نمناک سرگرمیفال “فال حافظ” آنلاین + روش صحیح گرفتن فال
فال حافظ ، گرفتن فال حافظ
فال حافظ یکی از مشهورترین و مهم ترین فال هایی می باشد که در میان ایرانیان رایج است در این مطلب قصد داریم هم بصورت آنلاین برای شما فال بگیریم و هم طریقۀ صحیح گرفتن “فال حافظ” را به شما عزیزان شرح دهیم.

هرآنچه که باید از فال حافظ بدانید ! 

گرفتن فال حافظ

فال کلمه عربی است که به معنای پیشگویی ، بخت ،طالع و شگون است . بسیاری از افراد برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند . ایرانیان نیز جزو این دسته از افراد هستند که به تفال اعتقاد دارند ، آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» که از دو کلمه مرغ و آوا تشکیل گردیده است ،می گویند. در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در گذشته ایرانیان با آواز و حرکت پرنده ها فال می زدند و دیدن هدهد را خوب و عقاب را بد می دانسته اند.

فال حافظ گرفتن

هرآنچه که باید از آداب و رسوم گرفتن فال حافظ بدانید ! 

اولین فال چگونه و کی از دیوان حافظ گرفته شد؟

یکی از فال هایی که ایرانیان اعتقاد ویژه ای به آن دارند تفال به خواجه حافظ شیرازی است که معمولا در مناسبت هایی مختلف مانند جشنها، شادیها، اعیاد و...به دیوان خواجه تفالی می زنند . اولین بار فال زدن به حافظ از ساعاتی پس از مرگ او آغاز شد . پس از فوت حافظ عده ای از دفن او در گورستان مصلی جلوگیری می کردند . برای اینکه این مشکل حل شود اشعار حافظ را سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را جدا کرد ، بدین گونه اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره 82 خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت                               من و شراب فرح بخش و یار حورسرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست                                  که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ                                          که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

طریقه و نحوه گرفتن فال حافظ

معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در مناسبت های مختلف انجام می شود و برای فال گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد زیرا فال گرفتن از دیوان حافظ کار هر کسی نیست و شرایط خاصی دارد .

تفال به دیوان حافظ بیشتر در گردهمایی ها اتفاق می افتد و گرفتن بیش از سه فال برای یک نفر بی احترامی به حافظ تلقی می شود. برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش شاخ نبات قسم داد. برخی از افراد برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی ، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

شعر حافظ

عکس نوشته اشعار حافظ شیرازی

بعد از ادای این جمله فاتحه ای برای شادی روح خواجه شیراز می خوانند و دیوان را با حضور قلب در دست چپشان می گیرند و با دست راست باز می کنند و اولین غزلی که از سمت راست صفحه می آید، البته از ابتدای غزل، در نظر می گیرند. اولین بیت غزل بعد نیز شاهد یا تأئید کننده تفأل است.

بعد از گرفتن فال حافظ ، صاحب فال آن را بر اساس آرزو و نیتش تفسیر می کند که این تفسیر بستگی به شرایط روحی و اعتقاد او به فال حافظ دارد.

چطور پاسخ فال حافظ خودمان را تفسیر کنیم؟

اشعار خواجه حافظ شیرازی معمولا چند وجهی است و معانی گوناگون دارد . تشخیص خوب وبد اشعار حافظ به گیرنده فال و فهم و دریافت او از این اشعار بستگی دارد . بهتر است بعد از گرفتن فال حافظ این اشعار را بر اساس نیت خود بسنجید و بر روی آن کمی فکر کنید تا پاسخ خود را دریابید.

 گاهی در شعر اشارات واضحی است که نشان دهنده نیت خوب است. مثلا اگر فالتان، غزل «دیدم به خواب خوش که به دستم پیاله بود» آمد، در آن این بیت هست:«از دست برده بود خمار غمم سحر / دولت مساعد آمد و می در پیاله بود». در این شعر خیلی واضح به بخت خوب برای انجام این کار، اشاره شده است و اگر این شعر برایتان آمد «قراری کرده ام با می فروشان / که روز غم بجز ساغر نگیرم» متاسفانه کارتان به مشکل می خورد.

 

اما اگر محتوای اشعار پاسخگوی شما نبود ،به لغات و افعالی که در شعر به کار برده شده دقت کنید. مانند اینکه اگر درباره خانه خریدن در فلان محله مشورت خواسته اید، افعالی مثل خریدن و فروختن و ساختن و خراب کردن، لغاتی نظیر در و دیوار و داربست و حتی چیزهایی مانند نشستن و خوابیدن (کارهایی که در خانه انجام می دهیم) می تواند به نیت شما مربوط باشد. بعد از پیدا کردن این قسمت های مرتبط، به مثبت یا منفی بودن فعل مربوطه توجه کنید.جواب معلوم می شود. مثلا با همان نیت اگر غزل «بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد» آمد، در غزل بگردید، می توانیداین بیت را پیدا کنید:«ز سرو قد دلجویت مکن محروم چشمم را / بدین سرچشمه اش بنشان که خوش آبی روان دارد» در مصرع دوم خواهید فهمید که محله مورد نظر، چشم خواجه را گرفته است . 

روش دیگر برای استنباط معنا و منظور فالتان، توجه به تصاویری است که خواجه در شعرش ساخته است. مثلا سر کتاب را باز می کنید و این بیت می آید:«گفتم خوشا هوایی کز باغ حسن خیزد / گفتا خنک نسیمی کز کوی دلبر آید». در بیت دو کلمه «خوشا» و «خُنُک» به کار رفته که مفهوم شعر را نیک می کند . 

 

راز ماندگاری و جادوگری کلام خواجه حافظ

کلام حافظ شیرازی بسیار دلپذیر ، پر مفهوم و تاثیرگذارو ماندگار است اما راز ماندگاری آن در چیست؟

اولین راز ماندگاری کلام حافظ گسترده بودن و تنوع آن است که از ویژگی های منحصر به فرد آن محسوب می شود که مرور زمان نیز موجب کهنگی آن نشده است. روی سخن حافظ شیراز پا را فراتر از قومیت و نژاد گذاشته است و روی سخن آن با همگان است.

اولین راز ماندگاری کلام حافظ همه فهم بودن این اشعار است . حافظ اندیشمندی متفکر و دارای اندیشه ها و افکاری قابل بحث و مهم در همه ابعاد زندگی بشر است که مسائل زندگی و حیات و اجتماعی بشر مانند زندگی، اجتماع، سیاست، عشق، عرفان، آزادگی، صبر و تحمل، مدارا، دنیا، آخرت، خدا، جبر، اختیار و ... را در خود جای داده است.

فال کامل حافظ

اشعار فال حافظ

کل طالع بینی چینی (یی چینگ) همینطوری است:تصویری به شما می دهد، مثلا کوه بالای سر رودخانه و صاحب فال باید از دقت در این عکس به معنای فالش پی ببرد. راهش زیاد توضیح دادنی نیست. همانند رویت تصاویر سه بعدی است. توی یک لحظه ممکن است هر چیز برایتان پیدا بشود. یک چند باری آزمایش کنید، خودتان آگاه می شوید این شیوه چطور عمل می کند.

فال دیوان حافظ

آداب گرفتن فال حافظ و تفسیر فال حافظ

فال گرفتن و ارتباط آن را با علوم امروزی

علم به تنهایی پاسخگوی همه نیازهای بشر نیست و بسیاری از پدیده ها به اثبات توسط علم نیاز ندارند که فال یکی از این پدیده های اثبات نشدنی است. علم و دانش برای تنگناهای زندگی کافی نیست، بلکه ایمان، توکل، صبر و عشق هم لازم است.‏ بسیاری از روان شناسان اعتقاد دارند که با تصویر سازی ذهنی مثبت از طریق اندیشه های والای حافظ می توان تحولات زیادی را در خود ایجاد کرد . در مورد فال این نکته مهم را بدانید که مسئولیت و وظیفه خطیر انسان هرگز با فال، از گردن او ساقط نمی شود.

فال حافظ، درست یا نادرست

فال پناه جویی انسان درمانده به عوالم  مرموز غیبی است که فقط برای کسب امیدواری و دل خوشی است که درست یا نا درست بودن آن اتفاقی است . حافظ نیز مانند همه ما انسان بوده و گاهی در حل مشکلات زندگی خود نیز درمانده می شده است و آن چنان که در برخی از اشعارش به آن اشاره نموده است حافظا در کنج فقر  و خلوت شب های تار ... از فقر یا تنهایی و ... اظهار کسالت می نموده است اما در جهت درستی اشعار می توان گفت که چون اشعار حافظ پرمضمون سرشار از شادی و امید و نوید و دو پهلو و کلی گویانه است و به همه چیز پرداخته شده است می توان معانی خوبی را در راستای نیت خود از آن استنباط کرد.

 سخن آخر این است که هر فالی راست و درست درنمی آید و هر کس برای تفریح و سرگرمی در مجلسی فال بگیرد نمی تواند با عالم غیب و روح حافظ  تماس حاصل کند و حافظ به او راه نجات از ظلمات را نشان دهد. اما انسان های پاک دل و درمانده  که به خدا پیوسته و توکل و اخلا ص باشند، راهی به جهان غیب دارند همانطور که خداوند می فرماید:«و چون بندگانم از من پرسند بدانند که من نزدیکم و دعای صاحب دعا را چون دعایم کند اجابت کنم.» (سوره بقره، آیه 186) و به قول حافظ:

گرت هواست که معشوق نگسلد     پیمان نگاه دار سر رشته تا نگه دارد

تفال به حافظ

نحوه و آموزش گرفتن فال با حافظ شیرازی

 زندگینامه حافظ شیرازی 

حافظ شیرازی متولد سال 727 هجری قمری برابر با سال 1326 میلادی در شیراز است که دو برادر بزرگ تر از خودش داشت و پدرش بهاالدین، تاجر زغال سنگ بود. ( طبق روایتی دیگرحافظ، یک خواهر و یک برادر داشته است).

حافظ در سنین کودکی کل قر آن را حفظ نمود و علت تخلص “حافظ” نیز به این دلیل می باشد. او دردوران نوجوانی اشعار شاعران بزرگی همچون سعدی، عطار، مولانا و نظامی را نیز حفظ بود .

آن هنگام که پدر حافظ با کوهی از بدهی فوت نمود حافظ ومادرش به نزد عمویش رفتند و در فقر و تنگدستی روزگار گذراندند و حافظ مجبور شد مدرسه خود را کنار بگذارد و ابتدا در یک مغازه لباس و سپس در نانوایی کار کند.

اشعار فال حافظ

عکس نوشته از شعر های حافظ

ازدواج حافظ شیرازی

حافظ هنگامی که در نانوایی کار می کرد دلباخته دختر 14 ساله زیبایی به نام شاخه نبات شده بود ، حافظ در آن زمان 21 ساله بود . او برای رسیدن به یار به مدت 40 شبانه روز در آرامگاه بابا کوی شب زنده داری کرد و با دعا و استعانت از پروردگار، سرانجام به مراد دل رسیده و با شاخه نبات ازدواج کرد، در بسیاری از اشعار حافظ  به صورت مکررنام شاخه نبات آورده شده است.

برخی معتقدند نام همسر حافظ نسرین بوده است که در 14غزل نام نسرین را آورده است و از آن جایی که نام شاخه نبات چندان رایج نبوده ممکن است حافظ شیرین زبانی معشوقش را به شاخ نبات تشبیه کرده باشد.

فال حافظ اصلی

فال کامل حافظ با تفسیر روزانه

در مورد نام همسر حافظ نیز روایات متعددی وجود دارد، برخی معتقدند نامش “شاخه نبات” است، اما از آن جایی که این نام چندان رایج نبوده ممکن است حافظ شیرین زبانی معشوقش را به شاخ نبات تشبیه کرده باشد:

حافظ چه طرفه شاخ نباتی ست کلک تو     کش میوه دلپذیرتر از شهد و شکر است

گروهی دیگر بر این اعتقاد هستند که نام همسر حافظ، نسرین بوده به طوری که در 14 غزل نام نسرین را آورده، اما حافظ هیچگاه مستقیما از نام همسرش در اشعار سخن نگفته و این موضوع در هاله ای از ابهام باقی می ماند:

به بوی او دل بیمارِ عاشقان چو صبا  فدای عارض نسرین و چشم نرگس شد

مرگ همسر و فرزند

هنگامی که حافظ در یکی از مسافرت هایش به سر می برد همسر خود را از دست داد و به دلیل دوری او از همسر ، از آرامگاه او نیز اطلاعی نداشته است.

ای نسیم سحر آرامگه یار کجاست

منزل آن مه عاشق کش عیار کجاست

عقل دیوانه شد آن سلسله ی مشکین کو

دل ز ما گوشه گرفت ابروی دلدار کجاست

ساقی و مطرب وی جمله مهیاست ولی

عیش بی یار مهیا نشود یار کجاست

حافظ از باد خزان در چمن دهر مرنج

فکر معقول بفرما گل بی خار کجاست

ازدواج حافظ در سال های 744 تا 745 هجری قمری و در زمان پادشاهی ابواسحاق بوده است و حاصل این ازدواج یک فرزند بود. حافظ علاقه زیادی به همسرش داشت به طوری که بعد از درگذشت او تا پایان عمر تجدید فراش نکرد.

دلا دیدی که آن فرزانه فرزند

نصیبش بودی از این تاق رنگین

به جای لوح سیمین در کنارش

فلک بر سر نهادش لوح سنگین

درگذشت حافظ شیرازی

خواجه حافظ شیرازی با آن اشعار زیبا و بلیغش در سال 792 هجری قمری دنیا را وداع گفت و به پروردگار پیوست.

القاب حافظ شیرازی

حافظ دارای تخلص و القاب متعددی مانند لسان الغیب، ترجمان الاسرار، لسان العرفا، ناظم الاولیا، بلبل شیراز، خواجه عرفان، خواجه شیراز، کاشف الحقایق، مجذوب سالک و ترجمان اللسان است.

چرا به حافظ لسان الغیب می گویند؟

اولین لقبی که خواجه گرفته درسال 840 هجری 48 سال بعد از مرگش لسان الغیب است یعنی زبانی در غیب ، زیرا اشعار حافظ زیربنایی عرفانی دارد و رگه‎های پرمایه معنویت در اشعارش هویداست و اگر این اشعار با معنویات گرهی نداشت این امکان پیش نمی‎آمد که مردم از همان ابتدا یعنی ابتدای فوت وارد این عرصه شوند و به حافظ تفال بزنند .

قدرت تأثیرگذاری اشعار حافظ در فرهنگ ایرانی بر گستردگی دامنه مخاطبان این دیوان شگفت انگیز است به همین دلیل هم تمام مخاطبان حافظ به اشعار وی علاقه نشان می‎دهند.

مسئله دیگر که در شعر حافظ هویداست خوانشهای متعدد است یعنی شعر به شما اجازه خوانشهای متعدد را می‏دهد و اشعار خواجه هیچوقت وارد کهنگی نمی‏شوند. 

فال حافظ

اشعار فوق العاده ناب دیوان حافظ

حافظ خوانی از رسوم رایج شب یلدا

یکی از سنت های ما ایرانیان تفال به حافظ در شب یلدا است . شب یلدا یا شب چلّه بلندترین شب اول زمستان و یکی از کهن ترین جشن های ایرانی است که طبق رسوم ایرانیان در این شب علاوه بر دور هم جمع شدن و خوردن خوراکی های مرسوم ، بزرگ خانواده تفالی به دیوان خواجه شیراز می زند و برای همگان می خواند . حافظ خوانی در شب یلدا از فرهنگ باستانی مهر در میان مردم است زیرا اشعار حافظ در میان ایرانیان از همان ابتدا تا کنون دارای عرج و قرب زیادی است و در اشعار این شاعر بزرگ جذبه و گیرایی زیادی نهفته است. رازگرفتن فال حافظ در شب یلدا این است که حافظ نظر کرده است، او به مردم ایران نظر دارد و مردم به او نظر دارند و خدا به هر دو. 

یلدا به زمان بین غروب آفتاب از 30 آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می شود.فال حافظ گرفتن در شب نشینی های زمستان و مناسبت هایی چون چهارشنبه آخر ماه صفر، چهارشنبه سوری، شب سیزده صفر، بعداز ظهر سیزده به در، تیرماه سیزده شو(جشن تیرگان درمازندران) هم از باور های همگانی است اما با این حال سنت حافظ خوانی درشب یلدا بیشتر وصف الحال است و رواج بیشتری بین خانواده های ایرانی دارد. 

 

اشعار حافظ از نگاه غربی ها

گوته و امرسون از بزرگترین افرادی هستند که اشعار حافظ موجب حیرت و تحسین آن ها قرار گرفت و هر دوی آن ها این اشعار را به انگلیسی ترجمه کردند و گوته پس از بررسی ژرف اشعار، به سادگی گفت:” حافظ همتایی ندارد!”

نیچه و آرتور کانن دویل (خالق شخصیت شرلوک هولمز) از دیگر متفکران غربی بودند که اشعار حافظ را مورد ستایش قرار دادند . گارسیا لورکا و یوهانس برامس حافظ را ستوده و حتی گفته می شود ملکه ویکتوریا در مواقع خاص و ضروری از دیوان حافظ مشورت می گرفته است!

نیچه در نوشته هایش بارها از نام حافظ در کنار گوته یاد کرده و از هر دو به عنوان قله های خردمندی ژرف نام برده است.

 

سخنان بزرگان غربی درباره حافظ

گوته: حافظ در اشعارش حقیقت انکارناپذیر را ماندگار کرده است…. او هیچ همتایی ندارد!

امرسون:حافظ از چیزی نمی ترسد، او بسیاری چیزها می بیند، کل را می بیند و تنها فردی است که آرزوی دیدنش را داشته ام یا دوست دارم مانند او باشم.

ادوارد فیتزجرالد:حافظ بهترین نوازنده کلمات است.

ای.جی. باربری: حافظ در میان هموطنانش همانند شکسپیر برای ما، مورد احترام است.

سخنان بزرگان ایرانی درباره حافظ

علامه محمد تقی جعفری: شکوه و زیبایی بیان هنری شعر حافظ به ‏اندازه‏ ای است که شخص را، چه بداند و چه نداند، حتی چه بخواهد و چه نخواهد، چنان متحیر می کند که آن معنا را که در حال شنیدن یامطالعه و احساس عمیق آن است، مانند حقیقت مطلق و مستقل از دیگر واقعیات درمی ‏یابد.

فال حافظ آنلاین

نظرات استاد شهریار و و علامه جعفری درباره ی فال حافظ

شهریار:حافظ را ببینید که غزلش هیچ گاه بلندو طولانی نیست، هر مصرع آن، نقش ضمیر همه فارسی زبان‏ هاست… این همه شاعر هستند، هیچ کدام سعدی و حافظ نمی ‏شوند.

دکتر عبدالحسین زرین‏ کوب:عارف و عامی، هر یک در حد وسع و فهم خویش از سخن حافظ ذوق می ‏یابند و لذت حاصل می‏ کنند.

فال کامل حافظ

نظر دکتر زرین کوب برای فال حافظ

شهید مطهری: شعر حافظ، نیرویی از زیبایی دارد که هر کسی که آن را می‏ شنود، به سوی آن کشیده می‏ شود.

صحت فال حافظ

نظر استاد مطهری در رابطه با صحت فال حافظ

بهاالدین خرمشاهی: حافظ آموزگار نیست، معلم اخلاق نیست، واعظ نیست، امّا نفوذ کلام عظیمی دارد. شعرش بی‏ آن که ارشادی یا تعلیمی باشد، زندگی ‏آموز سده ‏ها و هزاره ‏هاست.

 

گرفتن فال حافظ

فال شما :

فال حافظ آنلاین

 

فال حافظ

فال حافظ آنلاین + روش صحیح گرفتن فال حافظ

“فال حافظ” آنلاین + روش صحیح گرفتن فال
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 9942
منبع : بخش سرگرمی نمناک
این مطلب مفید بود ؟ 7957 1985
نظر کاربران
بهزاد سعیدی

بهزاد سعیدی

بسیار به کارم امد توصیه میکنم که شما هم نگاهی به فال حافظ داشته باشید

پاسخ دادن 129 45
باران

باران

آره من که اصلا باورم نمیشه اینقدر درست دربیاد!

پاسخ دادن 64 41
salar

salar

یعنی میشه شانسو ی بار امتحان کرد؟ ولی همه چیز دست خداس

پاسخ دادن 28 9
مائده

مائده

وصف حال خودم بود...

پاسخ دادن 55 21
مائده

مائده

حافظ دوستت داریم...ختم کلام

پاسخ دادن 51 18
مجتبی

مجتبی

حتما. فالت گفته غصه نخور شوهر گیرت میا

پاسخ دادن 33 69
زهرا

زهرا

اقا مجتبی دمت گرم عالی گفتیش

پاسخ دادن 39 59
Sp

Sp

بنظر من فال حافظ بینظیره ..من که راضی بودم ..

پاسخ دادن 26 17
مهسا

مهسا

بله واقعا خوب بود

پاسخ دادن 29 19
مرضیه

مرضیه

راستش واسه من یه چیزی در اومد که نفهمیدم منظورش چیه ... چون من اصلا اون چیزی رو که گفت پیدا نمی کنم.

پاسخ دادن 35 18
فاطمه

فاطمه

عالی بود متشکرم

پاسخ دادن 24 11
حمید

حمید

سلام هروقت فال حافظ گرفتم اون چیزی که من می خواستم جواب نداده

پاسخ دادن 34 11
عبدالله بلوچ

عبدالله بلوچ

باسلام خدمت دوستان مطالب بسیاری عالیییییی بود و واقعا حضرت حافظ به درستی غزل سروده درود بر شما

پاسخ دادن 17 12
رضا

رضا

سلام...حافظ واقعا دانای هر رازی هست ...ما ایرانیان خصوصا مردمان شیراز بهش افتخار میکنیم...حافظ تو دل همه ادمهاست فق کافیه بهش اعتقاد داشته باشی....

پاسخ دادن 18 5
سزار

سزار

به نظر من عاليه

پاسخ دادن 15 6
سارا دولتی

سارا دولتی

فال حافظ عالی بود دست شمادرد نکنه

پاسخ دادن 14 7
احمد

احمد

فال حافظ ازهرنوع فالهای دیگربه انچه درذهن داریم نزدیکتره

پاسخ دادن 8 7
محمد

محمد

عالی...عالی....عالی ...حافظواقعا عارف به تمامه معناست

پاسخ دادن 5 2
مانی

مانی

واقعا درست بود ممنون از شما

پاسخ دادن 6 4
صبا

صبا

سلام باتشکرعالی بود فال حافظ ایول

پاسخ دادن 8 4
مرین

مرین

سلام واقعا عالی بود مچکرم

پاسخ دادن 10 3
سروه

سروه

عالی بود

پاسخ دادن 7 5
عالی بودواقعا ممنون

عالی بودواقعا ممنون

فال حافظ واقعا عالی است

پاسخ دادن 9 2
سعید

سعید

بسیار عالی و بی نظیر بود. سپاسگزارم

پاسخ دادن 8 3
مریم

مریم

واقعا امیدوارم کرد این حافظ شیرازی روحش شاد

پاسخ دادن 12 3
صدف

صدف

بسیار خوب جوابم را داد عالی بود

پاسخ دادن 7 2
منطق

منطق

خدا به ما عقل و درایت داده . فال هیچ معنی نمیده. برنامه ریزی برای اینده داشته باشیم بهتره

پاسخ دادن 23 11
رضا

رضا

حافظ واقعا دانای هررازیست..ولی ای کاش ی چاره ای برای مشکلات ما پیدا میکرد..وبگوید تاکی بایدصبرکنیم مشکلاتمون حلشه..

پاسخ دادن 5 11
مانیا

مانیا

عالیه واقعاخیلی خوب بود

پاسخ دادن 2 4
آرین فال حافض بهترین

آرین فال حافض بهترین

آرین به نضر من فال حافض بهترین بهترین است.

پاسخ دادن 5 3
مهدیه

مهدیه

خیلی عالی بود

پاسخ دادن 5 3
ناشناس

ناشناس

خیلی عالیه مرسی

پاسخ دادن 3 4
sultan

sultan

دقيقا همون چيزي رو گفت كه بقيه هم ميگن كاملا صحيح بود

پاسخ دادن 3 3
فرهاد

فرهاد

دقیقا درست از اب در امد عالی بود چیزی که اتفاق افتاده بود وباید انجام بدم رو پیشنهاد داد

پاسخ دادن 5 3
میلاد

میلاد

بسیار عالی

پاسخ دادن 4 1
حسین

حسین

واقعادرست باورم نمیشه

پاسخ دادن 5 1
ندا

ندا

ای حافظ شیرازی روحت شاد

پاسخ دادن 8 5
پری

پری

شعرحافظ بسیار تٲویل پذیره به گونه ای که هر کسی برداشتی متفاوت ازش داره دلیلش هم همینه شده فال . وگرنه فال که خرافاته

پاسخ دادن 3 1
جواد

جواد

قربون حافظ عالیه

پاسخ دادن 6 3
تینا

تینا

راس میگه خداییش هیچ کارو بارم معلوم نیس خیلی سر در گمم

پاسخ دادن 4 4
لیلا

لیلا

واقعا درست و عالی بود ....خداوند رحمتت کند

پاسخ دادن 6 3
ا

ا

بایدقلبتان پاک کنیدازشبهه وتردید،جواب میگیرید

پاسخ دادن 1 2
نسیم

نسیم

حافظ برای من بهترین حس زندگیه ازصبح که فالش رابازکنم تاشب همین برایم کفا میکند

پاسخ دادن 1 2
مجید

مجید

باز هم مثل همیشه عالی بود .حافظ دوست خوب من

پاسخ دادن 4 1
الی خانم یه دخی شیطو

الی خانم یه دخی شیطو

واقعا راست میگه همین جوری که گفت بود

پاسخ دادن 1 4
مریم

مریم

بیشتراز یک ساله که میفرماین به آرزوت میرسی ولی خبری نیس همش امید الکی میده

پاسخ دادن 4 0
محمد

محمد

با سلام ، اگر حقیقتا در تصمیم گیری و انتخاب یک موضوع با اهمیتی در سر چند راهی گرفتار شدید و با تمام وجود دنبال راه حل و انتخاب مسیر درست بودید به فال حافظ عزیز مراجعه کنید . بنده در از دست دادن شخصی که قرار بود چند روز دیگر به خواستگاری ایشان برویم دچار چنان غم و اندوهی شده بودم که این درد و رنج بزرگ می رفت تا تمام وجودم را متلاشی کند به یکباره یاد فال حافظ عزیز افتادم و با خلوص نیت و اعتقاد کامل فال حافظ گرفتم آمد: یوسف گم گشته بازآید به کنعان غم مخور / کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور - ای دل غمدیده حالت به شود دل بد مکن/ وین سر شوریده بازآید به سامان غم مخور- گر بهار عمر باشد باز بر تخت چمن/چتر گل در سر کشی ای مرغ خوشخوان غم مخور - دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت / دائما یک سان نباشد حال دوران غم مخور !!!!!!!!! روحت شاد حافظ عزیز الان بیست سال از آن روز می گذرد و خوب بر من ثابت شد که از دست دادن آن شخص و انتخاب شخص دیگری برای همسری چه تاثیر بسزائی در موفقیت و خوشبختی زندگی من دارد روحت شاددددددددددد حافظ

پاسخ دادن 18 2
فاطمه

فاطمه

چقد خوب لطف خدا شاملتون شد

پاسخ دادن 3 1
فاطمه

فاطمه

نمیدونم چی بگم واقعا،من خودم ب استادم علاقه مند شدم و واقعا خودم رو در حد اون نمی‌بینم و من دوس دارم ک همسرم نماز بخونه و.... اما اون اینجوری نیس!!!!! خلاصه فال اومده ک تو کسی رو دوست داری اما نمی‌دانی اون تو رو دوست داره یا نه و خودت رو در حد اون نمی‌بینی و ناامید نشو و دلش رو بدست بیار .... نمیدونم راه درست چیه؟اون آقا چهره خوبی داره و اولین علتی که من به سمتش جذب شدم اینه....کلا راه درست چیه؟تصمیم گرفتم ب خدا بسپارم .... امیدوارم همسر خوب داشته باشم

پاسخ دادن 4 3
فاطمه ن

فاطمه ن

وصف حالم بود

پاسخ دادن 1 0
زهرا

زهرا

سلام.اگر دلسرد نشوی و دوباره شروع کنی هرچند که موقعیت اول رو نداری ولی مطمعن باش به خوشبختی میرسی.این فال من هست خداروشکر جناب خواجه حافظ شیرازی ناامیدمون نکرد.

پاسخ دادن 3 2
مژگان

مژگان

یه وقتایی که حوصله داره و سرش خلوته خوب جواب میده.

پاسخ دادن 11 1
عمار

عمار

عالییییییییی

پاسخ دادن 8 0
شعلی

شعلی

عالی بود دقیقا جوابمو داد حتی باورتون میشه یه شعرو دو بار اومد واسم . راجب نیتم

پاسخ دادن 4 0
مهرنوش

مهرنوش

من شدیدا به اشعار حافظ که به صورت تفآل میگیرم اعتقاد دارم,چون همیشه در جواب به نیت هایی بوده که کردم...

پاسخ دادن 1 0
علی

علی

راز دیوان حافظ این است که متاثر از قران مجید میباشد و به همین خاطر استکه هر کس با اعتقاد کامل به اون تفال بزند حوابش را میگیرد مثل استخاره به قران کریم

پاسخ دادن 7 5
نفیسه

نفیسه

خیلی جالب بود نیت و فالم درست شبیه هم بود فقط امیدوارم اتفاقاتی که توی فالم گفته قراره بیفته هرچی سریعتر بیفته... اگر افتاد حتما اینجا کامنت میذارم.. مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دادن 12 1
مالک طنازی

مالک طنازی

واقعا وصف حال من بود

پاسخ دادن 3 1
فرهاد

فرهاد

روحش شاد ،از سر دل خبر میده واقعا،اگه بشارت وامیدی هم که میده نتیجش درس باشه نور علی نور میشه ۰

پاسخ دادن 5 5
مائده

مائده

فال حافظ عالیه

پاسخ دادن 3 2
باران

باران

خدا کنه همینی گفت بشه من خیلی وقته منتظر یه خبرخوشم.امین

پاسخ دادن 5 1
نبات

نبات

وای خداااا عالی بود عالی. دقیقا نیتی ک کردم و جوابی ک داد، کاملا باهم منطبق بود. خداروحشوشادکنه.

پاسخ دادن 2 1
بهار

بهار

واااای عالی بود بار اولم بود فال حافظ گرفتم باورم نمیشه اینقد خوب شرح حالم و بگه خدا کنه درست بیاد

پاسخ دادن 3 1
بهار

بهار

واااای عالی بود بار اولم بود فال حافظ گرفتم باورم نمیشه اینقد خوب شرح حالم و بگه خدا کنه درست بیاد

پاسخ دادن 1 1
شیوی

شیوی

ان شاءالله که درسته...

پاسخ دادن 2 1
شیوی...

شیوی...

خداییش هربار راجع به نیتم دراومده عااااالی بود

پاسخ دادن 2 2
masoomeh

masoomeh

عالیییییی مرسی از حافظ امید دوباره برا زندگی پیدا کردم عاشقتم بوس

پاسخ دادن 3 2
فرخ

فرخ

من دو نیت متفاوت کردم هر دو درست متناسب با چیزی بود که در ذهن داشتم انگار انرژی گرفتم روحش شاد

پاسخ دادن 1 2
فرخ

فرخ

من دو نیت متفاوت کردم هر دو درست متناسب با چیزی بود که در ذهن داشتم انگار انرژی گرفتم روحش شاد

پاسخ دادن 3 1
ب ر

ب ر

امیدوارم مال منم درست باشه

پاسخ دادن 11 1
rrr

rrr

برام دعاکنین حضرت حافظ میگه تااخر امسال به مرادم میرسم

پاسخ دادن 14 1
گندم

گندم

همیشه دوسش داشتم ...

پاسخ دادن 1 1
بیتا

بیتا

من میخام کاری کنم تو زندگیم و تصمیم بزرگی بگیرم ک همه مخالفن خود منم بنا ب مسایلی زیاد راضی نیستم ولی خب باید راهمو برم و برگشت برام سخته فال گرفتم حافظ گفت دلسرد نشو ادامه بده ینی درسته کارم!!!!

پاسخ دادن 3 3
سعید

سعید

من. باور ندارم هرچی میگه دورغ هست

پاسخ دادن 0 4
رقیه

رقیه

شرح حال خود م بود. عالی

پاسخ دادن 2 2
محیا

محیا

یه بار خوب در میاد یه بار بد.من که هیچی سر در نیاوردم

پاسخ دادن 2 0
نفس

نفس

خیلی خوبه

پاسخ دادن 2 1
مجید

مجید

سلام من سه ماه پیش کتاب دیوان حافظ را برای ازدواج باز کردم و نیت به ازدواج با دختر مورد علاقه ام کردم که حضرت حافظ فرمودند بسیار خوبه و بشتاب .بنده هم شتابیدم و یک ماه بعد از عقد خانمم مهریه را به اجرا گذاشت بنظرم حافظ هم از مواد صنعتی استفاده میکنه

پاسخ دادن 13 7
امیر

امیر

عالی بود فدایی داری دادااااش

پاسخ دادن 2 1
امیر

امیر

ازاین به بعدهمیشه فال حافظ میگیرم

پاسخ دادن 2 2
masoomeh

masoomeh

حافظ کمکم کن کاش بجا عاقل بودنم یکی کمکم کنه تا راه زندگیمو پیدا کنم

پاسخ دادن 2 1
سيما

سيما

فال هاش درست و بجاستولي تفاسيرش خيلي خوب نوشته نشده

پاسخ دادن 1 1
صابر

صابر

ممنونم از سایتتون

پاسخ دادن 1 1
ناشناس

ناشناس

خدا کنه

پاسخ دادن 2 1
فاطمه

فاطمه

خیلی عالیه من همیشه تو کارایی که دو دلم از حافظ کمک میگیرم واقعا عین واقعیته جوابش.یه بار جوابش انقد صریح و واقعی بود که همه شکه شده بودیم.قابل توجه اقا مجتبی که به دوست عزیزی گفتن دنبال شوهر میگشتی فال گرفتی.من برای همچین نیتی فال گرفتم جوابش این بود که شما چهره خود را پنهان مینمایید و به کسی اجازه وورود به محدوده خودت نمیدهید اگر دیده شوید مطمین باشید عاشقی چون فرهاد خواهید داشت.واقعا فکر نمیکردم حافظ رک بهم بگه دست از تنهایی بردار خودت رو پنهان نکن کال فامیل گفتن ببین چیکار کردی که حافظ ازت شاکیه.ولی حتما به حافظ با اعتماد سر بزنید

پاسخ دادن 1 1
مینا

مینا

وای عالی بودش

پاسخ دادن 0 2
رقیه

رقیه

میخوام فال بگیرم ببینم ازدواج می کنم یا نه پاسخ میاد خوش اخلاق باش فکر کنم راست میگه

پاسخ دادن 3 3
[مجتبی

[مجتبی

بهتر از این نمیشه عالی بود

پاسخ دادن 1 1
حسن

حسن

باقلبی پاک وبا اعتماد قوی نیت باید کرد

پاسخ دادن 3 4
ناشناس

ناشناس

خدا حضرت حافظ رو رحمت کنه .کاش معشقمون هم واسه رسیدن به ما فال بگیره ....

پاسخ دادن 9 2
بنده خدا

بنده خدا

با دلی پراز غصه،دلتنگی و شکست روحی و نا امید از آینده پیش روم ! الان با گرفتن این فال ی انرژی مثبت گرفتم چقدر دقیق جوابم رو داد وای که چقدر امیدوارم شدم

پاسخ دادن 3 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف