نمناک اخبارسیاست نرخ واقعی دلار چقدر است؟
نرخ واقعی دلار ، وضعیت دلار در روزهای آینده
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت نرخ دلار در کشور توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1398

نرخ واقعی دلار 9 هزار تومان است

فارس:مهرداد لاهوتی با بیان اینکه نرخ دلار 9 هزار تومان است گفت:اضافه بر این رقم به فضای روانی جامعه بازمی گردد که البته به مرور زمان این نرخ کاهش پیدا خواهد کرد.

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره واقعی بودن نرخ فعلی دلار گفت:بخشی از افزایش نرخ دلار واقعی و بخشی از آن غیرواقعی است. 

وی افزود:دلار متناسب با تورم باید افزایش پیدا کند هرچندکه بخری افراد می گویند دلار در تعدادی از کشورها افزایش کمتری داشته است که البته به نرخ پایین تورم در آنجا باز می گردد این در حالی است که تورم در کشور ما بالا است. 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد:در همه دولت ها دلار افزایش پیدا کرده است به طوری که دلار در دولت هاشمی چهار برابر شد و در دولت خاتمی 2.7 برابر و در دولت احمدی نژاد بیش از سه برابر شد؛ لذا دلار باید بر اساس افزایش تورم افزایش پیدا می کرد و به 9 هزار تومان می رسید. 

لاهوتی گفت:اشتباهی که دولت ها در چهار ساله دوم فعالیتشان دارند آن است که اجازه نمی دهند نرخ دلار افزایش پیدا کند. 

وی در پایان گفت:افزایش نرخ دلار تا 9 هزار تومان کاملا به حق بوده ولی اضافه بر این میزان به فضای روانی جامعه بازمی گردد که البته در اثر مرور زمان این نرخ کاهش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/م

نرخ واقعی دلار در ایران چقدر است؟

نرخ واقعی دلار چقدر است؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف