نمناک اخبارحوادث مرگ با قمه و شمشیر در نزاع دسته جمعی خیابان خیام + عکس
نزاع دسته جمعی ، درگیری دسته جمعی
در پی درگیری و نزاع دسته جمعی در خیابان خیام یک جوان بر اثر ضربات متعدد قمه و شمشیر به قتل رسیده بود که عوامل این نزاع شناسایی و دستگیر شدند.
تاریخ انتشار : 13 مهر 1394

عوامل نزاع دسته جمعی خیابان خیام

در مورخه 2 مهر 94 فردی با مراجعه به کلانتری 116 مولوی اعلام داشت که فرزندش بنام محسن 24ساله، در خیابان ری - روبروی پارک کوثر در درگیری با چند جوان، بر اثر ضربات قمه و چاقو مصدوم و به بیمارستان منتقل شده اما با وجود اقدامات درمانی و بر اثر شدت جراحت وارده فوت کرده است.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل درگیری به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری پرداختند؛ تعدادی از اهالی و کسبه محل در اظهارات خود عنوان کردند که جوانی قد بلند- مقتول- با چند جوان دیگر درگیر شده بود و در حالیکه هر دو طرف سلاح سرد- شمشیر و قمه- همراه خود داشتند، ضرباتی را به سمت یکدیگر پرتاب کردند که در این بین مقتول مورد اصابت چندین ضربه از ناحیه سینه، سر و بازو قرار گرفت و ضاربان نیز پس از آن به سرعت از محل متواری شدند.

 

در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعدادی از مراکز تجاری محل درگیری که مجهز به دوربین های مداربسته بودند، تصاویر زمان درگیری از این دوربین های استخراج و مورد بازبینی قرار گرفت.

 

با بدست آمدن تصاویر درگیری، تصاویر پنج جوان ضارب توسط اهالی و کسبه محل مورد شناسایی قرار گرفت و مشخص شد که تمامی آن ها ساکن منطقه امامزاده یحیی هستند.

 

با شناسایی سجاد (هادی)، سلیم، حمید، اسماعیل (هر چهار نفر 18 الی 19 ساله) و سعید (27 ساله)، کارآگاهان به محل سکونت آن ها مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که هر 5 نفر آن ها از بستگان نزدیک یکدیگر بوده و همگی آن ها نیز پس از ارتکاب جنایت، از محل سکونت خود متواری شدند.

 

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان به آموزش و مشاوره خانواده مته مان پرداخته تا در خصوص معرفی مته مان به پلیس با آن ها همکاری نمایند.

عوامل نزاع دسته جمعی

 

سرانجام با ارائه مشاوره های لازم از سوی کارآگاهان، ابتدا سعید در مورخه 5 مهر 94 به اداره دهم پلیس آگاهی مراجعه و خود را به کارآگاهان معرفی کرد و در مورخه 6 مهر 94، سجاد (هادی) و سلیم و نهایتاً در 8 و 11 مهر نیز اسماعیل و حمید خود را به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ معرفی کردند.

 

در تحقیقات از مته مان مشخص شد چندی پیش یکی از جوانان منطقه امامزاده یحیی بنام بهنام برای یکی از بستگان یکی از مته مان (سلیم) ایجاد مزاحمت کرده و سلیم با اطلاع از موضوع به سراغ بهنام رفته و با او درگیر شده است؛ در ادامه، بهنام پس از درگیری اولیه با سلیم نزد یکی از دوستانش بنام محسن (مقتول) رفته و از وی درخواست کمک می کند که محسن نیز به طرفداری از بهنام با سلیم درگیر و او را با ضربه چاقو از ناحیه دست مجروح می کند.

 

با ادامه درگیری، سلیم طی تماس تلفنی با تعدادی از بستگان خود موضوع درگیری با محسن و مجروح شدن خود از ناحیه دست را با آن ها در میان گذاشته که چهار متهم دیگر پرونده نیز با اطلاع از محل حضور سلیم و مقتول با شمشیر و قمه به محل درگیری رفته و طی یک نزاع دسته جمعی، محسن را از ناحیه سینه، سر، بازو، دست و پا مورد اصابت ضربات متعدد قمه و شمشیر قرار داده و از محل متواری می شوند.

 

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت:مته مان پرونده در اظهارات اولیه تلاش داشتند تا اظهاراتی خلاف واقع را بیان و خود را در این جنایت بیگناه معرفی کنند اما با توجه به مستندات بدست آمده (تصاویر دوربین های مداربسته)، هر پنج متهم صراحتا به مشارکت در درگیری منجر به جنایت اعتراف کرده اند.

 

سرهنگ آریا حاجی زاده خاطرنشان کرد:با توجه به اعتراف مته مان به مشارکت در درگیری منجر به جنایت و مستندات پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شد و تمامی مته مان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

مرگ با قمه و شمشیر در نزاع دسته جمعی خیابان خیام + عکس

مرگ با قمه و شمشیر در نزاع دسته جمعی خیابان خیام + عکس
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 24
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 20 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف