح گرفتن فال
فال حافظ ، گرفتن فال حافظ
فال حافظ یکی از مشهورترین و مهم ترین فال هایی می باشد که در میان ایرانیان رایج است در این مطلب قصد داریم هم بصورت آنلاین برای شما فال بگیریم و هم طریقۀ صحیح گرفتن “فال حافظ” را به شما عزیزان شرح دهیم.

فال حافظ آنلاین به همراه تفسیر آن

فال حافظ برای بسیاری از مردم ارزش زیادی دارد، امروزه در خانۀ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می شود و اشخاص مطابق آیین های دیرینۀ خویش در مراسم های گوناگون از جمله عید یا مناسبت های مذهبی دیوان حافظ را گشوده و فال می گیرند. ولی گرفتن فال حافظ مراحل خاصی دارد که احتمالا برخی از مردم آگاهی کافی در ارتباط با آن نداشته باشند و نتوانند به صحت فال حافظ بگیرند با ما همراه باشید تا نحوۀ صحیح گرفتن فال حافظ را قدم به قدم همراه با تفسیر کردن آن یاد بگیرید.

گرفتن فال حافظ

فال حافظ

قدم اول:نیت

نیت فال، مهمترین قسمت ماجراست. چنانچه به فال و این جور چیزها باور ندارید، خب از ابتدا بگویید و زمان خودتان و خواجه را پامال نکنید. خودتان باشید، یکی بیاید سراغتان و هی بیخود بگوید کارتان دارد، عصبی نمی شوید؟ این است که آدم نباید تن مرده را توی گور بلرزاند. کاری ندارید، بفرمایید.

درصورتیکه هم کاری دارید، سوالی دارید، خب درست نیت کنید. نیت هایتان نباید چیزهای آشکار باشد. همگی می دانیم که اکنون اگر کسی پولش به خرید خانه برسد و نخرد، حماقت کرده. اینکه دیگر فال زدن ندارد. از آن طرف سوال های کلی و فضایی درباره چیستی و چرایی هم نپرسید و مثل اقبال لاهوری درنیایید که «پس چه باید کرد ای اقوام شرق؟» راجع به یک موضوع آشکار و معین نیت کنید، مثلا اینکه انتها و عاقبت فلان کار چطوری می شود؟ آیا انجام فلان کار خوب است؟ یا یک همچو چیزهایی.

قدم دوم:فاتحه

از گذشته گفته اند بی مایه فطیر است. اگر جواب درست می خواهید، لب بجنبانید و یک فاتحه برای خواجه بخوانید. برخی ها حتی نذر هم می کنند که مثلا درصورتیکه این فال گره از کارشان باز کند، برای مزار خواجه شمع ببرند، برخی ها هم نبات می برند سر خاک خواجه و بین حاضران بخش می کنند.

قدم سوم:قسم

نیت کردید، فاتحه هم دادید، حالا دیوان به دست می خواهید فال بگیرید. جزو اعمال این قست، قسم دادن خواجه است تا توی رودربایستی بماند و یک پاسخ آشکار تری بدهد. معمولا صیغه قسم به این فرم جاری می شود:«ای خواجه حافظ شیرازی، تو که دانای هر رازی، آینده ما را خوب بنوازی» لابلای اینها، می توانید چیزهای هم قافیه دیگری هم بگذارید؛ مثلا برخی ها برای بالا بردن پیاز داغ قسم، پای رفیق خواجه، یعنی شاه شجاع (یکی از حکام شیراز که همزمان خواجه بوده) را هم میان می کشند و می گویند:«به حق یارت، آن شاه غازی» (غزاکننده، جنگجو) اما بیشتری ها، مساله را ناموسی می کنند و می گویند:«به شاخ نباتت که بهش می نازی». شما هم خواستید می توانید اضافه کنید، کی به کی است؟

قدم چهارم:سرکتاب

پس از اجرا سه مرحله بالا، می رسیم به خود شعر خواجه. اکنون روش هایی قبیل استفاده از پرنده معتاد، کلیک در سایت ها مد شده است. لکن روش آئینی «کس نخارد پشت من / جز ناخن انگشت من» هنوز هم پاسخ می دهد مثل بنز.

کافی است قبل از خاراندن پشت، ناخن زحمتکش را لای صفحات کتاب ببرید تا شانسکی یک صفحه ای باز شود، نیازی به بچه نابالغ و این حرف ها هم نیست. برابر قانون احتمالات، هر کسی سر کتاب باز کند، همان شانسی را برای تعیین یک غزل خاص داردکه شما دارید. فقط یادتان باشد که طبق سنت با دیوان پاره یا معیوب نباید فال گرفت.

  قدم پنجم:فال

مطابق سنت، از بین آن دو صفحه ای که انگشت مبارک بینشان گیر کرده، باید صفحه سمت راستی را انتخاب کنید. غزل بالای صفحه راست، جواب شماست. غزل اگر از ابتدای صفحه آمده که چه بهتر، وگرنه می رویم به صفحه قبل و ابیات اولی غزل را از آنجا می خوانیم. توی مجموعه ابیات این غزل، یک یا چند بیت به نیت شما ارتباط دارد. باید آنها را مشخص کنید.

چنانچه پیدا شد که چه بهتر، اگر نشد هم مضطرب نباشید. بروید به غزل بعدی (یعنی دومین غزل توی صفحه دست راست). یکی از بیت های 1، 3 یا 5 این غزل دومی «شاهد» فال شما هستند. یعنی مطالب غزل قبلی را مجدداً تایید و تکرار می کنند.

 یادتان باشد که هی دوباره و سه باره برای یک چیز فال نگیرید.

چطور پاسخ فال حافظ خودمان را تفسیر کنیم؟

توی گرفتن فال حافظ، مهم فهم و دریافتی است که خودشما از آن شعر دارید. درست مثل مشورت است.

شدنی است یک حرف واحد را دو نفر مختلف، دو جور گوناگون بفهمند. چه برسد به شعر خواجه که معمولا چند وجهی و مملو از معانی متفاوت هم هست. این است که هنگام فال، باید خودتان شعر را بخوانید (یا بشنوید) بعد خودتان به آن فکر کنید و با فهم و دریافت خودتان، پاسخ را پیدا کنید. می پرسید چطوری؟ اینطوری:

  •  گاهی هست که توی شعر اشارات واضحی دارد که این کار / نیت خوب است یا نه. مثلا اگر فالتان، غزل «دیدم به خواب خوش که به دستم پیاله بود» آمد، تویش این بیت هست:«از دست برده بود خمار غمم سحر / دولت مساعد آمد و می در پیاله بود». خیلی واضح خواجه دارد می گوید وقت و بخت برای انجام این کار، جفت است و برو جلو خودم هوایت را دارم و دمت گرم و این حرف ها ولی چنانچه کتاب را باز کردید آمد که «قراری کرده ام با می فروشان / که روز غم بجز ساغر نگیرم» متاسفانه کارتان تمام است.
  • حالا اگر جوابتان خیلی واضح توی شعر نبود، راهش این است که به لغات و افعالی که توی شعر به کار برده شده دقت کنید. ببینید هیچ چیزی هست که به موضوع نیت شما ربط داشته باشد؟ مثلا اگر درباره خانه خرید در فلان محله مشورت خواسته اید، افعالی مثل خریدن و فروختن و ساختن و خراب کردن، لغاتی نظیر در و دیوار و داربست و حتی چیزهایی مانند نشستن و خوابیدن (کارهایی که در خانه انجام می دهیم) می تواند به نیت شما مربوط باشد. بعد از پیدا کردن این قسمت های مرتبط، به مثبت یا منفی بودن فعل مربوطه توجه کنید.جواب معلوم می شود. مثلا با همان نیت اگر غزل «بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد» آمد، هول نکنید که خواجه چرا به مشاوره اقتصادی شما جواب عاشقانه داده! توی غزل بگردید، می توانیداین بیت را پیدا کنید:«ز سرو قد دلجویت مکن محروم چشمم را / بدین سرچشمه اش بنشان که خوش آبی روان دارد» توی مصرع دوم معلوم می شود که محله مورد نظر، چشم خواجه را گرفته. (تازه توی غزل، اشارات واضحی مثل این هم هست:«به فتراک ار همی بندی خدا را زود صیدم کن / که آفت هاست در تاخیر و طالب را زیان دارد» عرض نکردیم موضوعاتی مثل ضرورت خریدن هر چه سریع تر را خواجه حافظ هم می داند؟
  • یک روش دیگر برای استنباط معنا و منظور فالتان، توجه به تصاویری است که خواجه در شعرش ساخته است. مثلا سر کتاب را باز می کنید و این بیت می آید:«گفتم خوشا هوایی کز باغ حسن خیزد / گفتا خنک نسیمی کز کوی دلبر آید». بیت همینجوری هم داد می زند که مثبت است، چون دوتا کلمه «خوشا» و «خُنُک» تویش آمده اما به جز این، خواجه دارد یک تصویری هم به شما می دهد:نسیمی که از توی یک باغ می آید قطع می شود و باد از سمت شهر می وزد. اینجایش دیگر یک خرده شبیه حرف های فروید و یونگ است. باید به این تصویر فکر کنید و ببینید این عکس چی به یادشما می آورد.

کل طالع بینی چینی (یی چینگ) همینطوری است:تصویری به شما می دهد، مثلا کوه بالای سر رودخانه و صاحب فال باید از دقت در این عکس به معنای فالش پی ببرد. راهش زیاد توضیح دادنی نیست. همانند رویت تصاویر سه بعدی است. توی یک لحظه ممکن است هر چیز برایتان پیدا بشود. یک چند باری آزمایش کنید، خودتان آگاه می شوید این شیوه چطور عمل می کند.

گرفتن فال حافظ

فال شما :

فال حافظ آنلاین

 

فال حافظ

فال حافظ آنلاین + روش صحیح گرفتن فال حافظ

“فال حافظ” آنلاین + روش صحیح گرفتن فال
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 7319
برگرفته از جوان - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5902 1417
نظر کاربران
بهزاد سعیدی

بهزاد سعیدی

بسیار به کارم امد توصیه میکنم که شما هم نگاهی به فال حافظ داشته باشید

پاسخ دادن 37 7
باران

باران

آره من که اصلا باورم نمیشه اینقدر درست دربیاد!

پاسخ دادن 19 15
مائده

مائده

وصف حال خودم بود...

پاسخ دادن 11 5
مائده

مائده

حافظ دوستت داریم...ختم کلام

پاسخ دادن 10 5
Sp

Sp

بنظر من فال حافظ بینظیره ..من که راضی بودم ..

پاسخ دادن 11 5
مهسا

مهسا

بله واقعا خوب بود

پاسخ دادن 9 1
مرضیه

مرضیه

راستش واسه من یه چیزی در اومد که نفهمیدم منظورش چیه ... چون من اصلا اون چیزی رو که گفت پیدا نمی کنم.

پاسخ دادن 5 3
فاطمه

فاطمه

عالی بود متشکرم

پاسخ دادن 9 4
عبدالله بلوچ

عبدالله بلوچ

باسلام خدمت دوستان مطالب بسیاری عالیییییی بود و واقعا حضرت حافظ به درستی غزل سروده درود بر شما

پاسخ دادن 2 6
رضا

رضا

سلام...حافظ واقعا دانای هر رازی هست ...ما ایرانیان خصوصا مردمان شیراز بهش افتخار میکنیم...حافظ تو دل همه ادمهاست فق کافیه بهش اعتقاد داشته باشی....

پاسخ دادن 2 1
سزار

سزار

به نظر من عاليه

پاسخ دادن 2 4
سارا دولتی

سارا دولتی

فال حافظ عالی بود دست شمادرد نکنه

پاسخ دادن 7 2
احمد

احمد

فال حافظ ازهرنوع فالهای دیگربه انچه درذهن داریم نزدیکتره

پاسخ دادن 1 1
محمد

محمد

عالی...عالی....عالی ...حافظواقعا عارف به تمامه معناست

پاسخ دادن 2 0
مانی

مانی

واقعا درست بود ممنون از شما

پاسخ دادن 1 1
صبا

صبا

سلام باتشکرعالی بود فال حافظ ایول

پاسخ دادن 5 2
مرین

مرین

سلام واقعا عالی بود مچکرم

پاسخ دادن 4 0
سروه

سروه

عالی بود

پاسخ دادن 2 3
عالی بودواقعا ممنون

عالی بودواقعا ممنون

فال حافظ واقعا عالی است

پاسخ دادن 4 0
سعید

سعید

بسیار عالی و بی نظیر بود. سپاسگزارم

پاسخ دادن 2 1
مریم

مریم

واقعا امیدوارم کرد این حافظ شیرازی روحش شاد

پاسخ دادن 6 1
صدف

صدف

بسیار خوب جوابم را داد عالی بود

پاسخ دادن 2 0
منطق

منطق

خدا به ما عقل و درایت داده . فال هیچ معنی نمیده. برنامه ریزی برای اینده داشته باشیم بهتره

پاسخ دادن 6 1
رضا

رضا

حافظ واقعا دانای هررازیست..ولی ای کاش ی چاره ای برای مشکلات ما پیدا میکرد..وبگوید تاکی بایدصبرکنیم مشکلاتمون حلشه..

پاسخ دادن 2 1
مانیا

مانیا

عالیه واقعاخیلی خوب بود

پاسخ دادن 0 0
آرین فال حافض بهترین

آرین فال حافض بهترین

آرین به نضر من فال حافض بهترین بهترین است.

پاسخ دادن 0 2
مهدیه

مهدیه

خیلی عالی بود

پاسخ دادن 2 0
ناشناس

ناشناس

خیلی عالیه مرسی

پاسخ دادن 2 1
sultan

sultan

دقيقا همون چيزي رو گفت كه بقيه هم ميگن كاملا صحيح بود

پاسخ دادن 1 0
فرهاد

فرهاد

دقیقا درست از اب در امد عالی بود چیزی که اتفاق افتاده بود وباید انجام بدم رو پیشنهاد داد

پاسخ دادن 2 2
میلاد

میلاد

بسیار عالی

پاسخ دادن 0 0
حسین

حسین

واقعادرست باورم نمیشه

پاسخ دادن 3 0
پری

پری

شعرحافظ بسیار تٲویل پذیره به گونه ای که هر کسی برداشتی متفاوت ازش داره دلیلش هم همینه شده فال . وگرنه فال که خرافاته

پاسخ دادن 0 0
جواد

جواد

قربون حافظ عالیه

پاسخ دادن 0 0
تینا

تینا

راس میگه خداییش هیچ کارو بارم معلوم نیس خیلی سر در گمم

پاسخ دادن 1 0
لیلا

لیلا

واقعا درست و عالی بود ....خداوند رحمتت کند

پاسخ دادن 1 0
ا

ا

بایدقلبتان پاک کنیدازشبهه وتردید،جواب میگیرید

پاسخ دادن 0 0
نسیم

نسیم

حافظ برای من بهترین حس زندگیه ازصبح که فالش رابازکنم تاشب همین برایم کفا میکند

پاسخ دادن 0 1
مجید

مجید

باز هم مثل همیشه عالی بود .حافظ دوست خوب من

پاسخ دادن 2 0
الی خانم یه دخی شیطو

الی خانم یه دخی شیطو

واقعا راست میگه همین جوری که گفت بود

پاسخ دادن 0 1
محمد

محمد

با سلام ، اگر حقیقتا در تصمیم گیری و انتخاب یک موضوع با اهمیتی در سر چند راهی گرفتار شدید و با تمام وجود دنبال راه حل و انتخاب مسیر درست بودید به فال حافظ عزیز مراجعه کنید . بنده در از دست دادن شخصی که قرار بود چند روز دیگر به خواستگاری ایشان برویم دچار چنان غم و اندوهی شده بودم که این درد و رنج بزرگ می رفت تا تمام وجودم را متلاشی کند به یکباره یاد فال حافظ عزیز افتادم و با خلوص نیت و اعتقاد کامل فال حافظ گرفتم آمد: یوسف گم گشته بازآید به کنعان غم مخور / کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور - ای دل غمدیده حالت به شود دل بد مکن/ وین سر شوریده بازآید به سامان غم مخور- گر بهار عمر باشد باز بر تخت چمن/چتر گل در سر کشی ای مرغ خوشخوان غم مخور - دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت / دائما یک سان نباشد حال دوران غم مخور !!!!!!!!! روحت شاد حافظ عزیز الان بیست سال از آن روز می گذرد و خوب بر من ثابت شد که از دست دادن آن شخص و انتخاب شخص دیگری برای همسری چه تاثیر بسزائی در موفقیت و خوشبختی زندگی من دارد روحت شاددددددددددد حافظ

پاسخ دادن 5 0
فاطمه ن

فاطمه ن

وصف حالم بود

پاسخ دادن 0 0
زهرا

زهرا

سلام.اگر دلسرد نشوی و دوباره شروع کنی هرچند که موقعیت اول رو نداری ولی مطمعن باش به خوشبختی میرسی.این فال من هست خداروشکر جناب خواجه حافظ شیرازی ناامیدمون نکرد.

پاسخ دادن 0 0
مژگان

مژگان

یه وقتایی که حوصله داره و سرش خلوته خوب جواب میده.

پاسخ دادن 2 0
عمار

عمار

عالییییییییی

پاسخ دادن 1 0
شعلی

شعلی

عالی بود دقیقا جوابمو داد حتی باورتون میشه یه شعرو دو بار اومد واسم . راجب نیتم

پاسخ دادن 0 0
مهرنوش

مهرنوش

من شدیدا به اشعار حافظ که به صورت تفآل میگیرم اعتقاد دارم,چون همیشه در جواب به نیت هایی بوده که کردم...

پاسخ دادن 0 0
علی

علی

راز دیوان حافظ این است که متاثر از قران مجید میباشد و به همین خاطر استکه هر کس با اعتقاد کامل به اون تفال بزند حوابش را میگیرد مثل استخاره به قران کریم

پاسخ دادن 1 4
نفیسه

نفیسه

خیلی جالب بود نیت و فالم درست شبیه هم بود فقط امیدوارم اتفاقاتی که توی فالم گفته قراره بیفته هرچی سریعتر بیفته... اگر افتاد حتما اینجا کامنت میذارم.. مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دادن 3 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف