نمناک بهداشت و سلامتتغذیه اتفاقی که بعد از نخوردن لبنیات در بدن می افتد
نخوردن لبنیات ، حذف لبنیات از رژیم غذایی
نخوردن لبنیات در بدن تغییراتی را ایجاد می کند که برخی از این تغییرات برای بدن مضر هستند و برخی مفید می باشند ، با این 7 اتفاق در بدن بعد از حذف لبنیات آشنا شوید.

عوارض نخوردن لبنیات ؛ اتفاقاتی که بعد از قطع مصرف لبنیات در بدن می افتد

فواید مصرف لبنیات برهیچ کس پوشیده نیست همینطور عوارض نخوردن این گروه مواد غذایی ؛ البته برای همه افراد نخوردن لبنیات مضر نیست همانطور که برای همه مفید نیست . در ادامه این بخش از سلامت نمناک به بررسی تغییراتی خواهیم پرداخت که بعد از قطع مصرف لبنیات در بدن می افتد.

قطع و نخوردن لبنیات چه تغییراتی را در بدن به وجود می آورد

حذف و نخوردن لبنیات

فواید و عوارض حذف و نخوردن لبنیات

با نخوردن لبنیات استخوانهایتان ضعیف تر میشوند

شیر سرشار از کلسیم، پروتئین ، ویتامین D و سایر مواد معدنی است که برای استحکام استخوانها اهمیت دارند. بیشتر رشد استخوانی شما در کودکی و نوجوانی اتفاق می افتد، ولی هیچ وقت نیاز به مستحکم نگه داشتن آنها از بین نخواهد رفت. اگر شما رژیمی بدون لبنیات دارید ،باید دنبال راهی بگردید که مواد مغذی از دست رفته را جبران کنید.

اگررژیم بدون لبنیات دارید،به فشار خونتان توجه بکنید چرا که دیگر مثل سابق متعادل نخواهد بود

حتی اگر کلسیم به بالاترین میزان رسیده است، شیر غنی از پتاسیم است که با افزایش احتمالی فشار خون که از اثرات سدیم است، مبارزه می کند. رژیمی که برای کاهش فشار خون تنظیم می شود و بدون مصرف هیچ دارویی فشار خون کنترل می کند، به مردم پیشنهاد می دهد میوه ، سبزیجات و لبنیات مصرف کنند.افرادی که فقط میزان سبزیجات و میوه را افزایش داده اند، کاهش فشار خون داشته اند، ولی وقتی آن را با سه واحد لبنیات ترکییب کردند ، تغییر بزرگی رخ داد. تنها چیزهایی که از رژیم حذف می کنید، اهمیت ندارند . بلکه چیزهایی که برای داشتن فشار خون بهتر به برنامه تان اضافه می کنید ،نیز مهم هستند.

نخوردن لبنیات

اگر لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کنیم چه اتفاقی در بدن ما می افتد

نخوردن لبنیات ممکن است موجب تغییر وزنتان شود

اگر برای کاهش وزن از رژیم بدون لبنیات پیروی می کنید ، مراقب باشید.اگرچه لبنیات کالری بالایی دارند(مانند پنیر و بستنی) در عوض تحقیقات ثابت کرده است که شیر باعث احساس سیری می شود و کمک می کند وزن مناسبی را حفظ کنید.

با قطع مصرف لبنیات پوستتان روشن می شود

تحقیقات زیادی متوجه ارتباط بین شیر و آکنه شده است، ولی هیچ کدام رابطه ای بین ماست و پنیر و پوست پیدا نکرده اند.بدون هیچ آزمایش پوستی کلینیکی، پوست بعد از تنظیم کردن لبنیات تغییر میکند ولی شواهد کافی برای کم کردن یک ماده ی غذایی برای روشن شدن پوست وجود ندارد ، شواهد نشان می دهد که رژیم غذایی نقش مهمی در ایجاد آکنه ایفا می کند.

حذف لبنیات از رژیم غذایی

7 اتفاق در بدن بعد از حذف لبنیات از رژیم غذایی 

پس از ترک مصرف لبنیات چه اتفاقی برای بدن رخ می دهد

ممکن است مشکل عدم تحمل لاکتوز در شما بدتر شود

اگر مشکل عدم تحمل لاکتوز دارید، آنزیمی که به طور طبیعی باعث شکسته شدن قند شیر می شود، در بدن شما وجود ندارد و به همین دلیل است که بعد از خوردن محصولات لبنی ، مشکلات معده ای دارید ولی اگر میزان لبنیات را کم نکنید، در حقیقت علائم را با افزایش باکتری های مفید گوارشی کاهش می دهید. اگر فردی مشکل عدم تحمل لاکتوز دارد ،ولی همچنان لبنیات مصرف می کند ، بدن باکتری ای تولید می کند که فعالیت می کند و لاکتوز را تجزیه می کند ؛ شما می توانید 2 واحد لبنیات را تحمل کنید. فقط میزان مصرف را در هر نوبت کاهش دهید و همراه با سایر غذاها استفاده کنید، که سریع هضم نشود.

با نخوردن لبنیات کمتر احساس نفخ می کنید

حذف لبنیات

تغییرات بدن بعد از حذف لبنیات

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بعد از خوردن یک کاسه بستنی، یک تکه پیتزا یا یک لیوان شیر مثل بادکنک ، باد می کنید، یک رژیم بدون لبنیات می تواند راه حل مشکل شما باشد. معمولا اگر مشکل نفخ شما شدید است، به علت عدم تحمل لاکتوز می باشد.

نخوردن لبنیات احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می دهد

بعضی از محصولات لبنی تحریک کننده هستند ،بنابراین اگر رژیم بدون لبنیات دارید، ریسک ابتلا به سرطان کمتر می شود. تحقیقی در سال 2001 نشان داده است که رژیم سرشار از کلسیم، ریسک ابتلا به سرطان پروستات در مردان را افزایش می دهد. زیرا میزان هورمونهایی که برای جلوگیری از ایجاد سرطان هستند را کاهش می دهد. به علاوه ، مطابق با لبنیاتی که می خرید، (کارخانه ای در مقابل محلی) ممکن است حاوی افت کش ، هورمون های رشد اضافی، و یا سایر مواد سرطان زا باشد، که همگی با افزایش ریسک ابتلا به سرطان در ارتباط هستند.

ممکن است بخواهید از لبنیات پروبیوتیک استفاده کنید که گوارش شما را تنظیم می کنند، مانند ماست ، کفیر و پنیر نرم پروبیوتیک ؛ این میکروب های کوچک فواید زیادی دارند ،ولی اگر شما به هیچ وجه لبنیات مصرف نمیکنید ، می توانید از پروبیوتیک موجود در ، کلم ترش و ترشی بهره مند شوید.

فواید و عوارض نخوردن لبنیات و مصرف نکردن شیر

اتفاقی که بعد از نخوردن لبنیات در بدن می افتد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف